LC Waikiki’de Satış Yapmak - LC Waikiki Mağazası Açmak

Yazar: Ferad Osman Sali
Güncellenme Tarihi: 24.10.2023
 LC Waikiki’de Satış Yapmak - LC Waikiki Mağazası Açmak

E-ticaret dünyası gün geçtikçe büyümeye devam ediyor. İnternetten satış yapmayı daha kolay ve ulaşılabilir hale getiren pazar yerlerine bir marka da katıldı. LC Waikiki, attığı yeni bir adımla artık aynı zamanda bir pazar yeri. Açıldığı gibi de United Colors of Benetton, L'Oréal, Kanz ve daha pek çok marka LC Waikiki'nin e-ticaret platformunda da satış yapıyor.

LCW’de satış yapmak nasıl oluyor? Kimler LCW e-ticaret platformunda satış yapabilir? ve daha fazla sorunun cevabını bu içerikte ele alıyoruz.

LC Waikiki Mağazası Nedir?

Markalara ve satıcılara ürünlerini koyabilecekleri bir e-ticaret pazaryeri sunan LCW’nin yeni girişimi. Halihazırda websitesindeki markalar sekmesinin altında birçok marka bulunuyor. Seçerek alışveriş yapabilir, eğer bir ürününüz varsa siz de LCW mağazasında ürünlerinizi sergileyebilirsiniz.

Kimler LC Waikiki’de Mağaza Açabilir?

Marka tescil belgesi olan ve kendi markası olan herkes LC Waikiki.com 'da satış yapabilir. Satıcı olmak için gerekli belgeleri ibraz etmeniz ve sitesindeki yönlendirmelere uyarak üye olmanız yeterlidir. 

LC Waikikide Mağaza Açmak için Gerekli Belgeler

 • Vergi Levhası, 
 • İmza Sirküleri/Beyanname,
 • Ticari Sicil Gazetesi,
 • Faaliyet Belgesi, 

marka ile ilgili belgeler başvuru işleminin gerçekleştirilmesi için yeterlidir.

Neden LC Waikiki’de Mağaza Açmalısınız?

Uzun yıllardır bilinen ve kült bir marka haline gelen LCW gerek marka bilinirliği gerekse güvenilirliği ile satıcılara avantaj sunuyor. Siz de LC Waikiki'de satış yaparak yılların deneyimi ve marka bilinirliğinden yararlanabilirsiniz. Böylece müşterilerinizin güvenini kazanmak daha hızlı ve kolay olacaktır. LCW’nin satıcılara sağladığı bir diğer avantajı ise platformdan elde edilen kargo bedellerinin satıcılara satış desteği olarak veriliyor olması.

LC Waikiki Mağazası Nasıl Açılır?

 1. Kayıt Olun

LCW satış sitesine girerek “Satıcı ol” butonu ile sisteme kayıt olup hesabınızı oluşturarak başlayın.

 1. Belgelerinizi Tamamlayın

Kayıt işlemini gerçekleştirdikten sonra hazırladığınız belgeleri hazırlayın. Hesabınıza girdikten sonra sizden istenilen bilgi ve belgeleri yükleyin.

 1. Markanızı Onaylatın

Markanızın veya LCW’de açacağınız mağazanızın ismini belirleyip onaylatın.

 1. Ürünlerinizi Yükleyin

Portal ya da anlaşmalı olduğunuz entegratör ile ürünlerinizi yüklemeye başlayın.

 1. Satışa Başlayın

Artık satışa hazırsınız. Giriş yaptığınız ürünler onaylandıktan sonra satışa başlayabilirsiniz.

LCW Mağazasına Nasıl Ürün Yüklenir

LCW satıcı sitesine üye olduktan sonra , satışa çıkaracağınız ürünlerin markasının onayını almalısınız, ürün menüsünden "tekli ürün yükle/çoklu ürün yükle" sayfalarına giderek ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Ürün yüklemenin tüm detaylarına, giriş yaptıktan sonra yardım merkezi alanından ürün yönetimi kılavuzu ile de ulaşabilirsiniz.

LC Waikiki Komisyon Oranları

LC Waikiki’de satış yapmak için başlangıçta sizden bir ödeme istenmiyor. Satış komisyonu ise her satılan ürün başına, kategoriye göre değişen oranlarda ödenen satış komisyon bedelidir. Satış komisyonları, varsa KDV'ye tabidir. LC WAIKIKI, tüm ürünlerde toplam satış fiyatı üzerinden hesaplanan geçerli satış komisyonu yüzdesi oranında kesinti yapar. Toplam satış fiyatı, ürün fiyatı ve kargo dahil olmak üzere, alıcı tarafından ödenen toplam tutardır. 

LC Waikiki Kargo Ücreti Ne Kadar?

Siparişlerinizi LC Waikiki 'nin anlaşmalı olduğu kargo şirketleri ile gönderebilirsiniz. Ayrıca kapıda ödeme seçeneğini de müşterilerinize sunarak satışlarınıza ivme kazandırabilirsiniz. Sizler için anlaşma sağlanan avantajlı kargo maliyetlerine üye olduktan sonra ulaşabilirsiniz.

LC Waikiki Mağazaya Ürün Nasıl Yüklenir?

Başarılı bir şekilde üye olduktan sonra , satışa çıkaracağınız ürünlerin markasının onayını almalısınız, ürün menüsünden "tekli ürün yükle/çoklu ürün yükle" sayfalarına giderek ürünlerinizi yükleyebilirsiniz. Ürün yüklemenin tüm detaylarına, giriş yaptıktan sonra yardım merkezi alanından ürün yönetimi kılavuzu ile de ulaşabilirsiniz.

LC Waikiki’de Birden Fazla Kategoride Satış Yapabilir miyim?

Evet, birden fazla kategoride satış yapabilirsiniz.Marka tescil belgenizin olduğu, kendi markanız ile LC Waikiki.com 'da satış yapabilirsiniz.

Satış Artırma Yöntemleri

 • SEO Çalışmaları

Anahtar Kelime Araştırması: Ürünleriniz için en uygun anahtar kelimeleri belirleyin. Hangi anahtar kelimelerle potansiyel müşteriler arama yapıyor? Bu anahtar kelimeleri belirlemek için anahtar kelime araştırması yapın.

Ürün Açıklamaları ve Başlıkları Optimize Edin: Ürün açıklamalarınızı ve başlıklarınızı anahtar kelimelerle optimize edin. Ürün açıklamalarınızı özgün ve çekici hale getirin.

Resimlerinizi Optimize Edin: Ürün görsellerinizi optimize edin. Resimlerinizi yüksek kaliteli ve uygun boyutlarda sunarak sayfa yükleme hızını artırın.

Bağlantı Oluşturma: Diğer web sitelerinden (özellikle bloglar, inceleme siteleri vb.) gelen bağlantılar aracılığıyla mağaza sayfanıza trafik çekin. Kaliteli bağlantılar arama motorlarında sıralamanızı artırabilir.

Düzenli İçerik Üretimi: Blog yazıları, ürün incelemeleri veya sektör haberleri gibi düzenli içerik üretimi yaparak sitenizin güncel ve ilgi çekici olduğunu gösterin.

 • Sosyal Medya Reklamları

Hedef Kitlenizi Belirleyin: Sosyal medya reklamları için hedef kitlenizi net bir şekilde tanımlayın. Yaş, cinsiyet, ilgi alanları gibi demografik ve davranışsal özelliklere odaklanın.

İçerik Üretimi: Görsel ve metin içeriklerinizi dikkat çekici ve ilgi çekici yapın. Ürünlerinizin avantajlarını ve özelliklerini vurgulayın.

Reklam Hedefleri: Satışlarınızı artırmak için farklı reklam hedefleri belirleyin, örneğin, "Web sitesini ziyaret et" veya "Ürün satın al" gibi.

Retargeting Kampanyaları: Müşterilerinizi takip eden ve onlara daha fazla ilgi duyabilecekleri ürünleri gösteren retargeting kampanyaları oluşturun.

Sosyal Medya Etkileşimi: Müşteri yorumlarına ve sorularına hızlı bir şekilde yanıt verin. Sosyal medya hesaplarınızı etkileşimli tutarak güvenilirlik oluşturun.

İzleme ve Analiz: Reklam kampanyalarınızı düzenli olarak izleyin ve analiz edin. Hangi kampanyalar en iyi sonuçları veriyor? Buna göre stratejinizi optimize edin.

Bütçe Kontrolü: Belirlediğiniz bütçeyi aşmadan reklam kampanyalarınızı yönetin. Dönemsel indirimler ve promosyonlar için bütçenizi belirleyin.

Her iki stratejiyi de sürekli olarak güncellemek ve optimize etmek, pazaryerlerindeki satışlarınızı artırmak için önemlidir. Ayrıca, pazaryerlerinin sunduğu reklam ve SEO araçlarından da yararlanabilirsiniz.

E-Ticarete Birkaç Tıkla Başlayabilirsiniz

E- ticarete başlamak istiyorsanız IdeaSoft’un ücretsiz demosunu kullanabilir sağladığımız ayrıcalıklardan yararlanmak için indirimli E-ticaret Paketlerimizi inceleyebilirsiniz. 

IdeaSoft’u Ücretsiz Deneyin!🚀

Güçlü altyapımızla şu ana dek 35.000+ müşteriye destek verdik. Siz de bugün e-ticarete bizimle hızlı ve güvenli bir şekilde başlayabilirsiniz. E-ihracat yaparak ürünlerinizi yurt dışına satmak ve döviz kazanmak istiyorsanız IdeaExport ile dakikalar içinde sitenizi tüm dillere çevirebilir ve satışa hemen başlayabilirsiniz

ideasoft monogram
IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali

E-ticaret Danışmanı

Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi
E-ticarete başlayın

Popüler Videolar

video1 Cevapsız Sorular
video2 E-ticaretle Büyüyenler - Nilmum.com.tr
video5 Etkileyici Marka İsmi Bulmak
video4 İnternet'te Ne Satılır?
video3 Instagram'da Satış
video3 E-ticaretle Büyüyenler