Hediyelik Eşya Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

Yazar: Ferad Osman Sali
Güncellenme Tarihi: 17.02.2023
Hediyelik Eşya Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

Hediyelik eşyalar sürpriz yapmak ya da özel günlerde arkadaşları, sevilen kişileri mutlu etmek için tercih edilir. Bu nedenle sektör oldukça hareketlidir. Birçok insan hemen ihtiyacı yoksa internetten alışveriş yapmayı avantajlı olarak bulunur.

Dolayısıyla hediyelik eşya imal eden bir firmaysanız, e-ticaret sitesi kurarak bu dünyaya adım atmak müşterilerinize daha iyi bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bunun dışında bir girişimciyseniz ve iş fikri arıyorsanız, hediyelik eşya üzerinde e-ticaret yapmayı da düşünebilirsiniz.

Bu kapsamda ne yapacağınızı adım adım bilmek, daha planlı bir şekilde hareket etmenize olanak tanır. Ayrıca söz konusu ürünlerin insan sağlığına zarar vermemesi gerektiği, zararlı olmaması da bilinmelidir. Uyulması gereken yasa ve mevzuatlara da bakılmalı ve dikkat edilmelidir.

Hediyelik Ürünleri İncelemek

Hediyelik eşya satmak istiyorsanız ilk olarak ne satacağınızı düşünüyorsanız, ilk olarak hangi ürünleri satacağınızı bilmeniz gerekir. Eğer bir girişimci olarak bu sektörü düşünüyorsanız, sizin tarafından üretilen ürünler olmayabilir.

Dolayısıyla hediyelik eşya kategorisine ne satacağınızı bilmeniz tavsiye edilir. Eğer bu konuda hizmet veren işletmeleri ya da internet sitelerini incelerseniz, genel hatları ile bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu konuda yapabileceğiniz pek çok tercih vardır. Dilerseniz birden fazla ürüne yönelerek geniş bir hedef kitleyi müşteriniz olarak belirleyebilirsiniz.

Dilerseniz sadece belirli hediyelik eşyalar üzerine yoğunlaşabilir, böylece niş fikirler oluşturabilirsiniz. Sektördeki e-ticaret sitelerini inceleyerek bir fikir sahibi edinebilirsiniz.

Şirket Kurmak

E ticaret sitesi kurarak online alışveriş dünyasına adım atmak istiyorsanız, şirket kurmanız gerektiği de bilinmelidir.

Dolayısıyla hediyelik eşya olarak ne satacağınıza karar vermişseniz, ardından bunun için gerekli işlemlere başlamak tavsiye edilir. Bunun için muhasebeci ya da mali müşavir ile görüşülmeli, gerekli işlemler sağlanmalıdır.

Eğer hangi tür şirketlerin olabileceğini düşünüyorsanız bunlar şahıs, anonim ve limited gibidir. Her birinin özelliği değiştiği için ayrıntılı olarak incelemeniz tavsiye edilir.

İlgili Rehber: Şirket kuruluşu sırasında girişimcilerin sık yaptığı hatalar

Toptan Hediyelik Eşya Almak

E-ticaret dünyasına girerek hediyelik eşya satmak istiyorsanız ancak kendiniz bunları üretmiyorsanız, toptan olarak da satabilirsiniz.

Bugün toptan olarak hediyelik alınabilecek birçok yer mevcuttur. Ancak bu herhangi birini tercih edebileceğinizi göstermez. Her birinde kalite, ürün ve fiyatlar değiştiği için hemen karar vermemek, her birini incelemek önerilir.

Bu süreçte doğru bir toptanı ile çalışmanın işinizden aldığınız başarıyı etkileyeceğini unutmamanız şarttır. Zira böylece daha kaliteli hediyelik eşyalara uygun fiyatlar ile ulaşabilir, satışlarınızdan daha fazla kâr elde edebilirsiniz.

Fiyat

Toptan hediyelik eşya almak ve satmak istiyorsanız, her toptancının bu konuda farklı teklifler verebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle kesin karar vermeden farklı seçeneklerin incelenmesi tavsiye edilir.

Bu esnada hediyelik eşya dünyasında ürün fiyatlarını da bakarsanız satabileceğiniz fiyatları da görebilirsiniz. Böylece ne kadar kâr elde edebileceğiniz hakkında bir düşünce sahibi olabilirsiniz. Ancak kalitenin ve güzelliğin hediyelik eşya fiyatlarını etkileyebildiği unutulmamalıdır. İnsanlar hem güzel görünün hem de kaliteli hediyelikler almak ister. Eğer bunları sağlamıyorsanız, satışlarınız düşebilir.

Ürün Temini

E ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ve ürünleri toptan alacaksanız, stoklarınızı ne sıklıkla yenileyebileceğiniz de önemlidir. Eğer sitenizi başarılı bir şekilde yönetip doğru adımlar atarsanız, insanlar sizi alışveriş için tercih edebilir. Bu durum stokların kısa sürede erimesine yol açabilir.

Eğer insanlar ürün stoklarınızda bulunmuyorsa yenilenmesini beklemeden satın alma yoluna gidecektir. Böylece kesin müşterileriniz dahi kaybedilebilir. Bu nedenle stok yenilemesi kısa sürede yapılabilmelidir.

Toptancınız bunları kendi almıyorsa bir seferde en çok ne kadar alabileceğiniz ve ne sıklıkla satın alabileceğiniz değerlendirilmelidir. Kendisi üretiyorsa bunlara ek olarak ne kadar üretim yaptığı da önemlidir.

İletişim Olanağı

Toptancı ile çalışacaksanız, onunla iletişimi nasıl kurabileceğiniz de önemlidir. Çünkü toptancıdan sık sık alışveriş yapılacaktır. İletişim yavaşlığı ve problemleri ürünlerin hızlı şekilde temin edilmesinin önüne geçer.

Stoklarınızı hızlı yenileyememek, size sadık olan kişilerin ürünlerinizin yenilenmesini beklemeden farklı yerden alışveriş yapmasına yol açabilir. Toptan ürün almak istiyorsanız, toptancı seçerken tüm bunlara dikkat etmek tavsiye edilir. Böylece sizin için en iyi toptancı kısa sürede bulunabilir. E-ticaret Platformu Açmak

Ürün belirlemiş, şirket kurmuş ve şirket açmışsanız ardından e-ticaret sitesi açma gelir. Bu kapsamda ilk seçenek bir firma ya da freelancer ile çalışarak sıfırdan kurmadır. Bu çerçevede müşteriler ile görüşülmekte, istekleri öğrenildikten sonra buna cevap verecek özel bir site hazırlanmaktadır.

Lakin tüm yazılımlar tek tek eklendiği için hem maliyet artmakta hem de gerekli zaman yükselmektedir. Freelancer tasarımcılar ile çalışmak uzun zamanda daha fazla maliyete yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra bu kişiler farklı projeleri aynı anda alabildiği için teslim hızı yavaşlayabilmektedir.

E ticaret sitesi açmak istiyorsanız ikinci seçenek ise hazır paketleri tercih etmedir. Bunlar farklı özellikler, yazılımlar ile geldiği için uygun fiyata sahiptir. Ayrıca siteniz daha kısa sürede tamamlanabilir.

Hediyelik eşya satmak için e-ticaret platformu kurma düşünceniz bulunuyorsa IdeaSoft 21. Yüzyılın gereksinimlerine cevap veren e-ticaret paketleri sunmaktadır. Bunların hepsi ihtiyaçlara kesin cevap vermek için özel şekilde tasarlanır.

Bunların hepsi içerik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle her birini incelemeniz, aralarından size en uygununa karar vermeniz önerilir. Başlangıç için güzel bir paketi seçseniz bile ihtiyaçlarınız artmışsa daha üst opsiyonlara geçiş sağlayabilirsiniz.

İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi Kurma Rehberi

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali

E-ticaret Danışmanı

Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi
E-ticarete başlayın

Popüler Videolar

video1 Cevapsız Sorular
video2 E-ticaretle Büyüyenler - Nilmum.com.tr
video5 Etkileyici Marka İsmi Bulmak
video4 İnternet'te Ne Satılır?
video3 Instagram'da Satış
video3 E-ticaretle Büyüyenler