Hediyelik Eşya Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

17 Şubat 2023
Ferad Osman Sali
Hediyelik Eşya Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

Hediyelik eşyalar sürpriz yapmak ya da özel günlerde arkadaşları, sevilen kişileri mutlu etmek için tercih edilir. Bu nedenle sektör oldukça hareketlidir. Birçok insan hemen ihtiyacı yoksa internetten alışveriş yapmayı avantajlı olarak bulunur.

Dolayısıyla hediyelik eşya imal eden bir firmaysanız, e-ticaret sitesi kurarak bu dünyaya adım atmak müşterilerinize daha iyi bir şekilde ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bunun dışında bir girişimciyseniz ve iş fikri arıyorsanız, hediyelik eşya üzerinde e-ticaret yapmayı da düşünebilirsiniz.

Bu kapsamda ne yapacağınızı adım adım bilmek, daha planlı bir şekilde hareket etmenize olanak tanır. Ayrıca söz konusu ürünlerin insan sağlığına zarar vermemesi gerektiği, zararlı olmaması da bilinmelidir. Uyulması gereken yasa ve mevzuatlara da bakılmalı ve dikkat edilmelidir.

Hediyelik Ürünleri İncelemek

Hediyelik eşya satmak istiyorsanız ilk olarak ne satacağınızı düşünüyorsanız, ilk olarak hangi ürünleri satacağınızı bilmeniz gerekir. Eğer bir girişimci olarak bu sektörü düşünüyorsanız, sizin tarafından üretilen ürünler olmayabilir.

Dolayısıyla hediyelik eşya kategorisine ne satacağınızı bilmeniz tavsiye edilir. Eğer bu konuda hizmet veren işletmeleri ya da internet sitelerini incelerseniz, genel hatları ile bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu konuda yapabileceğiniz pek çok tercih vardır. Dilerseniz birden fazla ürüne yönelerek geniş bir hedef kitleyi müşteriniz olarak belirleyebilirsiniz.

Dilerseniz sadece belirli hediyelik eşyalar üzerine yoğunlaşabilir, böylece niş fikirler oluşturabilirsiniz. Sektördeki e-ticaret sitelerini inceleyerek bir fikir sahibi edinebilirsiniz.

Şirket Kurmak

E ticaret sitesi kurarak online alışveriş dünyasına adım atmak istiyorsanız, şirket kurmanız gerektiği de bilinmelidir.

Dolayısıyla hediyelik eşya olarak ne satacağınıza karar vermişseniz, ardından bunun için gerekli işlemlere başlamak tavsiye edilir. Bunun için muhasebeci ya da mali müşavir ile görüşülmeli, gerekli işlemler sağlanmalıdır.

Eğer hangi tür şirketlerin olabileceğini düşünüyorsanız bunlar şahıs, anonim ve limited gibidir. Her birinin özelliği değiştiği için ayrıntılı olarak incelemeniz tavsiye edilir.

İlgili Rehber: Şirket kuruluşu sırasında girişimcilerin sık yaptığı hatalar

Toptan Hediyelik Eşya Almak

E-ticaret dünyasına girerek hediyelik eşya satmak istiyorsanız ancak kendiniz bunları üretmiyorsanız, toptan olarak da satabilirsiniz.

Bugün toptan olarak hediyelik alınabilecek birçok yer mevcuttur. Ancak bu herhangi birini tercih edebileceğinizi göstermez. Her birinde kalite, ürün ve fiyatlar değiştiği için hemen karar vermemek, her birini incelemek önerilir.

Bu süreçte doğru bir toptanı ile çalışmanın işinizden aldığınız başarıyı etkileyeceğini unutmamanız şarttır. Zira böylece daha kaliteli hediyelik eşyalara uygun fiyatlar ile ulaşabilir, satışlarınızdan daha fazla kâr elde edebilirsiniz.

Fiyat

Toptan hediyelik eşya almak ve satmak istiyorsanız, her toptancının bu konuda farklı teklifler verebileceği unutulmamalıdır. Bu nedenle kesin karar vermeden farklı seçeneklerin incelenmesi tavsiye edilir.

Bu esnada hediyelik eşya dünyasında ürün fiyatlarını da bakarsanız satabileceğiniz fiyatları da görebilirsiniz. Böylece ne kadar kâr elde edebileceğiniz hakkında bir düşünce sahibi olabilirsiniz. Ancak kalitenin ve güzelliğin hediyelik eşya fiyatlarını etkileyebildiği unutulmamalıdır. İnsanlar hem güzel görünün hem de kaliteli hediyelikler almak ister. Eğer bunları sağlamıyorsanız, satışlarınız düşebilir.

Ürün Temini

E ticaret sitesi kurmak istiyorsanız ve ürünleri toptan alacaksanız, stoklarınızı ne sıklıkla yenileyebileceğiniz de önemlidir. Eğer sitenizi başarılı bir şekilde yönetip doğru adımlar atarsanız, insanlar sizi alışveriş için tercih edebilir. Bu durum stokların kısa sürede erimesine yol açabilir.

Eğer insanlar ürün stoklarınızda bulunmuyorsa yenilenmesini beklemeden satın alma yoluna gidecektir. Böylece kesin müşterileriniz dahi kaybedilebilir. Bu nedenle stok yenilemesi kısa sürede yapılabilmelidir.

Toptancınız bunları kendi almıyorsa bir seferde en çok ne kadar alabileceğiniz ve ne sıklıkla satın alabileceğiniz değerlendirilmelidir. Kendisi üretiyorsa bunlara ek olarak ne kadar üretim yaptığı da önemlidir.

İletişim Olanağı

Toptancı ile çalışacaksanız, onunla iletişimi nasıl kurabileceğiniz de önemlidir. Çünkü toptancıdan sık sık alışveriş yapılacaktır. İletişim yavaşlığı ve problemleri ürünlerin hızlı şekilde temin edilmesinin önüne geçer.

Stoklarınızı hızlı yenileyememek, size sadık olan kişilerin ürünlerinizin yenilenmesini beklemeden farklı yerden alışveriş yapmasına yol açabilir. Toptan ürün almak istiyorsanız, toptancı seçerken tüm bunlara dikkat etmek tavsiye edilir. Böylece sizin için en iyi toptancı kısa sürede bulunabilir. E-ticaret Platformu Açmak

Ürün belirlemiş, şirket kurmuş ve şirket açmışsanız ardından e-ticaret sitesi açma gelir. Bu kapsamda ilk seçenek bir firma ya da freelancer ile çalışarak sıfırdan kurmadır. Bu çerçevede müşteriler ile görüşülmekte, istekleri öğrenildikten sonra buna cevap verecek özel bir site hazırlanmaktadır.

Lakin tüm yazılımlar tek tek eklendiği için hem maliyet artmakta hem de gerekli zaman yükselmektedir. Freelancer tasarımcılar ile çalışmak uzun zamanda daha fazla maliyete yol açabilmektedir. Bunun yanı sıra bu kişiler farklı projeleri aynı anda alabildiği için teslim hızı yavaşlayabilmektedir.

E ticaret sitesi açmak istiyorsanız ikinci seçenek ise hazır paketleri tercih etmedir. Bunlar farklı özellikler, yazılımlar ile geldiği için uygun fiyata sahiptir. Ayrıca siteniz daha kısa sürede tamamlanabilir.

Hediyelik eşya satmak için e-ticaret platformu kurma düşünceniz bulunuyorsa IdeaSoft 21. Yüzyılın gereksinimlerine cevap veren e-ticaret paketleri sunmaktadır. Bunların hepsi ihtiyaçlara kesin cevap vermek için özel şekilde tasarlanır.

Bunların hepsi içerik bakımından farklılık gösterir. Bu nedenle her birini incelemeniz, aralarından size en uygununa karar vermeniz önerilir. Başlangıç için güzel bir paketi seçseniz bile ihtiyaçlarınız artmışsa daha üst opsiyonlara geçiş sağlayabilirsiniz.

İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi Kurma Rehberi

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi

Popüler Videolar

Benzer yazılar

E-ticarette otomatik mail gönderimi ile ilgili bilmeniz gerekenler
E-ticarette otomatik mail gönderimi ile ilgili bilmeniz gerekenler
Otomatik mail gönderimi, e-ticaret sitenizin e-posta listesine abone olmuş kişilere belli periyotlarda, belli konseptler üzerinden e-posta gönderimleri yapmanıza yardımcı olur. 3. parti e-posta yazılımlarıyla bu otomatik mail...
16 Şubat 2019
Ferad Osman Sali
İnternetten Gelinlik Satmak İçin Tavsiyeler
İnternetten Gelinlik Satmak İçin Tavsiyeler
İnternetten gelinlik satmak ilgili hazırladığımız bu mini e-ticaret tavsiye rehberinde gelinlik satma siteleri arasında yer almak istiyor ve online gelinlik satmak istiyorum ya da 2 el gelinlik satmak istiyorum diyorsanız bu yazı tam size...
7 Ocak 2018
IdeaSoft
Fiziki mağazadan online mağaza geçişinde bilmeniz gerekenler
Fiziki mağazadan online mağaza geçişinde bilmeniz gerekenler
Fiziki mağazası olanlar, online mağaza açarak internet üzerinde satış yapabilir ve yeni hedef kitlelere ulaşarak e-ticaretin avantajlarından yararlanabilirler. Uzun süredir fiziki mağazanız olabilir ve ticaret ile ilgili birçok konuyu...
7 Haziran 2019
Ferad Osman Sali
IdeaSoft ile E-ticaret Firmaları 2022’de 68M+ Ürün Sattı
IdeaSoft ile E-ticaret Firmaları 2022’de 68M+ Ürün Sattı
E-ticaret hacmi Türkiye’de her yıl artmaya devam ediyor. IdeaSoft olarak geliştirdiğimiz e-ticaret altyapımızı kullanan siteler ile çıkardığımız rapora göre; 2022 yılında 7 milyondan fazla tüketicinin 68 milyon adet ürün...
2 Mart 2023
Ferad Osman Sali
Google Analytics 4 ile Web Sitelerinizi İzlemek İçin Adım Adım Kılavuz
Google Analytics 4 ile Web Sitelerinizi İzlemek İçin Adım Adım Kılavuz
İçindekiler; Google Analytics 4 Nedir ve Neden Kullanılmalıdır? Google Analytics 4'ün Özellikleri ve Avantajları Google Analytics 4'ün Eski Sürümlerinden Farkı Nedir? Google Analytics 4 Kurulumu Nasıl Yapılır? Google...
2 Haziran 2023
Ulaş Kaygusuz
Ürün tanıtım videosu nasıl hazırlanır?
Ürün tanıtım videosu nasıl hazırlanır?
Ürün tanıtım videosu, günümüzde e-ticaret firmalarının ürünlere talep oluşturmalarında önemli araçlardan biri olarak öne çıkmakta. Video içeriklere olan talep ve ilginin artması; aynı zamanda da video içerik üretiminin...
6 Ağustos 2020
Ferad Osman Sali