Blog

İnternette en çok satılan ürünler 2020

İnternette en çok satılan ürünler konusunda, internet üzerinden en çok satılan ürünler nelerdir, internette en çok satılan ürünler, internetten en çok ne satılıyor ve daha fazlasının cevabını merak ediyor.

İnternette en çok satılan ürünler 2019 dediğimizde birçok farklı ürün grubu sayılabiliyor. 2020’de kendi işini kurarak, çok satan ürünler eşliğinde, online mağazasında satış yapmak isteyen girişimciler, internetten en çok satılan ürünleri inceleyerek, kendi ürün yelpazelerini oluşturabiliyor.

UNUTMAYIN: e ticarette satılabilecek ürünler arasından kararınızı verdikten sonra kendi işinizi kurmak ya da işinizi internete taşımaya karar verdiğiniz anda IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri sizinle! İhtiyacınız olan tüm hizmetlerin bir bütün olarak sunulduğu IdeaSoft E-ticaret Paketleri arasından seçiminizi yapmadan önce dilerseniz 15 günlük DEMO talebi ile hizmetlerimizi ücretsiz deneyebilirsiniz.

İnternette en çok satılan ürünler nelerdir?

İnternette en çok satılan ürünlere baktığımızda akıllı saatlerden, evcil hayvan ürünlerine, elektronik aletlerden kişisel bakım ürünlerine kadar geniş bir yelpaze olduğunu görüyoruz. Geniş bir ürün ve talep grafiğinin olması her girişimcinin e-ticaret pazarında farklı sektörlerde kendine yer bulma olasılığını artırıyor.

İlgili Rehber: instagramda en çok satılan ürünler nelerdir?

Aşağıdaki listemizde de en trend ürünler arasında olan ve internette en cok satılan ürünlerden bazılarını sizin için sıraladık.

Telefon aksesuarları

Akıllı telefonlar günlük hayatımızın büyük bir bölümünü kapsadığı için farklı aksesuarlara gerek duyuyoruz. Hal böyle olunca Türkiye'de/dünyada en çok satılan ürünler arasında telefon aksesuarları hiç eskimeyecek bir sektör olarak dikkati çekiyor. Akıllı telefon kılıfları, şarj aletleri, ekran koruma kılıfları, kulaklıklar, bluetooth kulaklık bu aksesuarlar internetten satılacak ürünler arasında yer alıyor.

“İnternette

Akıllı saatler

Akıllı telefonları tamamlayıcı bir ürün olarak öne çıkan akıllı saatler, telefonu kullanmadan bazı uygulamalara erişmenizi sağlıyor. Bu özellikleri de akıllı saatleri internette satılan ürünler arasında popüler hale getiriyor.

Akıllı saatlerin yanı sıra sağlık ve spor ölçümleri için kullanılan saatler de e-ticaret sitelerinde en çok satan ürünler arasında popülerliğini koruyor. Kalp ritm ölçümü, spor yapanlar için adım sayma özelliği, uyku süre takibi gibi birçok özellikleri olan akıllı saatler de tüketicilerin ilgisini çeken ürünler arasında yer alıyor.

Kişisel bakım ürünleri

Kişisel bakım ürünleri de internette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor. Kadınlar güzellik ve bakım ürünlerini internetten sipariş vermeyi tercih ediyorlar. Özellikle aynı marka ürünleri uzun süre kullanan tüketiciler, aldıkları hizmetlerden memnun kaldıklarında sürekli müşteri olma potansiyeli de taşıyorlar.

Yüz maskeleri, kişisel bakım ürünleri arasında en popüler ürün gruplarından biri olduğundan internette satılabilecek ürünler arasında önemli bir yer sahibi. Bunların yanı sıra nemlendiriciler, el ve vücut kremleri, makyaj malzemeleri de çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

El yapımı takı ve aksesuarlar

Takı ve aksesuar ürünleri her yaş grubuna ve kategoriye hitap eden ürünler olarak karşımıza çıkıyor. e ticarette en çok satılan ürünler arasında sayılabilecek bu kategoride e-ticaret sitenizde ya da instagram satış gibi alanlarda değerlendirilen e ticaret ürünleri arasında yer alıyor. El yapımı ya da özel tasarım takıların satışı rakiplerinizin arasından sıyrılmanızı da mümkün kılıyor. İnternetten takı satmak için kendi ürünlerinizi kendiniz üretebileceğiniz gibi el yapımı üretim yapan firmalardan da toptan ürün satın alabilirsiniz.

Spor kıyafet ve ekipmanları

Son dönemlerde bilinçli olarak spor yapmaya başlayan ve bunu bir yaşam biçimi haline getiren bir tüketici topluluğu oluşması sporcu ürün ve aksesuarlarına olan talebin artmasında önemli rol oynuyor. Buna bağlı olarak son yıllarda Instagram’da en çok satılan ürünler kategorisinde de spor kıyafet ve ekipmanlarına sıkça rastlanıyor.Gym, fitness, yoga ve diğer spor dalları için kıyafet ve aksesuarların yanı sıra evde spor yapan kişiler için spor ekipmanları da bu kategoride öne çıkan ürün grupları arasında yer alıyor.

Hamile-anne-bebek ürünleri

E-ticaret ekosisteminde pazarda en çok satılan ürünler nelerdir dediğimizde anne-bebek ürünleri başı çekiyor. Anne adayları hayatlarındaki özel dönemler için farklı kıyafetlere ihtiyaç duyuyor. Hamile elbiseleri son yıllarda internette kolay satılacak ürünler arasında sayılıyor.

Bebek kategorisine bakıldığında; bebek aksesuarları, bebek taşıyıcıları (oto koltuk, sling, kanguru, port bebe, ana kucağı) gibi pek çok kategoride anne-bebek kategorisine hitap eden ürünler internette çok satanlar arasında yer alıyor. Özellikle gün içerisinde hem çalışan hem de çocuğu ile ilgilenen anneler için bebek taşıyıcı ürünleri de ailelerin tercihleri arasında yer alıyor.

Sırt çantaları

Trend ve moda haline gelmiş olan ürünlerden biri olan çantaları, internette en cok satilan urunler arasında yer alıyor. Dünya genelinde sırt çanta pazarının 151 milyar dolarlık bir pazar olması bu ürünlere olan ilginin ne kadar arttığını gösteriyor. Kadın, erkek ya da çocuk fark etmeksizin, sırt çantaları tüketiciler arasında bir hayli ilgi uyandırıyor ve farklı işlevler için tüketiciler farklı sırt çantalarını tercih ediyor.

İnternette çanta satışı yapmak isteyen firma için satış oranı arttığı gibi birçok ürün modeli söz konusu oluyor. Kadın, erkek ya da çocuk fark etmeksizin, sırt çantaları tüketiciler arasında bir hayli ilgi duyuyor ve farklı işlevler için tüketiciler farklı sırt çantalarını tercih ettikleri için internette çanta satışı yapmak isteyen firma için birçok ürün modeli söz konusu oluyor.

VR aksesuarları

VR’da son yıllarda özellikle hayatımıza giren konulardan biri olurken artırılmış gerçeklik uygulamalarının popülerleşmesiyle beraber VR aksesuarları da tüketicilerin ilgi odağında olmayı sürdürüyor. İnternet üzerinden en çok satılan ürünler arasında kendine önemli bir yer edinen oyun konsolları için VR aksesuarlarının yanı sıra akıllı telefonlar ya da iş amaçlı kullanılan VR aksesuarları da internette en çok satılan ürünler arasında yer almaya başladı.

Temalı, süper kahraman tişörtler

Temalı, özel tasarımlı ya da süper kahraman baskılı tişörtler de son yılların popüler ürünleri arasında yer alıyor. Son yıllarda süper kahraman filmlerine olan ilginin artması özellikle bu ürünlere olan talebin artmasında önemli bir rol oynuyor. Eskiden dar bir kitleye hitap eden bu ürünler, Hollywood filmlerinin etkisiyle daha geniş kitlelere ulaşıyor. Süper kahraman baskılı tişörtlerin haricinde, özel tasarım ve belli bir teması bulunan tişörtler de internette en çok satılan ürünler arasında yer alıyor.

Minimal saatler

Karmaşık ve kompleks tasarımlar artık hayatımızdan biraz uzaklaşmaya başladığı için pazardaki birçok ürünün tasarımında da minimal ve sade çizgileri görmeye başlıyoruz. İnternetten en çok ne alınıyor dediğimizde tüketiciler sade ve şık görünümlü minimal tasarımlı saatlere ilgi göstermeye başlayınca internetten satılan ürünler arasında kendine pay ediniyor.

İlginç elektronik ürünler

Günümüzde farklı ve fonksiyonel elekkronik ürünler tüketicilerin tercih ettiği kategoriler arasında yer alıyor. Örneğin şarjlı damacana su pompası, sensörlü telefon tutucu, hızlı şarj cihazı, bluetooth hoparlör gibi pek çok alternatifi tercih edebilirsiniz.

Evcil hayvan ürünleri

Piyasada en çok satılan ürünler arasında popülerliği artan ürün gruplarından biri de evcil hayvan ürünleri oldu. Evcil hayvan sahipleri mama, oyuncak, bakım ürünleri, kum gibi birçok evcil hayvan ürününü internet üzerinden sipariş vermeyi tercih ediyor. Özellikle mama ve kum gibi ürünler toplu veya büyük paket alımlarında daha uygun fiyat seçeneği sunduğu için internetten alışverişler daha makul çözümler sunuyor.

İnternette organik ürün satmak

Organik ürün satışı için tercih edilen nish ürünler e ticarette en çok satılan ürünler arasındaki varlığını koruyor. İnsanlar sağlıklı beslenmek amacıyla artık organik ve doğal yollardan elde edilen, kavanozda satılan ürünler satın almak istiyor.

Organik ürün satmak konusunda; müşterinize güven vermek, belirli bir kitle edinmek, müşteri memnuniyeti kazanmak, bilinirliğinizi artırmak için satışlarınızı e-ticaret siteniz üzerinden kurumsal bir tablo çizerek yapmanızı öneriyoruz.

Yöresel ürün satmak istiyorum diyenler!

Kendinize ait bir e-ticaret sitenizin olması, müşterinizin ürünü incelemesi, iletişim bilgilerine erişmesi, ürün hakkındaki açıklamaları okuması sizin için büyük bir artı olacaktır.

Hemen IdeaSoft e-ticaret paketlerimizin size sunduklarını görmek için 15 günlük ücretsiz DEMO talebi ile karar vermeden hizmetlerimizi deneyin.

Parti-organizasyon ürünleri

Parti malzemeleri satışı e ticarette en çok satanlar, 2020 trend ürünler arasında yer alıyor. Kişiler internetten daha uygun ve toplu şekilde organizasyonları için parti malzemeleri satın aldığı gibi organizasyon firmaları da parti malzemelerini toplu bir şekilde internetten satın almayı tercih ediyor. İnternet üzerinden ne satabilirim diye düşünenler için parti malzemeleri başarılı ve satışları yüksek bir sektör olarak dikkat çekiyor.

İnternetten Ürün Satmak IdeaSoft ile Çok Kazançlı!

Online pazaryerleri, birçok satıcının bir arada yer aldığı ve ürünlerini farklı kanallardan binlerce kişiye ulaştırmaya yarayan mmecralardır. Bu platformların kendi tüketici kitleleri bulunur ve siz de burada mağaza açarak bu kitlelere ulaşabilirsiniz. E-ticaret sitesi kurmak, farklı online pazaryerlerinde ürünlerinizi sergilemek, farklı ödeme yöntemleri kullanmak, kusursuz bir kargo süreci yönetmek gibi ihtiyacınız olan tüm hizmetleri tek elden yönetmek isteyenlere IdeaSoft e-ticaret paketleri yeter! Ürünlerinizi şimdi milyonlara ulaştırmak için 15 günlük DEMO talebi ile hizmetlerimizi ücretsiz olarak deneyin, IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile online e-ticarete vakit kaybetmeden başlayın!

Aşağıdaki yazıların ilginizi çekebileceğini düşünüyoruz.

En Çok Okunan Yazılar

E-ticaret ile ilgili Detaylı Bilgi Alın

Karar vermenize yardımcı olalım.
Paketlerimiz ile ilgili müşteri temsilcilerimiz sizi arasın.

E-Bültene Kayıt Olun

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!