E Ticaret Kargo Ücretleri 2024

10 Şubat 2023
Ferad Osman Sali
E Ticaret Kargo Ücretleri 2024

E ticarette kargo ücretleri, online alışveriş dünyasına adım atmak isteyen herkes için önemlidir. Çünkü bir müşteri sipariş verdiği zaman, ürünler kargo firmaları aracılığıyla müşterilere iletilmelidir. Bu konuda fiyatlar kargo şirketlerine ve pazaryerlerine göre farklılık gösterir. Ayrıca kargonun gideceği adres de fiyatları etkiler.

E ticaret sitenizi yeni kurmuşsanız, uygun fiyatlı gönderim için kargo firmaları ile iletişime geçilmelidir. Eğer onlarla anlaşma yaparsanız müşterilerinize gönderdiğiniz kargolar daha uygun fiyatlı olacaktır. Her kargo firması farklı teklifler yapabileceği için hepsinin değerlendirilip, aralarından uygun olanın seçilmesi mümkündür.

Bunun dışında kargo ücretleri ürün ağırlığına, hangi şehirden hangi şehre gideceğine göre değişim göstermektedir. Ayrıca kargo firmaları da zaman içerisinde fiyatlarda güncellemeye gidebilmektedir. Dolayısıyla güncel incelemelerin yapılması gerekir.

PTT Kargo Ücretleri

PTT Kargo, müşterilerinize ürünleri gönderirken kullanacağınız seçeneklerden bir tanesinidir. Ayrıca fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız internette şu şekilde görülmektedir:

 • Her bir kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 26,00 TL
 • Her iki kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 30,00 TL
 • Her üç kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 32,00 TL
 • 3-30 kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 3,00 TL artmaktadır
 • Her dört kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 35,00 TL
 • Her beş kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 38,00 TL
 • Her altı kilogramlık ürünün gönderim ücreti: 41,00 TL

Ancak fiyatlar değişkenlik de gösterebilmektedir. Güncel fiyatları almak istiyorsanız PTT'nin resmi web adresine gitmelisiniz. Sonrasında üstte bulunan gönderi ücretine tıkladıktan sonra hesaplamayı kendiniz yapmanız mümkündür. Böylece E ticarette kargo ücretleri hakkında bilgi sahibi olmanız da mümkündür.

Yurtiçi Kargo Ücretleri

Yurtiçi Kargo, e-ticaret yaparken tercih edebileceğiniz kargo firmalarından bir tanesidir. Eğer genel anlamda fiyatların ne kadar olduğunu merak ediyorsanız internette şu şekilde görülmektedir:

 • Her 0 ile 1 kg arasındaki kargolar için şehir içi: 18 ile 25 TL arası
 • Her bir kg’lık ürünün gönderim ücreti: 27 ile 48 TL arası
 • Her iki kg’lık ürünün gönderim ücreti: 30 ile 65 TL arası
 • Her üç kg’lık ürünün gönderim ücreti: 35 ile 75 L arası
 • Her 4 kg’lık ürün gönderim ücreti: 40 ile 75 TL arası
 • Her 5 kg’lık ürünün 39 ile 89 TL arası
 • Her 6 kg’lık ürünün gönderim ücreti: 45 ile 95 TL arası
 • Her 10 kg’lık ürünün gönderim ücreti: 55 ile 140 TL arası

Bununla birlikte fiyatlar değişkenlik de gösterir. Güncel olarak E ticarette kargo ücretleri hakkında bilgi için, Yurtiçi kargonun resmi web adresine gidin. Böylece buradan fiyatları genel olarak hesaplamanız mümkündür.

Sürat Kargo Ücretleri

Sürat Kargo, e-ticaret yapmayı düşünenlerin gerçekleştirebileceği seçenekler arasındadır. Fiyatları hakkında genel bilgi almak için internette şu bilgiler vardır:

[table id=10 /]

Bunun dışında ağırlıkları incelemek ve güncel fiyatlara da bakmak istiyorsanız, https://www.suratkargo.com.tr/BilgiHizmetleri/Fiyatlandirma/YurticiTasimaFiyatListesi linkine gidin.

Pazaryerlerine Göre Anlaşmalı Kargo Fiyatları

Eğer pazaryeriyle satış yapıyorsanız, burada da kargo fiyatlarının bilinmelidir. Çünkü her pazaryerinde farklılıklar yaşanmaktadır. Bu kapsamda Yurtiçi Kargo için aşağıdaki tabloyu inceleyin.

[table id=11 /]

Pazaryeri kargo fiyatları hakkında bilgi almak istiyorsanız, Yurtiçi hakkında internette yer alan bilgiler bu şekildedir. Ancak değişkenlik yaşanabileceği için düzenli kontrol edilmelidir.

MNG Kargo Ücretleri

Pazaryeri kargo ücretleri, kargo firmasına göre değişkenlik göstermektedir. MNG Kargo hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki tabloya bakın:

[table id=12 /]

MNG Kargo Pazaryeri kargo ücretleri genel anlamda internette böyle görünmektedir. Ancak farklılık gösterebileceği için düzenli olarak da kontrol edilmelidir.

Aras Kargo

Aras Kargo, e-ticarette kullanabileceğiniz firmalardan bir tanesidir. Burada pazaryerlerinde kargo fiyatlarının ne kadar olduğunu merak ediyorsanız, aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz.

[table id=13 /]

Aras Kargo Pazaryeri kargo fiyatları genel hatları ile bu şekildedir. Ancak ücretler standart olmayıp değişebilir. Dolayısıyla güncel olarak takip edilmesi önerilir.

Sürat Kargo

Sürat Kargo Pazaryeri kargo fiyatları tıpkı diğer kargo firmalarında olduğu gibi değişebilir. Bunlar hakkında bilgi almak istiyorsanız, aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz.

[table id=14 /]

Sürat Kargo Pazaryeri kargo fiyatları genel olarak böyledir. Ancak standart olmayıp farklılaşabilmektedir. Bu nedenle karar verme sürecinde güncel olarak incelenmelidir.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi

Popüler Videolar

Benzer yazılar

Snapchat’i pazarlama kanallarınızdan biri haline nasıl getirebilirsiniz?
Snapchat’i pazarlama kanallarınızdan biri haline nasıl getirebilirsiniz?
Özellikle son 1-2 yıldır Snapchat’in hızlı yükselişi ve popülerliğinin artışı e-ticaret firmalarını da bu mecraya çekmeye başladı. Özellikle genç kullanıcıların yoğunlukla kullandığı bu mecra, Z kuşağına yönelik...
2 Mart 2017
Ferad Osman Sali
E-Ticarette Pazarlama Stratejisi Nasıl Geliştirilir?
E-Ticarette Pazarlama Stratejisi Nasıl Geliştirilir?
Pazarlama stratejisinizi hazırlarken, birçok farklı faktörü göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Belli bir stratejinizin olmaması, ürünlerinizi ve markanızı nasıl tanıtacağınız konusunda neler yapacağınızı planlayamamanıza...
28 Temmuz 2022
Savaş Çetinkaya
Kullanıcı deneyimi ve tasarımın SEO’ya verebileceği zararlar
Kullanıcı deneyimi ve tasarımın SEO’ya verebileceği zararlar
Kullanıcı deneyimi ve site tasarımı ziyaretçilerin dikkatini çekmek, onları belli alanlara yönlendirmek ve onlara daha iyi bir deneyim sağlamak için oldukça önemli; ancak kimi zaman bu çalışmalar SEO çalışmalarına zarar...
30 Ocak 2018
Ferad Osman Sali
Sosyal medya fikirleri | Paylaşım için alternatif içerikler
Sosyal medya fikirleri | Paylaşım için alternatif içerikler
Sosyal medya fikirleri | Paylaşım için alternatif içerikler adlı yazımızda sosyal medya içerik fikirlerine ve üretebileceğiniz alternatif içeriklere değineceğiz. Sosyal medya paylaşımları, e-ticaret firmaları için...
11 Şubat 2017
Ferad Osman Sali
ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) Nedir ve Nasıl Kayıt Olunur?
ETBİS (Elektronik Ticaret Bilgi Sistemi) Nedir ve Nasıl Kayıt Olunur?
ETBİS Nedir ve Nasıl Kayıt Olunur? Resmî kurumlar, son dönemde ticari faaliyetlerin kontrolünü ve istatistiksel çalışmaların yapılmasını kolaylaştırmak adıma birtakım sistemler geliştiriyor. Yaşanan bu dönüşümün doğrudan...
17 Kasım 2021
Savaş Çetinkaya
Youtube için kutu açılım videolarını nasıl çekebilirsiniz?
Youtube için kutu açılım videolarını nasıl çekebilirsiniz?
Kutu açılım videoları, Youtube’da en çok izlenen videolar arasında yer aldığı gibi en çok etkileşim getiren video türlerinden biri. Ürün tanıttımları yapmak, yeni kitlelere ulaşmak ve sosyal ağlar üzerinde etkileşim...
25 Nisan 2020
Ferad Osman Sali