E-Ticarete Başlamak İsteyenler İçin Yeni İş Fikirleri

21 Haziran 2022
Savaş Çetinkaya
E-Ticarete Başlamak İsteyenler İçin Yeni İş Fikirleri

Kendi alanında başarılı olan markalara baktığımızda hepsinin temelinde iyi bir fikir olduğunu görebiliriz. Doğru sorulara cevap veren ve detaylı biçimde ele alınan bir fikrin başarı getirmesi olasıdır. Üzerine düşünülmüş ve doğru noktalara temas eden bir idea, başarılı bir markanın temeli olabilir.

E-ticaret yeni iş fikirleri açısından birçok avantaj sağlar. İnternetin sunduğu olanaklar sayesinde ürün satışı yapmak ve müşteriye ulaşmak büyük ölçüde kolaylaşır. Online mecralar üzerinden trendleri ve sektörü takip ederek etkin bir fikir bulmak da mümkündür. Sizin için kaleme aldığımız bu yazıyı okuyarak e ticaret nedir öğrenebilir ve en yeni iş fikirlerini bulmanızı sağlayacak bilgileri edinebilirsiniz.

Yeni İş Fikirleri Bulmak İçin İzlenebilecek Adımlar Nelerdir?

Bir şirketin temel amacı, müşterilerin belli ihtiyaçlarını karşılayarak kâr elde etmektir. Yeni iş fikirleri arasından bir seçim yaparken hedef kitlenin ihtiyaç ve isteklerini belirlemek gerekir. Hangi sektörde olursanız olun markanızın başarı elde edebilmesi için müşterilerinizin sorularını yanıtlamanız önemlidir. Markanızı muadillerinden ayıran ve tercih edilebilirliğini arttıran unsurlar olmalıdır. Bu unsurları belirlemek ve oluşturmak yeni bir iş fikri bulmanın ilk aşamasıdır.

Şirketinizi hayata geçirmeden önce detaylı bir araştırma yapmanız faydalı olur. Bu süreçte, ürün ve hizmetlerinize ihtiyaç duyan kitlenin beklentilerini belirleyebilirsiniz. Piyasanın ve sektörde faaliyet gösteren rakiplerinizin genel bir analizini yapmak da bu aşamada önemlidir. Yeni bir online satış projesini hayata geçirmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri E-ticarete Yeni Başlayanlar için E-ticaret Rehberi başlıklı içeriğimizi okuyarak öğrenebilirsiniz.

Fiziki Mağazaları Takip Edin

Fiziki mağazalar, sektörün durumunu görmek ve trendleri incelemek için elverişli yerlerdir. Bu mağazalarda satılan ürünleri, markalar hakkında yapılan şikayet ve yorumları takip ederek piyasanın genel durumu hakkında bilgi edinebilirsiniz. Örneğin; moda sektörüyle ilgili bir e-ticaret projeniz varsa giyim mağazalarına gitmeniz faydalı olur. Bu mekânlar yeni iş kurma fikirleri için detaylı bir araştırma ve gözlem olanağı sağlar. Böylelikle e ticaret tavsiyeleri de edinebilirsiniz.

Müşteri ile markanın fiziksel olarak bir araya geldiği yerler işiniz hakkında harika bir gözlem olanağı sunar. Bu mağazaları takip ederek markaların nasıl bir iletişim çalışması yürüttüğünü görebilirsiniz. Ayrıca ürün kategorizasyonu ve fiyat politikası gibi konularda da bizzat gözlem yaparak fikir edinebilirsiniz.

Online Tüketici Trend Yayıncılarını Takip Edin

Marka başarısı, tüketicinin isteklerini ve ilgi duydukları konuları anlamaktan geçer. Sektörünüzle ilgili içerik üreten yayıncıları takip ederek hedef kitleniz hakkında detaylı veri edinebilirsiniz. Yayıncıları takip etmek iletişim ve reklam çalışmaları için bilgi sağlar. Bu yöntemi izleyerek ürünlerinize ilgi gösterme potansiyeli olan kişilere ulaşmak için doğru dili kullanabilirsiniz.

Yayıncılar, sektördeki trendleri ifade etmekle birlikte bunlar üzerinde belirleyici bir etkiye sahiptir. Örneğin, bir gastronomi blogu herhangi bir yemeğin popüler olmasını sağlayabilir. Hedef kitlenizin nabzını düzenli olarak tutmak için bu kişileri ve platformları takip etmeniz faydalı olur. Bu sayede yeni iş açma fikirleri için detaylı bilgi de edinebilirsiniz.

Sektördeki Liderleri Takip Edin

Yeni nesil iş fikirleri bulmak için öncelikle sektör hakkında detaylı bilgiye sahip olmak gerekir. Hizmet verdiğiniz alandaki lider firmaları takip ederek faaliyet göstermeyi planladığınız pazar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Lider firmaları takip etmek reklam ve pazarlama çalışmalarında da yol gösterici olur. Bu markaların stratejilerini inceleyerek hedef kitlenize ulaşmak için etkin bir iletişim planı çıkarabilirsiniz.

Sektörünüzdeki lider markaların başarılı ve başarısız olduğu noktaları görmek işiniz için bir yol haritası çıkarmanıza yardımcı olur. Bu markaların başarısız veya eksik kaldığı yerler sizin iş planınız hâline gelebilir. Söz konusu firmalarının ürün ve hizmetlerinin neden tercih edildiğini araştırmak da faydalı olur. Bu tercih sebeplerini öğrenerek ürünlerinizi geliştirmek için veri edinebilirsiniz.Böylelikle sermayesiz e ticaret tavsiyeleri de edinebilirsiniz.

Ürün ve Trend Keşif Sitelerini Takip Edin

IPSOS tarafından yapılan bir araştırma, online satışların tüketici alışkanlıklarını ciddi anlamda değiştirdiğini gösteriyor. Türkiye dâhil 24 ülkede yapılan araştırma, farklı sektörlerin tüketicilerinin e-ticaret mecralarını kullanmaya meyilli olduğunu ortaya koyuyor. Bu veriler ışığında, online mecraların tüketici trendlerini gösterdiğini ve bunlar üzerinde belirleyici olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni iş fikirleri bulmadan önce sektörünüzle ilgili popüler konuları ve sık tercih edilen ürünleri bilmenizde fayda var. Keşif sitelerini inceleyerek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin; Google Trends’i kullanarak sektörünüzle ilgili sık yapılan aramaları görebilir; popüler olan ürün ve konuları öğrenebilirsiniz. Ürünlerinizle ilgilenme potansiyeli olan insanların rağbet gösterdikleri trendleri bu sayede inceleyebilirsiniz.

E-Ticarete Atılmak İsteyenler İçin İşletme Fikirleri Nelerdir?

E-ticaret projeniz için yeni iş fikirleri arıyorsanız yaptığınız planın ürün seçiminden iş modeline kadar birçok aşamayı kapsadığından emin olmanız gerekir. İyi detaylandırılmış ve üzerine düşünülmüş bir fikirle bu sektörde başarı elde edebilirsiniz. Ancak bunu yapmanın yolu öncelikle kendi iş modelinizi oluşturmaktan geçer. İş modeli yaratmanın yolu da doğru ideayı bulmak ve markayı buna göre şekillendirmektir.

Projenizi satış modeline veya ürün tedarikine göre kurgulayabilirsiniz. Örneğin; ilk etapta üretim ve tedarik süreçleriyle uğraşmak istemiyorsanız ikinci el ürünlerinizi satacağınız bir e-ticaret sitesini hayata geçirebilirsiniz. Böyle bir fikir cazip geliyorsa sizin için hazırladığımız E-ticarette Sermayesiz İşler başlıklı içeriği okuyabilirsiniz.

Girişimciler İçin Küçük İşletme Fikirleri

Birden fazla ürünü paket hâline getirerek satışa sunmak e-ticaret projeniz için iyi bir fikir olabilir. Örneğin; moda üzerine bir projeniz varsa kıyafet, takı ve diğer aksesuarları set hâline getirip satış yapabilirsiniz. Bu sayede kullanıcının tek seferde bütün ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayabilirsiniz. Böyle bir iş modeli markanızı cazip hâle getirir.

Yeni iş yeri açma fikirleri üzerine düşünürken tüketiciler için yukarıdaki gibi avantajlar sunmanız faydalı olabilir. Bu iş modeli, markanızın muadilleri arasından sıyrılmasını ve tüketiciler tarafından tercih edilmesini sağlayabilir. Ürünlerinizi belli ihtiyaçlar ve konseptler hâlinde bir araya getirerek müşterilerinize avantajlı bir alışveriş deneyimi sunabilirsiniz.

Online Girişimci İş Fikirleri

Online girişiminiz için yeni iş fikirleri düşünürken öncelikle sektörünüze karar vermeniz faydalı olur. Satabileceğiniz veya satmak istediğiniz ürünlerin skalasını belirleyerek bir plan yapabilirsiniz. Diğer yandan, markanızı başarılı kılan esas unsur iş modeliniz olacaktır. Müşterilerinize sunduğunuz olanaklar, çalışma sisteminiz ve işleyiş ile ilgili planlarınız bu modeli belirler.

E-ticarette başarılı bir marka hâline gelmek için bu sektörde hâlihazırda lider olan firma ve siteleri inceleyebilirsiniz. Bu projelerdeki artı ve eksi yönleri bularak kendi yol haritanızı çıkarabilirsiniz. Böylece girişiminiz için yeni iş fikirleri bulmanız da mümkün olur. “En Avantajlı E-ticaret Modeli Nedir?” başlıklı yazımızı okuyarak bu süreçte size yardımcı olacak bilgiler edinebilirsiniz.

E-Ticarete Atılmak İsteyenler İçin Ürün Fikirleri Nelerdir?>

E-ticaret projenizin detaylarını belirlerken doğru ürünleri seçmeniz faydalı olur. Sektöre karar vermiş olsanız dâhi ürün skalasını en başta belirlemeniz önemlidir. Bu süreçte, piyasada talep gören ve belli bir ihtiyaca hitap eden ürünleri seçmeniz gerekir. Üretim ve tedarik süreçleri de e-ticaret projelerinde önemli bir yere sahiptir. Kolay tedarik edebileceğiniz ürünlerin satışını yaparak operasyonlarınızın sorunsuz yürümesini sağlayabilirsiniz.

Yeni iş fikirleri üzerine düşünürken ürün seçiminde titiz davranmanız tavsiye edilir. Markanız büyüyünce skalanızı genişletebilir ve sektörünüzle ilişkili alanlarda da satış yapabilirsiniz. Başlangıç aşamasında ise hedef kitlenize doğrudan hitap eden spesifik ürünleri belirlemeniz faydalı olur.

İnternetten Satılabilecek Fiziki Ürünler

E-ticaret siteniz için belli bir konsept belirledikten sonra fiziki ürünlerin seçimini yapabilirsiniz. Örneğin; işletmenizin güzellik ve bakımtemasına sahip olmasını istiyorsanız kıyafet, makyaj malzemesi, takı gibi ürünleri seçmeniz uygun olur. Farklı konseptler dâhilinde satışı yapılabilecek bazı ürünler şunlardır:

 • Ambalajlı gıda ürünleri
 • Takı ve aksesuarlar
 • Kozmetik ürünleri
 • El yapımı ürünler
 • Hediyelik eşyalar
 • Hobi malzemeleri
 • Kıyafetler
 • Dekoratif eşyalar
 • Spor malzemeleri
 • Otomobil parça ve aksesuarları
 • Kırtasiye ürünleri

Satışını yapacağınız ürünleri belirledikten sonra alt kategorilere ayırabilir ve sitenizde detaylı menüler oluşturabilirsiniz. Sürecin tamamını etkin bir biçimde yürütmek için ihtiyaç duyduğunuz bilgileri “E-ticaret Nedir, Nasıl Yapılır ve Aşamaları Nedir?” başlıklı yazımızdan öğrenebilirsiniz.

İnternetten Satılabilecek Dijital Ürünler

İnternet üzerinden satılabilecek birçok dijital ürün de mevcuttur. Ürettiğiniz veya tedarik ettiğiniz yazılımların satışını da e-ticaret siteniz üzerinden yapabilirsiniz. Online mağazaya eklenebilecek bazı dijital ürünler şunlardır:

 • İş amaçlı yazılımlar
 • Oyunlar ve oyun eklentileri
 • Haberleşme uygulamaları
 • Görsel ve video düzenleme programları
 • Web sitesi şablonları
 • Yazılım şablonları
 • Dijital görsel ve videolar
 • Stok fotoğraflar, videolar ve ses parçaları
 • Akıllı telefon aplikasyonları
 • Bilgisayar programları

Fiziki ürünlerde olduğu gibi dijital yazılım ve programlarda da bir hedef kitle analizi ve piyasa araştırması yapmak faydalı olur. Web sitenizde yazılımların farklı sürümlerine ve versiyonlarına yer vererek ürün çeşitliliğini arttırabilirsiniz.

İş Fikirleri Üzerine Nasıl Araştırmalar Yapılmalıdır?

Yeni iş fikirleri detaylı araştırmalarla belirlenir. Başarılı bir model oluşturmak için sektörün ve piyasanın durumunu araştırmak gerekir. İyi bir araştırmayla doğru fikirleri bulabilir ve sağlam temeller inşa edebilirsiniz.

Her sektörün kendine özgü dinamikleri vardır. Markanızın başarılı olması ise için bu dinamikleri iyi bilmeniz gerekir. Piyasa ve hedef kitleye yönelik araştırmalarla pazarın durumunu kavrayabilir ve iyi bir plan çıkarabilirsiniz.

Doğru Soruları Yöneltmek

Markanızın başarılı olması için müşterinin istek ve beklentilerini karşılaması gerekir. Bunu sağlamanın yolu ise yeni iş fikirleri sırasında kendinize doğru soruları sormanızdan geçer. Hedef kitlenizin muadiliniz olan firmalar yerine sizi seçmek için bir sebebe yani “Neden?” sorusunun yanıtlanmasına ihtiyacı vardır. Markanızı cazip kılan ve muadillerinden ayıran etkenleri ortaya koyarak bu yanıtı verebilirsiniz.

Sorularınız, ürün ve hizmetlerinizin yanı sıra iş planınızla da ilgili olmalıdır. Hedeflerinizi gerçekleştirdiğinizde kendinize “Sırada ne var?” sorusunu sormanız ve bir yanıt bulmanız önemlidir. Bu sayede büyüme potansiyelinizi iyi kullanabilir ve markanızı başarıya ulaştırabilirsiniz. Projenizi oluştururken olası soruları bulmanız ve bunları işin başında yanıtlamanız tavsiye edilir. Bu sayede, yaptığınız işe hâkim olabilir ve müşterilerin beklentilerine etkin çözümler üretebilirsiniz.

Pazarın Potansiyeli ve Sürdürülebilirliğini Araştırmak

E-ticaret projeniz için yeni iş fikirleri bakarken faaliyet göstereceğiniz pazar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Öncelikle pazarın büyüme potansiyelini araştırmanız faydalı olur. Sektörünüzle ilgili tüketim alışkanlıkları hakkında araştırma yaparak büyüme potansiyeli konusunda bilgi edinebilirsiniz. Örneğin; satışını yapmak istediğiniz ürünün yıllara göre gördüğü talebi incelemek bu konuda detaylı bir veri sağlar.

Piyasanın büyüme potansiyeli büyük ölçüde tüketici davranışlarına göre belirlenir. Ürünlerinize ilgi gösterme ihtimali bulunan kişilerin fiyatlara ve sektöre yaklaşımlarını inceleyerek bu davranışlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Kamuoyu araştırmalarını, anketleri ve sektörel yayınları okuyarak bu konularda veri toplayabilirsiniz.

Rakip Firmaları Araştırmak

Markanızı başarılı kılmanın yolu rakipleriniz arasından sıyrılarak müşteriye ulaşmaktan geçer. E-ticaret projeniz için yeni iş fikirleri düşünürken rakip analizini planınıza dâhil etmeniz bu açıdan faydalı olur. Sizinle aynı hedef kitleye hitap eden firmaların bir listesini çıkararak işe başlayabilirsiniz. Bu markaların olumlu ve olumsuz yönlerini araştırmak bir yol haritası çıkarmanıza yardımcı olur. Örneğin; rakiplerinizin eksik yönlerini ortaya koyarak yeni projenizde bunları gidermeyi vaadedebilirsiniz. Bu sayede markanızın müşterilerin ihtiyaçlarına hitap etmesini sağlayabilirsiniz.

Rakip markaların müşterileriyle ve hedef kitleyle kurduğu iletişim de araştırmanızda yer almalıdır. Sektörünüzdeki firmaların iletişim çalışmalarını incelemek kendi stratejinizi belirlemeniz açısından önemlidir. Rakiplerinizi sosyal medya üzerinden takip ederek onların müşterileriyle kurduğu iletişimi de detaylı inceleyebilirsiniz.

Hedef Kitle Analizi

Her sektörün belirli bir hedef kitlesi vardır. Pazarlama ve iletişim çalışmaları bu kitlenin istekleri, ihtiyaçları ve beklentileri üzerine inşa edilir. Marka kimliğinizi, reklamlarınızda kullandığınız dili hatta logo dizaynını söz konusu kitleye uygun bir biçimde yapmanız gerekir. Hedef kitle analizinin amaçlarından biri ürünlerinizin hitap ettiği ortalama insan tipini yani personayı bulmaktır. Çalışmalarınızı bu persona üzerine inşa ederek markanızın tüketici beklentilerini karşılamasını sağlayabilirsiniz.

Yeni iş fikirleri bulma aşamasında, faaliyet göstermek istediğiniz sektörün kitlesi hakkında detaylı bir araştırma yapmanız faydalı olur. Örneğin; kamp malzemeleri satışı yapacağınız bir e-ticaret sitesi projeniz varsa doğa sporlarıyla ilgilenen kişiler hedef kitlenizdir. Bu sporlarla ilgili yayınları ve etkinlikleri takip ederek hedef kitleniz hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Ayrıca, sektörünüzle ilgili konulara ilgi duyan kişilerin bir araya geldiği sosyal medya mecraları da hedef kitle analizi konusunda büyük bir veri sağlar.

İş Modeliniz ve İş Fikrinizi En İyi Şekilde Öğrenin

Fikirlerinizin müşterilerinizi ikna etmesi için öncelikle sizin tarafınızdan bilinmesi ve benimsenmesi gerekir. E-ticaret projenizi hayata geçirmeden önce iş fikriniz ve modeliniz üzerine çalışmanız bu konuda faydalı olur. Markanızı muadillerinden farklı kılan noktaları ortaya koyduktan sonra bunların üzerine çalışarak fikrinize hâkim olabilirsiniz. Örneğin; e-ticaret projeniz muadillerine göre daha hızlı bir teslimat vaadediyorsa bunu mümkün kılan etkenleri gözden geçirmeniz gerekir. Modelinizi ortaya koyduktan sonra sitenizi bu planı karşılayacak biçimde yapılandırmanız gerekir. Online satış platformunuzu şekillendirmeye başlamadan önce e-ticaret altyapısı paketi seçmek iyi bir fikir olabilir.

Bütçe ve Sermaye Gereksinimlerini Araştırın ve Hesaplayın

Yeni iş fikirleri üzerine düşünürken maliyetle ilgili detayları da planlamak gerekir. Projenizi hayata geçirmek için belli bir sermayeniz olmalıdır. İyi bir plan yaparak bu sermayeyi verimli biçimde kullanabilirsiniz. Yeni bir e-ticaret projesi için gereken başlıca masraflar şunlardır:

 • Resmî kuruluş ücretleri
 • Açılış vergisi
 • Web sitesi masrafı
 • Ürün tedarik masrafları
 • Depo/stok kiralama
 • Reklam masrafları
 • İş yeri masrafları (kira, fatura, vergi)
 • Lojistik ücretleri

Elinizdeki sermayeyi tüm maliyetleri karşılayacak biçimde kullanmak için bir muhasebeci ya da mali müşavirile anlaşmanız faydalı olabilir. Fikir bulma aşamasında ise bütün masrafları detaylı biçimde belirlemeniz ve sermayenizi buna göre oluşturmanız gerekir. İyi bir bütçe planıyla sahip olduğunuz sermayeyi ve fikirleri kârlı bir işe dönüştürebilirsiniz.

E Ticarete Başlamak İsteyen Girişimciler için Teşvik Kredileri Var mıdır?

Üzerine düşündüğünüz yeni iş fikirleri, girişimcilik teşviklerinden yararlanmak için uygun olabilir. E-ticaret ile ilgilenmeyi düşünen kişi ve kurumlar için yürürlüğe konan birçok teşvik paketi mevcuttur. Devlet kurumları tarafından sağlanan kredi ve hibelerden yararlanarak şirketinizin kuruluş masraflarını karşılayabilirsiniz.

E-ticaret teşvikleri denilince akla ilk gelen kurum KOSGEB’tir. KOSGEB, online satış yapmayı düşünen kişiler için kredi ve hibe programlarına sahiptir. Kurumun düzenlediği kurslara katılarak desteklerden yararlanmak için hak kazanabilirsiniz. Devlet tarafından sunulan destekler arasında kadınlar ve genç girişimciler için özel programlar da bulunur.

Dünyada yeni iş fikirleri ile adınızı duyurmak istiyorsanız e-ihracat desteklerinden de yararlanabilirsiniz. Online satış üzerinden ihracat yapan firmalara yönelik destekler arasında vergi muafiyeti, kredi ve hibeler mevcuttur. Bu teşviklerden yararlanarak iş fikrinizi çok daha kolay bir şekilde hayata geçirebilirsiniz.

E Ticaret İş Fikrine Karar Veren Girişimciler Sonraki Süreçlerde Nasıl Bir Yol İzlemelidir

Satış operasyonlarının sorunsuz yürümesi için resmî işlemlerin en başta yapılması gerekir. E-ticaret sitesi üzerinden yapılan satışlar, belli bir muafiyet durumu olmadığı sürece, vergiye tabiidir ve resmî olarak kaydedilmelidir. Bir şahıs şirketi kurarak projenizi düşük maliyetlerle hayata geçirebilirsiniz.

Lojistik, e-ticaretin en önemli aşamalarından biridir. Türkiye’de veya Avrupa’da yeni iş fikirleri üzerine düşünürken lojistik süreçlerini planlamanız gerekir. Ürünlerin müşteriye tesliminde sorun yaşanması markanıza olan ilgiyi dezavantaja çevirir. Projenizi hayata geçirmeden önce kargo, ödeme sistemleri ve satış desteği gibi konularda detaylı bir planlama yapmanız bu açıdan faydalı olur.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Savaş
Yazar hakkında detaylı bilgi

Popüler Videolar

Benzer yazılar

Fatura Çeşitleri Nelerdir? Fatura Nasıl Kesilir?
Fatura Çeşitleri Nelerdir? Fatura Nasıl Kesilir?
Ticaretin alıcı ya da satıcı farketmeksizin hangi tarafında olursanız olun sürekli göz önünde olan bir belge vardır: Fatura. Faturanın temelde ne olduğu herkes tarafından biliniyor olsa da asıl amacını, içeriğini ve daha da...
22 Şubat 2021
Savaş Çetinkaya
7 farklı Instagram bağlantı paylaşma yöntemi
7 farklı Instagram bağlantı paylaşma yöntemi
Instagram bağlantı paylaşma yöntemleri, e-ticaret sitenize yönlendirme trafiği çekmenizi sağladr. Böylece geri dönüşümlerinize olumlu etki eder. Bu arada Instagram üzerinde doğrudan link paylaşma olanakları daha azdır. Buna...
29 Haziran 2019
Ferad Osman Sali
E-Ticaret Sitenizde Müşteri Memnuniyeti Neden Önemlidir? Neler Yapılmalıdır?
E-Ticaret Sitenizde Müşteri Memnuniyeti Neden Önemlidir? Neler Yapılmalıdır?
Marka başarısını sürekli hâle getirmenin yolu müşteriyle kuvvetli ve sürdürülebilir bir bağ kurmaktan geçer. Kendi sektöründe başarılı olan firmalar, sahip oldukları yeri büyük ölçüde bu bağı tesis edebilmelerine...
31 Mayıs 2022
Savaş Çetinkaya
SEO uyumlu makale nasıl yazılır?
SEO uyumlu makale nasıl yazılır?
SEO uyumlu makale nasıl yazılır, bir SEO uyumlu makale yayınlarken nelere dikkat etmeliyiz, SEO uyumlu makale örnekleri ile ilgili tüm merak ettikleriniz bu yazımızda. SEO uyumlu makale nasıl yazılır? E-ticaret sitenize organik...
18 Haziran 2018
Ferad Osman Sali
IdeaSoft Olarak 2023’ü “Big-Bang” Temasıyla Başlattık!
IdeaSoft Olarak 2023’ü “Big-Bang” Temasıyla Başlattık!
Antalya’da Türkiye’nin dört bir yanından gelen 70 Sales Partnerimiz ile Big-Bang adını verdiğimiz etkinliğimizde 3 gün boyunca bir aradaydık. Satışlardaki büyük patlamanın her yıl olduğu gibi bu yıl da artması için 2023...
9 Mart 2023
Ferad Osman Sali
Yeni başlayanlar için depo yönetimi ipuçları
Yeni başlayanlar için depo yönetimi ipuçları
Depo yönetimi yani depo düzeni nasıl olmalı, depo düzenleme tekniklerinde nelere dikkat edilmeli, depo raf düzeni nasıl olmalı; özetle depo iş süreçleri ve depo kuralları bu yazımızda. E-ticarete yeni başlayanların bilmeleri...
15 Haziran 2016
Ferad Osman Sali