Trendyol’da En Çok Satılan Ürünler [ 2024 Listesi ]

Yazar: Ferad Osman Sali
Güncellenme Tarihi: 07.02.2024
Trendyol’da En Çok Satılan Ürünler [ 2024 Listesi ]

Trendyol, tüketicilerin en çok tercih ettiği platformlardan biri olarak ön plana çıkmaktadır. Bu nedenle birçok girişimci, burada bir mağaza açarak e-ticarete adım atmayı hedefliyor. "2024 yılında Trendyol'da en çok hangi ürünler satıldı?" gibi sorular, bu durumu dikkate alan birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Türkiye'nin en çok tercih edilen online pazar yerlerinden biri olan Trendyol, iyi bir yönetimle aşağıdaki avantajları sunmaktadır:

 1. Milyonlarca aktif müşteriye sahiptir. Trendyol'a katılarak, geniş bir müşteri tabanına erişim sağlamak mümkündür.
 2. Trendyol güvenilen online pazaryerleri arasındadır.
 3. Trendyol satıcılarına kapsamlı bir e-ticaret altyapısı ve teknik destek sunmaktadır.
 4. Platform içinde reklam seçenekleri sayesinde ürünleriniz daha fazla görünür hale gelebilmektedir.

Siz de Trendyol'da satış yapmak istiyorsanız rehberimizden yararlanabilirsiniz.

Hemen Başlayın!

E-ticareti tüm detaylarıyla anlattığımız rehberlerimizi inceleyebilir, dilerseniz IdeaSoft altyapısını ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

image

Amazon'da En Çok Satan Ürünler

Hepsiburada'da En Çok Satan Ürünler

Trendyol'da En Çok Satan Ürünler: Popüler Kategoriler ve Trendler

Birçok girişimci için Trendyol, düşünülen e-ticaret platformlarından biridir. Bu girişimciler, sektöre adım atarken hangi ürünün ne kadar sattığını bilmek ve buna göre bir ürün seçmek ister. Bu noktada, Trendyol'un en çok satanlar listesi, karar verme sürecinde yardımcı olabilir.

Giyim ve Aksesuar Ürünleri

Giyim ve Aksesuar kategorisi içerisinde kadın, erkek ve çocuk giyimine dair birçok ürün bulunur. "2024 yılında Trendyol'da en çok hangi ürünler satıldı?" diye merak ediyorsanız, giyim ve aksesuar kategorisi oldukça aktif ve canlıdır.

Kadın Giyim

Kadın giyim kategorisinde mevcut olan çok sayıda ürün bulunmaktadır. Trendyol en çok satanlar listesi içerisine bakıldığı zaman genel anlamda,

 1. Elbise,
 2. Pantolon,
 3. Kazak,
 4. Etek,
 5. Aksesuar ve çanta,
 6. Kozmetik ürünler,
 7. Mont,
 8. Tesettür giyim ürünleri,

Gibi ürün çeşitleri yer almaktadır.

Erkek Giyim

Erkek giyim içerisinde çok sayıda ürün yer almaktadır. Bu kapsamda,

 1. Tişörtler,
 2. Gömlekler,
 3. Eşofmanlar,
 4. Kot pantolonlar,
 5. Montlar,
 6. Sweatler,
 7. Kramponlar,
 8. Saat, güneş gözlüğü ve cüzdanlar,

Dahil pek çok ürün çeşidi yer almaktadır.

Çocuk Giyim

Çocuk giyim kategorisinde genel anlamda 15 yaşına kadar olan çocuklara dair ürünler vardır. Trendyol en çok satılan listesi içinde;

 1. Yeni doğan çocuk ürünleri,
 2. Kız çocuğu ürünleri,
 3. Erkek çocuğu ürünleri,
 4. Bebek bakım ürünleri,
 5. Bebek arabası ve bebek güvenliği ürünleri,
 6. Anne bakım ürünleri,

Gibi seçenekler yer almaktadır.

Ayakkabı ve Çanta

Ayakkabı ve çanta kategorisi, Trendyol'un en çok satanlar listesinde geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu kategoride kadın, erkek ve çocuk ürünleri bulunmaktadır. Spor ayakkabılar, topuklu ayakkabılar, spor çantalar, erkek çantaları, terlikler, sandaletler, sneakerlar, kadın çantaları ve okul çantaları gibi seçeneklerin bu kategoride yoğun ilgi gördüğünü söyleyebiliriz.

Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri

Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri, Trendyol'un 2024 en çok satılan ürünleri listesinde önemli bir yer tutuyor. Sadece kadınlara değil, aynı zamanda erkeklere de hitap eden geniş bir ürün yelpazesi mevcut.

 1. Makyaj malzemeleri,
 2. Cilt bakımı ürünleri,
 3. Epilasyon ve tıraş malzemeleri,
 4. Parfüm ve deodorantlar,
 5. Saç bakımı ürünleri,
 6. Genel bakım ürünleri,

En çok satılanlar arasında yukarıdaki seçenekler yer almaktadır. Her bir alt kategoride yer alan ürünler de değişkenlik göstermektedir.

Cilt Bakımı

Cilt bakım ürünleri, kişisel bakımın ayrılmaz bir parçasıdır ve bu alanda birçok ürün bulunmaktadır. Bu nedenle, talep büyük olup, Trendyol'un 2024 en çok satılan ürünler listesinde cilt bakım ürünleri önemli bir yer kaplıyor.

 1. Yüz kremleri,
 2. Yüz temizleme ürünleri,
 3. Yüz maskesi,
 4. Göz bakımı,
 5. Güneş koruyucu,
 6. Cilt serumu,
 7. El ve ayak bakımı ürünleri,

Gibi pek çok seçenek vardır.

Saç Bakımı

Saç bakımı hem kadınlar hem de erkekler için oldukça önemlidir. Trendyol en çok satılan listesi içinde şu gibi ürünler yer almaktadır:

 1. Şampuanlar
 2. Saç şekillendiriciler
 3. Saç boyası
 4. Saç serumu ve maskesi

Trendyol, tüketicilerine her biri kapsamında birbirinden farklı ürünler teklif etmektedir.

Makyaj Ürünleri

Makyaj malzemeleri günlük hayatta en çok kullanılan kozmetikler sınıfına girer. Bu çerçevede pek çok ürün yer almakta olup genel anlamda şöyledir:

 1. Göz makyajı ürünleri
 2. Ten makyajı ürünleri
 3. Dudak makyajı ürünleri
 4. Makyaj setleri
 5. Ojeler ve asetonlar
 6. Fondötenler

Trendyol içinde pek çok işletme bunun alt kategorilerinde birbirinden farklı ürünler teklif etmektedir.

Ev ve Yaşam Ürünleri

Ev ve yaşam ürünleri, geniş bir kapsama alanına sahiptir. Mobilyadan ev dekorasyonuna, banyo ürünlerinden hobi ve yapı market malzemelerine kadar bir dizi konuyu barındırır. Bu sebeple, bu kategorinin ürünleri insan hayatıyla bütünleşmiş bir yapıya sahip olup, günlük yaşamın bir parçasıdır.

Trendyol'un 2024 yılında en çok satan ürünler listesinde, ev ve yaşam ürünleri önemli bir yer tutmaktadır. Farklı alt kategorilerde sunduğu çeşitli ürünlerle bu kategori, tüketicilerin ilgisini çekmektedir.

Mobilya ve Ev Dekorasyonu

Mobilya ve ev dekorasyonu sektörü günümüzde oldukça canlıdır. Bu bakımdan Trendyol içerisinde de en çok satılanlardan bir tanesini meydana getirmektedir. Platform içinde,

 1. Sofra ve mutfak ürünleri,
 2. Ev tekstili ürünleri,
 3. Ev dekorasyon ürünleri,
 4. Mobilyalar,

Gibi seçenekler yer almaktadır.

Elektronik ve Beyaz Eşya

Elektronik ve beyaz eşyaya olan talep oldukça fazladır. Kendi içinde,

 1. Akıllı telefonlar,
 2. Tabletler,
 3. Klimalar,
 4. Saç düzleştiriciler,
 5. Laptoplar,
 6. PlayStation,
 7. Çamaşır makineleri,
 8. Bulaşık makineleri,
 9. Buzdolapları,

Gibi pek çok seçenek yer almaktadır.

Oyuncak ve Hobi Ürünleri

Trendyol hobi ürünleri kapsamında kitaplar, puzzle’lar, boya ve resimler ve kutu oyunları sunmaktadır. Bunun yanı sıra oyuncak kapsamında oyuncak arabalar ve bebekler, kumandalı oyuncaklar, eğitici oyuncaklar ve daha pek çok opsiyon yer almaktadır.

Trendyol en çok satanlar listesi içinde bunları da tek tek inceleyebilir, ve hangi sektöre gireceğinize kolayca karar verebilirsiniz.

En İyi Trendyol Ürünleri: Yorumlar ve Değerlendirmeler

Trendyol ürünlerinizin daha fazla satmasını istiyorsanız müşteri memnuniyetine dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunun için nelere dikkat etmek gerektiğini önceden bilmeli, buna göre gerekli adımlar atmalısınız.

En Çok Yorum Alan Ürünler

Eğer olumlu yorumlar ve değerlendirmeler almak istiyorsanız öncelikle kaliteye dikkat etmeniz  gerekmektedir. İnsanlar aldıkları ürünün kaliteli olmasını, ve kendine en iyi verimi almasını talep etmektedir. Bu daha fazla olumlu yorum almanıza olanak tanımaktadır.

En çok yorum alan ürünler, genel olarak giyim ve dekorasyon ürünleridir. Zira insanlar beğenerek aldıkları bu ürünleri, başkalarıyla da paylaşmak istemektedir.

En Yüksek Puanlı Ürünler

Kalitenin yanı sıra hızlı kargolama da önem taşımaktadır. Bu nedenle siparişler en kısa sürede hazırlanmalı ve kargoya teslim edilmelidir. Ayrıca dikkatli bir şekilde ambalajlamak da yine şarttır. Bu sayede müşteri memnuniyeti yine olumlu şekilde sağlanabilmektedir.

En Çok Satılan Ürünler

Trendyol’da olumlu yorumlar almak, Trendyol en çok satılan ürünler arasına girmenize yardımcı olacaktır. Kalite ve kargo süreçlerine dikkat etmek ve müşterinin fotoğrafını gördüğü ürüne gerçekten sahip olması bu konuda size yardımcı olacak önemli konular arasındadır.

Trendyol'da Yeni Satışa Çıkan Ürünler: Son Trendler ve Fırsatlar

Trendyol platformunda ürünler düzenli olarak güncellenir. Eğer satışlarınızı artırmak istiyorsanız, "Çok Satanlar" kategorisine göz atabilirsiniz. Bu kategoride yer alan geniş ürün yelpazesini inceleyerek, hangi ürünlerin daha çok rağbet gördüğünü görebilir ve stratejilerinizi buna göre şekillendirebilirsiniz.

Yeni Sezon Giyim ve Aksesuar Ürünleri

Giyim ve aksesuar ürünleri her zaman güncellenmektedir. Bu nedenle modayı takip ederek son senenin trendleri neyse buna uyum sağlamanız gerekmektedir. Bu sayede mağazanızda bulunan ürünler Trendyol en çok satanlar listesi içerisine girebilir.

Yeni Teknoloji ve Elektronik Ürünler

Teknoloji ve elektronik ürünler insan hayatında vazgeçilmez bir yapıdadır. Eğer bu kapsamda müşterilerinize hizmet vermek istiyorsanız sektörü takip ederek insanların ihtiyaçlarını anlamak önerilmektedir. Ardından da buna göre sektöre daha iyi bir adım atılabilmektedir.

 1. Drone,
 2. Powerbank,
 3. Laptop Stantları,
 4. Saç şekillendiriciler,
 5. Led aksesuarlar

Yeni teknoloji ürünleri arasında yer almaktadır.

Yeni Kozmetik ve Kişisel Bakım Ürünleri

Kozmetik ve kişisel bakım sadece kadınların değil erkeklerin hayatında da önem taşımaktadır. Bu nedenle Trendyol içerisinde en çok satan kategorilerden bir tanesidir. Eğer kaliteli, sağlığa zararlı olmayan ürünler sunarsanız daha fazla satma imkanı yakalanabilirsiniz.

 1. Şarjlı diş fırçaları,
 2. Saç şekillendiriciler,
 3. Cilt bakım ürünleri,
 4. Maskeler,
 5. Peeling ürünleri,
 6. Duş jelleri,
 7. Parfümler,
 8. Sabunlar,
 9. Lip balmlar,
 10. Dudak peelingleri,
 11. Dudak maskeleri,
 12. Göz maskeleri,
 13. Cilt beyazlatıcı ürünler.

En çok tercih edilen kişisel bakım ve kozmetik ürünleri arasında yer almaktadır.

Trendyol Kampanyaları: İndirimler ve Fırsatlar

Tüketiciler her zaman indirimleri ve fırsatları beklemektedir. Bu nedenle e-ticarete yeni başlayacaksanız ne zaman bunları yapmanız gerektiği de önem taşımaktadır. Özellikle sezon indirimleri, özel günler unutmamanız gereken zamanlardır.

Sezon İndirimleri

Sezon indirimleri belirli dönemleri kapsayan sınırlı zamanlardır. Bu süre zarfında ilgili sezonla alakalı ürünler teklif edilmektedir. Örnek olarak yaz ayları geldiğinde güneş gözlüğü, güneşten koruyucu krem gibi bu dönemlere ait ürünler indirimli şekilde satılmaktadır.

Bu dönemlerde rakiplerinizi incelemeli, indirim yaptıkları ürünler sizde mevcutsa; sizin de indirim yapmanız tavsiye edilir.

Özel Günler ve Tatil Kampanyaları

Özel günler de indirimler için bir fırsattır. Örnek olarak Babalar Günü, Anneler Günü ya da Sevgililer Günü geldiği zaman indirim yapmak, daha fazla kişinin alışveriş yapmasına olanak tanır.

Sepet İndirimleri ve Kuponlar

Bir ürün sepete eklendiğinde indirim sunmak da çok satan ürünler içerisine girmenize olanak tanımaktadır.  Ancak sık sık indirim yapmanın, ürünler indirimde olmadığında satışları düşürebileceği unutulmamalıdır.

Bu nedenle sürekli bir denge sağlamanız, yukarıda da bahsettiğimiz gibi rakiplerinizi inceleyerek hareket etmeniz daha doğru olacaktır.

Trendyol'da Satıcı Olmak: Nasıl Başvurulur ve Nelere Dikkat Edilmeli?

Trendyol’da satıcı olmak istiyorsanız öncelikle bir şirket kurmalısınız. Şirket kurduktan sonra, başvuru adımlarına geçebilir ve Trendyol satıcısı olabilirsiniz. Trendyol’da satıcı olmak için aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

Trendyol Satıcı Başvurusu ve Onay Süreci

Trendyol’da satıcı olmak istiyorsanız, başvuru Trendyol’un kendi sitesi içinden kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Form doldurulduktan sonra onaylanması için gönderilmektedir. Eğer kısa sürede onay almak istiyorsanız istenen tüm bilgilerin eksiksiz göndermeniz, göndermeden önce de kontrol etmeniz tavsiye edilmektedir.

Trendyol Satıcı Paneli ve Ürün Yönetimi

Trendyol satıcı paneli kolay kullanışlı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle Trendyol mağazanız açılmışsa ürünleri kısa sürede ekleyebilir, satışa hazır hale getirebilirsiniz. Satıcı panelinde yer alan kişiselleştirme alanlarına mutlaka dikkat etmeli, mağazanızı çekici hale getirmelisiniz.

Trendyol Satış Stratejileri ve Pazarlama Yöntemleri

Trendyol’da ürünlerinizin daha fazla kişiye ulaşmasını istiyorsanız, reklamlardan yararlanmanız önerilmektedir. Platform içerisinde verilen reklamlar sayesinde ürünleriniz daha iyi şekilde görülebilmektedir.

Bunun yanı sıra müşteri memnuniyeti odaklı hizmet vermek de daha fazla satış yapabilmenin önemli noktaları arasında bulunmaktadır.

Trendyol'da Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?

Trendyol'da alışveriş yaparken, birçok farklı ürünü aynı başlık altında bulabilirsiniz. Ancak sizin için en doğru ürünü seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalar, ürünün kalitesi, fiyatı, müşteri yorumları ve satıcı değerlendirmeleri olabilir. Ayrıca, ürünün ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uygun olup olmadığını da değerlendirmeniz önemlidir.

Ürünlerin Açıklamaları ve Özellikleri

Ürün açıklamaları ve özellikleri, Trendyol’dan alışveriş yaparken dikkat etmeniz gereken noktalardan birisidir. Ürün açıklamalarını ve soru cevapları inceleyerek ürünü almadan ne olduğunu, özelliklerini, nasıl kullanıldığını ve avantajlarını görmeniz mümkün olacaktır.

Satıcıların İncelemesi ve Değerlendirmesi

Trendyol, geniş bir satıcı ağına ev sahipliği yapar ve her bir satıcı, çeşitli ürünler sunar. Bir satıcıdan alışveriş yapmayı düşünürken dikkat etmeniz gereken noktalardan biri, satıcının ürünlerine verilen yıldız derecelendirmesi ve olumlu yorumların sayısıdır. Müşteri geri bildirimleri, satıcının ürün ve hizmet kalitesi hakkında genel bir fikir verir ve sizin de ne bekleyeceğiniz konusunda bir önsezide bulunmanıza yardımcı olur.

Kargo ve Teslimat Süreci ve Ücretleri

Her satıcının kargo ve teslimat süreci, bu konuda ücret politikası değişebilmektedir. Bu nedenle Trendyol’dan ürün alırken, dikkat etmeniz gereken konulardan bir tanesi de budur. Tüm bunlara özen göstererek, daha fazla memnun kalacağınız ürünlere kolaylıkla ulaşmanız mümkündür.

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali

E-ticaret Danışmanı

Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi
E-ticarete başlayın

Popüler Videolar

video1 Cevapsız Sorular
video2 E-ticaretle Büyüyenler - Nilmum.com.tr
video5 Etkileyici Marka İsmi Bulmak
video4 İnternet'te Ne Satılır?
video3 Instagram'da Satış
video3 E-ticaretle Büyüyenler