Hırdavat ve Yapı Market Ürünleri Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

27 Mart 2023
Ferad Osman Sali
Hırdavat ve Yapı Market Ürünleri Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

Hırdavat ve yapı market ürünleri günlük yaşamda en gerekli malzemeler arasındadır. Bu bakımdan sektör oldukça canlıdır. İnsanlar malzeme hemen gerekmiyorsa işletmeye giderek değil, internetten sipariş vermeyi daha çekici bulur. Bu nedenle söz konusu sektörde çalışıyorsanız, e-ticaret platformları size daha fazla müşteriye ulaşma imkanı tanır.

Bunun yanı sıra birçok girişimci de e-ticaretin getirdiği avantajlar nedeniyle bu dünyaya geçmek istemektedir. Eğer ne satabileceğinizi düşünüyorsanız, yapı market ve hırdavat ürünleri yapabileceğiniz seçeneklerden bir tanesidir.

Bu çerçevede adım adım ne yapacağınızı bilmek, başarılı bir plan kurmanıza olanak tanır. E ticaret sitesi kurarak bu dünyaya adım atmayı planlıyorsanız, hırdavat ve yapı market ürünleri hakkındaki yasa ve mevzuatlara da dikkat edilmesi önerilir.

Hırdavat ve Yapı Market Ürünlerine Karar Vermek

E-ticaret sadece firmaların değil, girişimcilerin de dikkatini çeker. Eğer bir girişim olarak buraya başlamayı düşünüyorsanız, satabileceğiniz pek çok seçenek vardır. Hırdavat ve yapı market ürünleri de bunlardan biridir. Eğer bir girişimciyseniz, bunun anlamı imal ettiğiniz ürünlerin olmadığı olabilir. Dolayısıyla öncelikle müşterilerinize neler sunacağınıza karar verilmelidir. Bu sektördeki siteleri incelerseniz, bunun üzerine ayrıntılı bir fikir sahibi olmanız mümkündür.

İsterseniz hırdavat ve yapı market ürünleri kapsamında geniş malzemeleri ele alabilir isterseniz sadece belirli seçenekler üzerine yoğunlaşabilirsiniz.

Şirket Kurmak

E ticaret yapma planlarınız bulunuyorsa, öncesinde bilmeniz gereken bazı noktalar da vardır. Şirket kurmak bunlardan bir tanesidir.

Hırdavat ve yapı market ürünleri kapsamında hangi malzemeleri satabileceğinize karar vermişseniz, firma kurmak için gerekli işlemlere başlanmalıdır. Muhasebeci veya mali müşavir ile bu konuda görüşme yapılabilir. Böylece gerekli işlemlere kısa sürede başlanabilir.

Genel anlamda şahıs, limited ve anonim firma türleri kurulabilir. Ancak hepsi farklı olduğu için tek tek hepsini değerlendirmek, aralarından size en uyguna karar vermek gerekir.

İlgili Rehber: Şirket kuruluşu sırasında girişimcilerin sık yaptığı hatalar

Hırdavat ve yapı market ürünlerini Toptan Satın Almak

Firma kurulum sürecini tamamlamışsanız, ardından hırdavat ve yapı market ürünleri satın almak kalmaktadır. Zira bir girişimciyseniz, bu konuda bir imalatınız bulunmayabilir. Ancak toptan olarak satın alabileceğiniz çok sayıda yer mevcuttur.

Ancak ürünlerin, kalitenin ve fiyatın her birinde değiştiği hatırlanmalıdır. Bu nedenle hızlı bir şekilde karar vermemek şarttır. Tüm toptancıları tek tek incelemek, daha iyi karar vermenize yardımcı olur. Eğer yanlış bir toptancı ile çalışırsanız bunun işinizi kötü bir şekilde etkileyebileceği unutulmamalıdır.

Fiyat

Hırdavat ve yapı market ürünleri toptan alınacaksa, dikkat edilmesi gereken bir takım noktalar vardır. Fiyat bunlardan bir tanesidir. Zira her toptancının fiyat seçenekleri farklılık arz edebilir. Hemen karar vermeden farklı seçenekler bu nedenle değerlendirilmelidir.

Toptancı fiyatları ile beraber, bu ürünlerin piyasa değerlerine de bakmanız önerilir. Bu sayede toptan aldığınız ürünleri ne kadara satabileceğinizi görebilir, kâr hesabı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir detay, fiyat ve kalitenin doğru orantılı olduğudur.

Hırdavat ve yapı market ürünleri kaliteli olmalı, uzun seneler boyunca kaliteli bir şekilde kullanılabilmelidir. İnsanların ihtiyaçlarına kesin cevaplar verebilmeli ve güvenli şekilde yararlanılabilmelidir. Toptan alacağınız ürünler bunları sağlamıyorsa, insanlar bir daha sizi tercih etmez.

Ürün Alımı

Hırdavat ve yapı market ürünleri toptan alımı ve satımı yapmak istiyorsanız ve bunun için e-ticareti düşünüyorsanız, birlikte çalışacağınız toptancının ürünleri nasıl temin ettiği de bilinmelidir. Çünkü ürünleriniz kaliteliyse satışlarınız fazla olabilir. Bu durum stokların hızlı şekilde bitebileceğini gösterir. Zira e-ticaret kesintiler ve planlı bakım çalışmaları sayılmazsa 7/24 devam eder.

Bir ürün stoklarınızda kalmamışsa, bu durumda müşterileriniz sizi beklemeden farklı bir yerden alışveriş yapabilir. Böylece size sadık müşteriler bile kaybedilebilir. Dolayısıyla toptancıdan malları hızlı bir şekilde istediğiniz sayıda alıp alamadığınız önemlidir.

Eğer toptancı kendisi almıyorsa ne sıklıkla sipariş verebileceğiniz ve maksimum sayı öğrenilmelidir. Ürünü kendisi imal ediyorsa ayrıca üretim ayrıntıları ve ne kadar imalat gerçekleştirildiği de önemlidir.

İletişimin Nasıl Kurulduğu

Siz bir ürün imal etmiyorsanız ancak e-ticaret yapmak istiyorsanız, ürünleri toptan alma yoluna gidebilirsiniz. Ancak toptancı seçmeden önce, iletişimi nasıl kuracağınızı da bilmeniz gerekir. İletişim sorunları ürünleri temin ederken yavaşlığa, aksaklığa yol açabilir. Bu da stokların tükenmesine neden olabilir.

E-Ticaret Sitesi Açmak

Hırdavat ve yapı market ürünleri satmak istiyorsanız, sonraki adımı bir internet sitesi kurmak oluşturur. Bu kapsamda farklı seçenekler yer alır. Birincisi e-ticaret sitesinin oluşturulması için bir firma ya da freelancer ile iletişim kurmadır.

Bu durumda sizinle görüşme yapılmakta, ihtiyaçlar öğrenilmekte ve sıfırdan bir site tasarlanmaktadır. Ancak yazılımlar tek tek kurulduğu için fiyatlar yüksek olabilmektedir. Ayrıca gerekli olan zaman da yüksektir.

Freelancer ile çalışsanız bile zaman içinde fiyatlar sürekli artabilir. Ayrıca freelancerlar sıklıkla eş zamanlı olarak farklı projelere bakar. Bu da sizin sitenizin hızlı şekilde tamamlanmayacağını gösterir. E-ticaret sitesi açmak istiyorsanız, ikinci yöntem hazır paketleri kullanmadır.

Bu paketlerin içerisinde size farklı özellikler sunulur. Hepsi bir seferde alındığı için hem uygun fiyatlı hem de hızlıdır. Eğer e-ticaret dünyasına başarılı bir adım atmak istiyorsanız, IdeaSoft size en uygun çözümleri teklif etmektedir.

Modern çağın gereksinimlerine göre hareket eden ve hizmetlerini sürekli güncel tutan IdeaSoft, farklı müşteri profilleri için farklı paketler sunmaktadır. İhtiyacınıza göre tümünü inceleyebilir, satın almadan önce aldığınızda hangi özelliklere sahip olacağınızı görebilirsiniz.

E-ticarete başlangıç seviyesindeki paketlerle başlasanız ilerleyen zamanlarda daha yüksek bir pakete geçiş yapabilirsiniz.

İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi Kurma Rehberi

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi

Popüler Videolar

Benzer yazılar

Google görüntülü reklam ağı kampanyası nasıl oluşturulur?
Google görüntülü reklam ağı kampanyası nasıl oluşturulur?
Google görüntülü reklam ağı kampanyası nasıl oluşturulur? E-ticaret sitesi bazında inceleyeceğimiz google görüntülü reklam ağı kampanyası nasıl oluşturulur, yayınlanmadan önce nelere dikkat edilmelidir, aşamaları nelerdir bu...
1 Temmuz 2018
IdeaSoft
İş yerinizde size para ve zaman kaybettiren 5 iş
İş yerinizde size para ve zaman kaybettiren 5 iş
Ofislerde yapılan bazı işler, firmalara hem zaman hem de para kaybettirebiliyor. Özellikle bazı işler üzerine harcanan süre boşa bir çaba olabiliyor ve boşa geçen bu süre de işletmelere para kaybı olarak geri dönüyor. Firmalara...
7 Ekim 2016
Ferad Osman Sali
E-ticarette neden SEO araçları kullanmalısınız?
E-ticarette neden SEO araçları kullanmalısınız?
SEO araçları, e-ticaret sitenizin arama motorlarına optimizasyonunun nasıl olduğunu ölçümleme de SEO performansınızı artırmada önemli bir rol oynar. SEO araçları kullanmadan da performans artırma ve ölçümleme çalışmaları...
13 Haziran 2019
Ferad Osman Sali
E-ticaret firmaları TikTok hesabı açmalı mı?
E-ticaret firmaları TikTok hesabı açmalı mı?
Sosyal medya pazarlamada farklı kanallara yönelmek isteyen e-ticaret firmaları TikTok hesabı açmayı göz önünde bulundurabilirler. Şuan TikTok ciddi şekilde yükselen sosyal mecralardan biri ve markalar henüz aktif bir şekilde bu...
23 Ağustos 2020
Ferad Osman Sali
Kendin yap ürünleri nasıl işe dönüştürülür?
Kendin yap ürünleri nasıl işe dönüştürülür?
Online alışveriş her geçen gün artarken e-ticaret pazarı da sektör çeşitliliğini artırmaya başlıyor. Bunlardan biri de “kendin yap” ingilizce tabiriyle DIY (Do It Yourself) sektörü… Özellikle son zamanlarda, pandeminin...
28 Ağustos 2020
IdeaSoft
50 büyük e-ticaret sitesinin analizinden öne çıkan önemli bilgiler
50 büyük e-ticaret sitesinin analizinden öne çıkan önemli bilgiler
Günümüzde bir e-ticaret sitesi kurmak tek başına yeterli değil, işinizi büyütmek için doğru adımları atmanız, sitenizi iyi tasarlamanız, altyapınızı iyi kurmanız gerekir. Büyük ve başarılı e-ticaret siteleri bunları iyi bir...
26 Mart 2019
Ferad Osman Sali