Blog

Girişimciliğin Avantajları Nelerdir?

Girişimciliğin avantajları, kendi işini kurmanın avantajları, kendi işini kurmanın dezavantajları yani kendi işini kurmanın avantajları ve dezavantajları özetle girişimciliğin avantajları ve daha fazlasına bu yazımızda ele alacağız.

İş hayatında belirli bir maaş karşılığında çalışmak yerine kendi işinizi kurmak ve kendi işinizin patronu olmak isteyebilirsiniz. Her yıl on binlerce girişimci büyük bir beklentiyle iş kurmak için belirli kuruluşlardan küçük veya büyük ölçekli girişimci desteği alır.

Girişimciliğin kazanımları

Girişimci desteği alan kişilerin bazıları işinde başarılı olurken bazıları ise yetersiz satış,yoğun rekabet, sermaye yetersizliği, dış koşullardaki hızlı değişimler gibi nedenlerle kurduğu işte başarılı olmayabilir. Girişimciliğin dezavantajları olduğu gibi pek çok avantajı da vardır.

İlgili Rehber: Rekabetten sıyrılabilmek için yöntemler

Kimseye bağlı olmadan çalışma özgürlüğü

Genel olarak bağımsızlık girişimcinin kendi işini kurmasındaki en büyük etkenlerden biridir. Başkalarının emri altında olmadan kendi işinizin başında olmak ve kendi işinizin patronu olmak birçok girişimcinin isteklerindendir. Bağımsızlık ise bunlara teşvik eden en önemli faktördür.

Yüksek gelir fırsatı

Girişimci sabit gelirle başkasına bağımlı olarak çalışmaktansa daha fazla kazanç elde etme fırsatı yakalar. Kamu veya özel sektörde çalıştığınızda kazanacağınız parayı bilirsiniz. Kendi işinizde kazanacağınız para daha yüksek olacağından girişimci olmak iyi bir fikirdir.

Karar ve kontrol mekanizması

Girişimcilik size kontrol avantajı da sağlar. İşletmenizle ilgili kararları siz verirsiniz. Firma için en uygun çalışanları siz seçebilir ve kontrol edebilirsiniz. Kendi işinizi kurduğunuzda iş ortamını da kendi isteğiniz doğrultusunda düzenleyebilirsiniz. Kontrol konusunun bir başka yönü ise girişimcinin kendi işindeki çalışma saatleri üzerinde isteği doğrultusunda değişiklik yapabilmesidir. Örneğin daha az ya da daha fazla çalışmak gibi.

Başarı ve daha fazlasını hedefleme

Kendinize ait işletmeden elde edeceğiniz başarı da sizi olumlu yönde etkiler. Bir şey oluşturma fikrini kâr elde etmeye dönüştürmek size başarı hissi verir. Girişimci fikrinin başarıya dönüşmesindeki en önemli etkenin kendisi olduğu bilir.

İlgili Rehber: Yeni bir iş kurmak isteyenlerin bilmesi gereken 6 madde

Kişisel gelişim katkısı

Kurduğunuz iş için katılacağınız seminerler, eğitimler ve edineceğiz çevre girişimcilerin kişisel gelişimine katkı sağlar. Aynı zamanda kendi becerileriniz ve alanınızda kendinizi geliştirmenize de büyük fayda sağlar.

Yaratıcılık duygusu

Girişimci kendi işinde ilerledikçe ürettiği yeni fikirler de girişimcinin yaratıcılık yönünü geliştirmesinde fayda sağlar. Yaratıcılık bir girişimcinin kazanabileceği önemli faydalardandır. Girişimciler yaratıcı insanlardır. Bu özellik girişimcilerin var olan yeni ve değişik fikir üretme potansiyellerini ortaya çıkartır.

Bütçe yönetimi ve finansal kontrol

Kendi işinizi kurduğunuzda işletmeniz hakkında daha çok söz sahibi olacağınızdan,işiniz hakkındaki hesaplamalar sizin hesap yeteneğinizin gelişmesine katkı sağlar.

İlgili Rehber: E-ticarette kullanabileceğiniz düşük bütçeli dijital pazarlama yöntemleri

Fikirleri uygulama şansı

Girişimcilik size kendi hayal ettiğiniz şekilde fikirlerinizi uygulayabilmenizi sağlar.

“Girişimciliğin

Saygınlık kazanma

Girişimci yeni bir iş kurarak elde ettiği başarıdan dolayı çevresi tarafından takdir edilir ve toplumda saygı görür.

İşinizi ve hedeflerinizi ileriye taşımak için IdeaSoft ile hemen tanışın

Yeni iş kuracakları ve işini son yılların en hızlı büyüyen pazarı olan online ticarete taşımak isteyenler için IdeSoft E ticaret Paketleri akıllı çözümleriyle sizlerle!

İşinizi büyütmek, gelirinizi artırmak için Ideasoft E-ticaret Paketlerimiz arasından size uygun olananı seçebilirsiniz. Hizmetlerimizi ücretsiz DEMO hesabı ile 15 gün boyunca deneyebilirsiniz. Kazanmaya bugünden başlamak kendi işini kurmanın avantajları ile hemen tanışın.

En Çok Okunan Yazılar

E-ticaret ile ilgili Detaylı Bilgi Alın

Karar vermenize yardımcı olalım.
Paketlerimiz ile ilgili müşteri temsilcilerimiz sizi arasın.

E-Bültene Kayıt Olun

Siz de İşinizi E-ticaret’e Taşıyın!

Akıllı E-ticaret Paketlerini 15 gün ücretsiz deneyin. Kendi e-ticaret sitenizi oluşturun!