Satın Alma Limiti

Müşteri Menüsü
Satın alma limiti kullanılarak belli ürünlerde minimum ve maksimum alım limiti belirlenebilmektedir. Bu özelliği kullanarak örneğin kampanyalı ürünlerde limit ekleyerek belli sayılarda satın alınabilmesini sağlayabilirsiniz.
Satın alma limiti Kampanya Yönetimi >> Satın Alma Limiti bölümünden ekle butonuna tıklayarak eklenebilmektedir. Bu limitler belli üye gruplarına özelde yapılabilmektedir. Örneğin bayi gruplarına özel olarak da tanımlayabilirsiniz. Aynı zamanda belli ürünler üzerinden tanımlanabilirken marka veya kategori seçerek de çoklu işlem yapılabilmektedir.
satınalmalimiti-1

satınalmalimiti-2
 • Satın Alma Limiti Adı: Burada belirleyeceğiniz isim yalnızca yönetim panelinde görüntülenecektir. Kolay anlayabileceğiniz bir isim yazabilirsiniz.
 • Satın Alma Limiti Minimum Sınırı: Buraya yazacağımız rakam ilgili üründen en az kaç adet alınabileceğini belirler. Eğer boş bırakılırsa alt limit belirlenmemiş olacaktır.
 • Satın Alma Limiti Maksimum Sınırı: Üründen en fazla kaç adet alınabileceğini belirlediğimiz bölümdür. Boş bırakıldığında üst limit belirlenmemiş olacaktır.
 • Üye Grubu: Belli üye gruplarında sadece geçerli olacaksa belirlenen limitler, buradan üye grubu seçilebilir. Herkes için geçerli olacaksa bir seçim yapılmasına gerek yoktur.
 • Satın Alma Limiti Tanımı: Ürün, kategori veya marka seçimi yapılabilir. Örneğin kategori işaretleyerek bir kategori seçimi yapıldığında o kategoriye ait tüm ürünlerde geçerli olacaktır.
 • Örneğimizde ürün limiti seçildiğinden ürün adı yazılarak arama yapılabilmektedir. Arama bölümünde ürün adı, stok kodu ya da ürün ID numarasına göre arama yapılabilmektedir.
 • Limit belirlenmiş ürünün satın alınması

  Örneğimizde maksimum alım limitini 2 olarak belirlemiştik. Seçtiğimiz üründen 3 adet sepete atılmak istendiğinde uyarı mesajı görüntülenecek ve sepete eklenmeyecektir.
  satınalmalimiti-3

  Sepette ürün adedi güncelleme

  Sepet sayfasındayken ürün adedi güncellenmek istendiğinde maksimum limitten fazla adet alınmak istediğinde de uyarı mesajı görünecektir.
  satınalmalimiti-4

  Bir ürün için satın alma limiti belirlemişken, o ürünün yer aldığı kategoride farklı bir limit tanımlanmışsa eğer ürün limiti geçerli olacaktır. Örnek vermek gerekirse Opti-Free Express 355 ml 2 kutu ürünü için en az 1 en çok 2 olarak limit belirlemiştik. Ürünün yer aldığı lens solüsyonları kategorisi içinde en az 5 en çok 10 adet limit belirlenirse bu ürün için ürüne özel belirlediğimiz en az 1 en çok 2 limiti geçerli olacaktır.

  Ürünler için eklenen 2. ek kategoriler içinde kategori bazlı limitler geçerli olacaktır. Örneğin Ürün Göz Sağlığı kategorisinde 2. ek kategori olarak da limiti belirlediğimiz Lens Solüsyonları kategorisindeyse eğer bu üründe kategori limitine dahil olmuş olacaktır.

  Şu anda okuduğunuz makale

  • Satın Alma Limiti

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular