Pos Kampanyaları

Müşteri Menüsü
Sanal pos kullanıyorsanız, çalıştığınız bankalar belirli zamanlarda vade farkı oranlarını belirli bir fiyatın üzerindeki veya belirli kategorideki ürünlerde düşürebilirler.
 
Örnek olarak Garanti Bankası ile çalışıyorsunuz ve bankanız size 100 TL üzerindeki alışverişlerinizde vade farkını 0 olarak belirlemiş ise, 100 TL altındaki ürünlerde normal vade farkları, 100 TL üzerinde bankanın verdiği yeni vade farkları geçerli olmalı. Bu işlemi nasıl yapabileceğinizi inceleyelim.
Pos kampanyası sadece sisteminizde kurulu olan bir sanal posa uygulanabilir. Ekle butonuna basarak bir pos kampanyası oluşturma ekranını açın.
 
Ekrana gelen alandan İlk Önce kampanyanıza bir isim verin ve hangi bankanız size özel bir oran sunuyor ise o bankayı seçin. Ekran görüntüsünde BonusCard seçilmiştir.
 
Bankanızı seçtikten sonra, zaten o banka sisteminizde kurulu olduğu için hemen karşınıza o bankanın sistemdeki pos oranları gelecektir, bu alanda bir müdahale yapılamayacaktır. Oranlar alanına artık yeni vade farkı oranlarınızı girebilirsiniz. Ekran görüntüsünde 0 yazılmıştır.
 
Dikkat etmeniz gereken, yeni oranlarınızı, zaten kurulu olan sanal posunuzdaki taksit miktarı kadar yazmalısınız, eğer sanal posunuzu 5 taksite kadar kullanıyorsanız, yeni oranlarınızı yazarken tekrar 5 taksite kadar yazmanız gerekir.Sadece vade farkı oranlarında değişiklik yapabilir, taksit seçeneğini değiştiremezsiniz. 
 
Ardından Gönder butonuna basarak kampanyanızı kaydedebilirsiniz.
 
Pos kampanyası tanımlandıktan sonra ekranda görebileceksiniz, ancak bu kampanyayı ürünlerinize atama yapmanız gerekecektir. Bunun için kampanyanın yanında bulunan ürünler ya da kategoriler bölümleri tıklanarak belli ürünlere yada belirli kategorilerdeki ürünlere otomatik atama yapabilirsiniz. 

Ürünlere Atama Yapmak İstiyorum

Kampanyanın sağ tarafındaki Ürünler bağlantısına tıkladıkdan sonra karşınıza bu kampanyayı hangi ürünlere atamak istediğinize dair ekran gelecektir.
 
Hangi ürünler bu kampanyaya dahil olsun isterseniz o ürünün sol tarafındaki seçim kutusu ile işaretledikten sonra altındaki Ürünleri Kampanyayı Ata butonuna basmanız gerekir. 

Kategorilere Atama Yapmak İstiyorum

Kampanyanın sağ tarafındaki Kategoriler bağlantısına tıkladığınız zaman hangi kategorilerinizde bu kampanyanın geçerli olmasını seçebileceğiniz ekran gelecektir.
 
Hangi kategorileriniz içindeki ürünlerde bu kampanya geçerli olsun istiyorsanız o kategorinin sol tarafındaki seçim kutusu işaretledikten sonra Kategorileri Kampanyaya Ata butonuna basmanız gerekir.Ekran görüntüsünde Erkek Aksesuar kategorisi seçilmiştir.
Dikkat etmeniz gereken, eğer Erkek Aksesuar Kategorisine yeni bir ürün eklerseniz o ürüne kampanya otomatik atanmaz. Tekrar sizin aynı şekilde kategorilere baştan atama yapmanız gerekir.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Pos Kampanyaları

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular