UPS Kargo Entegrasyonu

Müşteri Menüsü
UPS kargo entegrasyonu pakete dahil bir özellik değildir. Entegrasyonu siteniz üzerinde kullanmak için 0216 326 04 77 numaralı telefonumuzdan satış birimimiz ile görüşebilirsiniz. UPS Kargo & IdeaSoft anlaşmasıyla özel fiyatları incelemek için Eticaret Çözüm Merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.

UPS kargo ile yapılan siparişlerde, gönderi verileri online olarak UPS sistemine aktarılarak, şube tarafından işleme alındıktan sonra kargo takibi yapılabilecektir. Entegrasyon kullanımına başlayabilmek için öncelikle, çalıştığınız UPS kargo şubesiyle iletişime geçerek entegrasyon için kullanılacak kullanıcı adı ve şifrenizi almanız gerekmektedir.
Aldığınız bilgileri Siparişler > Kargo Firmaları > UPS Kargo Entegrasyonu bölümünden ekleyerek durumunu aktif olarak kaydetmelisiniz.


UPS kargo üzerinden kapıda ödeme ile çalışmanız varsa, kargo firmaları bölümünden ödeme tipini mutlaka gönderici ödemeli olarak seçmelisiniz. UPS Kargo Alıcı ödemeli kargolarda kapıda ödeme özelliğini desteklememektedir.

Barkod oluşturma

Siparişler bölümünden sipariş durumunu kargoya verildi olarak değiştirdiğinizde, barkod oluşacaktır. Kargo bilgisi yazdır butonuna tıkladığınızda barkod oluştuğunu görebilirsiniz ve bu sayfanın çıktısını alarak gönderinizin üzerine yapıştırabilirsiniz.

Kargo Takip

Sipariş kargoya verildi durumuna alındığında, sipariş veren müşterinize "Kargoya Verilmiştir" maili otomatik olarak iletilecektir.
Mail içinde yer alan kargo takip bağlantısına tıklandığında UPS kargonun kargo takip sayfasına yönlendirma yapılacaktır.

Site üzerinden kargo takibi

Üyeleriniz hesabım bölümünde yer alan siparişlerim bölümünde kargo işlem görmüşse kargom nerede butonu görünecektir.

Bu butona tıklanıldığında UPS kargo takibi sayfasında ilgili gönderinin durumu görüntülenecektir.
Kargo takibi yapılabilmesi için ek ayarlar bölümünde kargo takip modülü aktif olması gereklidir. Kargo takip linki http://www.siteadresi.com/index.php?do=members/shippinginQuiry üzerinden de takip numarası yazılarak kargo takibi yapılabilir.

Şu anda okuduğunuz makale

  • UPS Kargo Entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular