Bedava Kargo Bildirimi

Müşteri Menüsü

Bedava Kargo Bildirimi uygulaması ile sitenizde sabit olarak konumlanan; rengini, boyutunu, içeriğini belirleyebileceğiniz bildirimler oluşturabilir, müşterilerinizin alışverişini tamamlaması için gerekli aksiyonları tetikleyebilirsiniz.

Uygulama Kurulumu

 • Entegrasyonlar > App Store bölümünden uygulamayı yükle butonuna tıklayalım.
 • İkinci aşamada karşımıza çıkan izinleri kabul edelim.
 • Şablonlar

  Birden çok şablon buraya eklenebilir farklı zamanlarda durumunu aktif/pasif yaparak kullanabilirsiniz. Ancak aynı anda tek bir şablon gösterilebilmektedir. Düzenle butonuna tıklandığında içerik ayarlarına yönlendirilir ve değişiklik yapılabilmektedir. Sil butonuyla tamamen silebiliriz.

  Güncelle butonuna tıklandığında sitemiz üzerindeki ücretsiz kargo limiti buraya otomatik çekilecektir. Eğer kargo ayarlarında bir değişiklik yapılırsa buradan  butonuna tıklanmalıdır. 

  Uygulama Ayarları

  Kargo Firmaları bölümünde bir ücretsiz kargo kampanyası yaptığımızda ve sabit bir ücreti uyguluyorsak, ziyaretçilere alışveriş yapmadan öncede ücretsiz kargo kampayamızı gösterebiliriz. Şablon adını belirleyerek, eklediğimiz barın nerede konumlanacağını seçebiliriz üst veya alt olarak seçim yapabiliriz.

 • Sepet boş olduğunda görünecek olan bar:
 • Sepette henüz ürün yokken ücretsiz kargo kampanyasının limiti gösteren bir bar görünemsini sağlayabiliriz.
 • Burada kullanılabilecek değişkenler editörün hemen altında gösterilmektedir. Buradan kopyalarak editördeki metin alanında kullanabiliriz. Örneğin sitemizde 250 TL üzeri ücretsiz kargo kampanyamız olsun, {kargo_fiyati} değişkenini kullandığımızda 250 TL otomatik olarak yazılmış olacaktır. Bu değişken sayesinde kargo ayarlar bölümünde belirlediğimiz fiyatları otomatik çekmektedir.
 • Alt kısımda ise sitemizde nasıl görüneceğinin önizlemesi gösterilmektedir.
 • Sepet tutarı ücretsiz kargo için gerekli olan tutardan düşük olduğunda görünücek bar: Örneğimizde 250 TL üzeri ücretsiz kargo belirlenmişti sepette 250 TL'nin altında bir turtarda ürün varsa farklı bir bar gösterebiliriz. Sepette 50 TL'lik ürün olduğunu varsayalım şu şekilde bir bar gösterebiliriz.
 • Sepet tutarı ücretsiz kargo için gerekli olan tutara eşit veya yüksek olduğunda görünücek bar: Örneğimizde olduğu gibi 250 TL'den daha fazla tutarda ürün eklediysek ayrı bir bar gösterebiliriz.
 • Buradaki her alan için ayrı bir editör olduğundan metinleri istediğiniz şekilde özelleştirebilirsiniz.

  Sitede görüntülenmesi

  Örneğimizde 250 TL üzeri kargo bedava kampanyası yapmıştık sepete 239 TL'lik bir ürün ekledik, barda limite ulaşmamız için gerekli olan tutar gösterilmektedir.

  Şu anda okuduğunuz makale

  • Bedava Kargo Bildirimi

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular