Sepet Hatırlatma

Müşteri Menüsü
Sepet hatırlatma modülü ile sepete ürün atıp daha sonra sayfayı kapatan üyelerinize sepette bıraktıkları ürünleri hatırlatma maili gönderilebilmektedir. Eğer sepet aşamasından ödeme aşamasına gelindiği halde alışveriş yarıda bırakılıp sayfa kapatıldıysa burada giden üyeleri ve üyeliksiz alışverişle ilerlemiş ziyaretçilerde Terkedilen Siparişler bölümünde ayrı olarak görülebilmektedir.

Terkedilen Sepetler

sepethatirlatma-1

Terkedilen sepetler bölümünde son 72 saat içinde terkedilen sepetler görüntülenebilmektedir. Sepet terkedilme süresi ilk 10 dakika içinde ise bu üyeye mail gönderilmeyecektir en az 10 dakika sonra mail gönderimi yapabilirsiniz. Bu üyelerde örnekte olduğu gibi "Sepetini son 10 dakika içersinde güncellemiş bir üyedir" olarak görülebilecektir. Üyelerin yanında yer alan sepethatirlatma-1 butonuna tıklandığında sepete attıkları ürünleri de görüntüleyebilirsiniz.
.Ayarlar >> Ek Ayarlar bölümünde Otomatik Sepet Hatırlatma seçeneğini aktif ederek 20dk ila 24 saat aralığında seçtiğiniz bir zaman aralığında mailin otomatik gitmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin burada 1 saat seçildiğinde sepeti terk eden üyenize 1 saat sonra otomatik mail gidecektir.

sepethatirlatma-2


Üyelerin yanında yer alan mail gönderimi butonuna tıklandığında ise bu üyeye mail gönderimi sağlanmaktadır. Gönderilen mailin içeriğinde sepete atılan ürünler ve siparişi tamamlama butonu yer almaktadır.
sepethatirlatma-3

Üyeleri Filtreleme

Arama alanından üyenin ad, soyad, email adresi ve üye ID bilgisine göre arama yaparak ulaşmak istediğiniz üyeye rahatlıkla filtreleyerek ulaşabilirsiniz.
sepethatirlatma-4

Terkedilen Siparişler

Terkedilen siparişler bölümünde üyelerin ve üyeliksiz alışverişle devam eden ziyaretçilerin bilgileri görülebilmektedir. Bu alanda ödeme aşağmasına kadar gelip burada siteden ayrılan kişilerin bilgileri görünecektir.
sepethatirlatma-5

Terkedilen siparişler bölümünde son 10 dakika içinde sipaariş aşamasındayken siteden çıkmış kişilere mail gönderimi yapılmaz, 10 dakika sonra mail gönderimi butonuna tıklayarak mail gönderebilirsiniz. Terkedilen siparişler bölümünde de son 72 saat içindeki kişileri görebilirsiniz. sepethatirlatma-1 butonuna tıklayarak siparişte hangi ürünlerin sepete atıldığı görülebilmektedir.
.Ayarlar >> Ek Ayarlar bölümünde Otomatik Sepet Hatırlatma seçeneğini aktif ederek 20dk ila 24 saat aralığında seçtiğiniz bir zaman aralığında mailin otomatik gitmesini sağlayabilirsiniz. Örneğin burada 1 saat seçildiğinde siparişi terk eden kişilere 1 saat sonra otomatik mail gidecektir.

Ziyaretçileri Filtreleme

Bu bölümde hem üyelerin hemde üyeliksiz alışveriş yapan ziyaretçileirn görüntülenebileceğiniz belirtmiştir. Arama bölümünde kullanıcı tipine göre yada email, ad,soyad bilgilerine göre arama yaparak filtreleme yapabilirsiniz.
sepethatirlatma-6

Şu anda okuduğunuz makale

  • Sepet Hatırlatma

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular