İade ve İptal Talepleri

v6.1.7 versiyonu  ile birlikte eklenen bir özellik olan sipariş iptal ve iade taleplerine, Siparişler >> İade ve İptal Talepleri menüsü altından ulaşabiliriz. Müşterilerimiz verdikleri siparişler için iptal iade talebinde bulunabilmektedir. Bu menü altından da iade taleplerini onaylayabilir yada iade talebini red edebiliriz.
 

İade iptal taleplerinin kullanılabilmesi için Ayarlar >> Ek Ayarlar bölümünden durumu aktif edilmesi gerekmektedir. Ayrıca Ek Ayarlar bölümünde aktif ettiğimizde siparişin kaç gün içinde iade talebinde bulunulabilceği süresini de belirleyebiliriz.
 
 
Öncelikle müşterilerimiz siparişleri nasıl iade talebinde bulanabilirler bunu inceleyelim.
 

Üye girişi yaptıktan sonra hesabım menüsü içinden siparişlerim bölümüne  giriş yapıldığında üye bugüne kadar verdiği tüm siparişleri görebilir. İade talebinde bulunmak istediği siparişin  yanındaki iade ve iptal işlemleri butonu tıklanır.
 
 
Siparişte verilen ürünler listelenir hangi ürün iade edilmek  isteniyorsa işaretlenir ve iade edilmek istenilen miktar seçilir. Örneğin aynı üründen 3 adet alınmış olabilir ve bunlardan istenirse 1 adeti iade talebinde bulunulabilir. İade sebebi belirtilir. İade talebi ile ilgili  bir açıklama yazılır ve iade iptal talebi oluşturulur.
 
Yönetici tarafına da mail ile bilgilendirme gelecektir bu işlemden sonra, Siparişler >> İade iptal Talapleri mensünden kontrolleri sağlamamız gerekir.
 
 
 
Gelen iade talebinin  yanında yer alan düzenle ikonuna tıklayarak iade talebini onaylayabilir yada iptal edebiliriz.
 
 
İade talepleri detaylarına baktığımızda hangi ürün için iade talebinde bulunulduğunu görebiliriz. İade tutarı yazılırken sipariş tutarından yüksek bir rakam yazamayız. Sipariş tutarının  tamamını yada bir kısmını yazarak iade talebini onayla butonuna tıklayabiliriz. İade talebi onaylanmak istenmiyorsa iade talebini iptal et butonuna tıklayabiliriz.
 
 
Onayladığımızda talep durumunu onaylandı olarak görebiliriz. Bu sırada müşterimize de iade talebinin onaylandığı ile  ilgili mail ile de bilgilendirme gitmektedir.

 

Şu anda okuduğunuz makale

  • İade ve İptal Talepleri

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Konu anlatımları

E-ticaret panelinizi en verimli şekilde kullanmanız için hazırlanmış konu anlatım videoları ve makaleleri.

Konu Anlatımları