Risk Kriterleri

Müşteri Menüsü
Risk kriterleri bölümünde kara listeye eklemek istediğiniz üye veya kişileri ekleyebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse sitenizden birden çok kapıda ödeme sipariş verip iade eden bir müşterinizi yada sürekli sipariş iptali gerçekleştiren sizin riskli bulduğunuz kişilerden sipariş geldiğinde size bir uyarı olması için bu alanı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda siparişler bölümünden daha önce gerçekleşmiş bir siparişi de riskli sipariş olarak ekleyebilir ve bu alana gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu kişilerden daha sonra gelecek olan siparişlerde riskli sipariş olarak uyarı mesajını siparişler bölümünden görebileceksiniz.

Risk kriteri manuel eklenmesi

Siparişler >> Risk Kriterleri bölümünden ekle butonuna tıklayarak riskli olduğunu düşündüğünüz kişi bilgilerini ekleyebilirsiniz. Ekle butonuna tıkladığınızda ad/soyad, TC no, Mail adresi, telefon, ip adresi ve vergi numarası kriterlerinden en az birini eklemeniz yeterlidir. Eklediğimiz bu bilgilere sahip olan kişi örneğin sadece mail adresi,TC numarası, cep numarası vb. kriterlerden biri girilirse sipariş esnasında riskli olarak bilgisi sipariş detayında yer alacaktır.

Siparişler bölümünden riskli sipariş olarak belirlenmesi

Siparişler menüsünden bir siparişin, sipariş detayı butonuna tıkladığınızda Riskli Sipariş ekleme ikonuna tıklayarak sipariş veren kişi bilgilerini risk kriterleri bölümüne ekleyebilirsiniz. Risk kriteri eklediğiniz bir kişi sitenize tekrar sipariş verdiğinde sipariş detaylarına baktığınızda Bu sipariş oluşturduğunuz XX ID'li risk kriterlerine uymaktadır mesajı görünecektir. Bu uayrı mesajını tıkladığınızda rsik kriterleri menüsüne yönlendirilip detaylarını görebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Risk Kriterleri

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular