Sonuçlanmamış Ödemeler

Siparişler menüsünde yer alan arama filtresinde ödeme durumu seçeneğinde sonuçlanmamış ödemeler seçeneğini seçerek arama yaptığınızda, ödeme esnasında veri alışverişlerinde gecikme sebebiyle yaşanan durumlara bağlı sipariş kayıtlarının listesini bulabilirsiniz.
sonuclanmamissiparisler1
Gelen ödemeler, eğer kaynağı tespit edilemez ise böyle durumlarda bu alana düşmektedir.Örneğin 3D kullanımının açık olduğu bir sanal pos üzerinden yapılan siparişte 3D şifresi girilmeden işlem yarıda bırakılırsa siteye geri bildirim gelmediğinden bu ödeme kaydı sonuçlanmamış olarak bu alana yansıyacaktır. Şifre girilmiş olsa bile sipariş sonlanma sayfası görülmeden siteden çıkılırsa siparişin başarılı yada başarısız olduğu siteye iletilmediğinden sonuçlanmamış ödemelerde kalmaktadır. Anlık olarak bankaya bağlanma aşamasında, müşterinizin bilgisayarında internetin veya elektriğin kesilmesi gibi birçok nedenden dolayı ödemenin nereden geldiğini sistem takip edemez ise sonuçlanmaış ödemelar kayıtlarında düşmektedir. Bu alandaki bir kayıt ödemenin kesinlikle alındığı anlamına gelmez. Yarıda kesilmiş ödemeler de bu alana düşebilir.
sonuclanmamissiparisler2
 
Günlük olarak bu alanı kontrol edebilir, gelen bir ödeme başarılı bir şekilde sanal pos hesabınıza yansımış ise, bu alandaki ilgili siparişin sağ tarafındaki simgeli  butona basarak o siparişi, sonuçlanmamış ödeme kayıtlarından, siparişlerinizin bulunduğu alana taşıyabilirsiniz. Sonuçlanmamış ödeme kayıtlarında yapılan bir siparişin detaylarını incelemek isterseniz  simgeli düzenleme butonuna, o sipariş kaydını silmek için  simgeli butona basabilirsiniz.
Konuyla bağlantılı olarak Hatalı ödeme kayıtları sayfamızı da inceleyebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Sonuçlanmamış Ödemeler

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular