IdeaExport Kurulum

Müşteri Menüsü
IdeaExport modülü eticaret sitenize farklı dil seçenekleri eklemeniz için kullanılır. Paketinize dahil bir özellik olmayıp ek modül olarak kullanılmaktadır. Paketinize dahil edilmesi için 0216 326 04 77 numaralı hattımızdan satış uzmanlarımızla görüşüp bilgi alabilirsiniz.

IdeaExport modülü ile 2 tür çeviri yapılabilir. Manuel çeviri ve otomatik çeviri. Eğer otomatik çeviri hizmetini kullanacaksanız, Google Cloud Translate servisinin kullanılması gerekmektedir. Bu servise öncelikle kaydolup daha sonra buradaki kurulum adımlarına başlayabilirsiniz. Google Cloud Translate servisine kaydolmak için Otomatik Çeviri Entegrasyonu kılavuzunu inceleyebilirsiniz.

Web sitenize IdeaExport için erişim izni tanımlandıktan sonra https:// ideaexport.eticaret.com adresinden veya yönetim panelinizde bulunan Entegrasyonlar >> App Store bölümünde yer alan Uygulamalar butonuna tıklayarak, açılan sayfada yer alan IdeaExport Çoklu Dil Paketi alanına tıklayarak uygulamanın yönetim paneline ulaşabilirsiniz. Eğer kendi web sitenize yönetici oturumu açılmış ise IdeaExport yönetim paneline girişte tekrar şifre girmeniz gerekmez.Kendi sitenize giriş yapmadıysanız IdeaExport giriş ekranına sitenizi yazdığınızda sizi sitenizin admin giriş sayfasına yönlendirecektir.

Ülke ve Dil Seçimi

Dil paketinde standart olarak 2 adet dil seçeneği eklenebilir. Ideasoft standart dili sitenizin Türkçe ile birlikte +2 dili buradan ekleyebilirsiniz.

Çeviri Seçimi

Sitenizdeki içeriklerin seçmiş olduğunuz dillere çevirisini otomatik/manuel seçimini yapacağınız ekrandır.
Otomatik Çeviri : Google servisini kullanmanız gerekmektedir. Bu servisin kullanımı ve kurulumu ile ilgili bilgiyi "Google Translate Servisi" dökümanından edinebilirsiniz.
Manuel Çeviri : Sitenizdeki bütün içeriklerin yabancı dil karşılıklarını siz elle yazacağınız seçenektir.

Otomatik çeviriyi seçtiğimizde Google Translate Servisi dökümanından gördüğümüz aşağıdaki ID ve indirdiğimiz dosyadaki koda ihtiyacımız olacaktır.
İleri butonuna tıkladığımızda kurulum işlemi tamamlanmış olacaktır. Başla butonu ile IdeaExport panelimizin anasayfasına ulaşabiliriz.

Otomatik çeviride ürünler, kategoriler, içerik sayfaları vb. içeriklerin çevirisi anlık olmamaktadır bir süre bekledikten sonra kontrol sağlayabilirsiniz.

Dil seçeneklerinin sitenizde görünmesi için tasarımın uygun olması gerekir. Standart responsive temalarımızdan Torq Shop, Sports Deck, Offisio, Glatch, Dolly Kido, Branatono, Marqett, Modus, Polishop,Zenn temalaraı export ile uyumludur. Bu temalardan birimi tercih edebilirsiniz. Eğer responsive bir konsept temanız varsa export uyumlu olması için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • IdeaExport Kurulum

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular