İdea Output Çıktı Sistemi

Müşteri Menüsü

 
Idea Output Çıktı Sistemi, Entegre ve daha üst bir paket kullanan müşterilerimizin panelinden Entegrasyonlar sekmesi altında bulunur. Bu alanda paket özelliklerinize göre xml, excel çıktıları alabilir veya fiyat karşılaştırma sitelerine ürünlerinizi gönderebilirsiniz.
 
 
Ekran görüntüsünde Ucuzu, Cimri, Efiyat gibi fiyat karşılaştırma siteleri için hazırlanan standart çıktıları görebilirsiniz. Bu siteler ile çalışmak istediğinizde sizden ürünlerinizi kendi sistemlerine aktarmak için bir XML çıktısı isteyeceklerdir. Bu işlemi nasıl yapabileceğinize bakalım.

Fiyat Karşılaştırma Sitelerine XML Bağlantısı İletmek

Ucuzu firmasıyla çalışmak istediğinizi varsayalım, başvurularınızı yaptınız ve sizden ürünlerinizi xml formatında iletmenizi istediler. Bu işlem için 1 ID numaralı ucuzu çıktısının ilk önce sağ tarafındaki  simgeli Çıktıyı Kopyala butonuna basarak bir kopyasını oluşturun.
Ekran görüntüsündeki gibi hemen kopyası sayfanıza gelecektir. Bu kopya çıktısı için sağ tarafındaki  simgeli düzenleme butonuna basın.

Eğer ucuzu firmasına ilettiğiniz ürünler tüm ürünleriniz değil de belirli kategorilerinizdeki ürünler olacak ise, Ekran görüntüsündeki gibi Kategorisel Filtrelemeyi Kullan seçeneğini tercih ettikten sonra hangi kategorilerinizdeki ürünleri ucuzu firmasına iletmek istiyorsanız o kategorilerinizi işaretleyin.
 
Eğer sadece belirli markaları ucuzu firmasına iletmek isterseniz Markasal Filtrelemeyi Kullan seçeneğini tercih ederek dilediğiniz markaları işaretleyebilirsiniz. Ekran görüntüsünde herhangi bir markasal filtre verilmemiştir.
 
Kategori ve Markasal filtrelemenin altında 4 adet seçenek mevcuttur.
Sadece Stokta Olan Ürünleri Kullan: Stok adedi 0 olan ürünleri XML içerisine dahil etmez. Seçilmesi tavsiye edilir.
Sadece Aktif Olan Ürünleri Kullan: Pasif olan ürünleri XML içerisine dahil etmez. Seçilmesi tavsiye edilir.
Resimi Olmayan Ürünleri Kullan: Resmi olan ürünleri XML içerisine dahil etmez, sadece resmi olmayan ürünleri XML içerisine aktarır. Sadece resimsiz ürünlerinizi barındıran bir XML oluşturulacağı için seçilmemesi tavsiye edilir.
Açıklaması Olmayan Ürünleri Kullan: Açıklaması olan ürünleri XML içerisine dahil etmez. Sadece açıklaması olmayan ürünlerden oluşan bir xml hazırlanacağı için seçilmemesi tavsiye edilir.
 
İstediğiniz filtreleri verdikten sonra sayfanın altındaki Sadece kaydet seçeneğini tercih ederek Gönder butonuna basın.

 
Tekrar ideaoutput çıktı sistemine geri döneceksiniz. Ucuzu kopyası için düzenlemelerinizi yaptınız şimdi de bu verilere ulaşılabilmesi için bir url adresi oluşturmanız gerekiyor.

 
Ucuzu kopyası için sağ tarafındaki  simgeli izin tanımla butonuna basın. Karşınıza gelen ekranda Ekle butonuna basın, karşınıza bir izin tanımlama ekranı açılacaktır.

 
Eğer bu oluşturacağınız verilere sadece belirli bir IP adresine sahip bilgisayarlar ulaşabilsin istiyorsanız IP Adresi alanına izin verdiğiniz ip adresini yazabilirsiniz. Ancak fiyat karşılaştırma sitelerine iletiyorsanız, bu sitelerin birden fazla IP adresi olabileceği için, bu alanı boş bırakarak Gönder butonuna basmanız daha iyi bir çalışma ortamı sağlayacaktır. Hiçbirşey yazmadan gönder butonuna bastığınızda karşınıza bir url adresi gelecektir.

 
Artık bu URL adresini Ucuzu sitesi ile paylaşabilirsiniz.
 
Bu örnek ucuzu firması için hazırlanan çıktı üzerinden anlatılmıştır. Farklı bir çıktı üzerinden aynı işlemleri uygulayarak izin tanımlayabilir ve bir URL adresi halinde verilerinizi iletebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • İdea Output Çıktı Sistemi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular