Av Malzemesi, Kamp ve Outdoor Ürünleri Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

Yazar: Ferad Osman Sali
Güncellenme Tarihi: 16.02.2023
Av Malzemesi, Kamp ve Outdoor Ürünleri Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

E ticaret sitesi açarak dijital dünyaya adım atmak bir iş fikri olarak oldukça yaygındır. İnternet 7/24 satış yapma olanağı sunduğu için kârları oldukça yüksektir. Bununla sınırlı kalmadan fiziki bir mağaza açılması da gerekmez. Bu bakımdan giderleri de daha düşüktür. Dijital platformlarda yapılan reklamlar da daha uygun fiyata, daha fazla kişiye ulaşmanıza yardımcı olur. Bu kapsamda açılabilecek birçok site vardır. Av malzemeleri, kamp ve outdoor ürünleri satan siteler de bunlardan bir tanesidir. Böylece söz konusu etkinlikler ile ilgilenen insanlara aradıkları ürünleri sunmanız mümkündür. Ayrıca güncel olarak bu sektörde çalışan bir işletmeyseniz, işinizi e-ticaret dünyasına geçirmek ilgililere daha kolay ulaşmanıza yardımcı olur. Bu süreçte adım adım ne yapacağınızı bilmek, sektöre güzel bir adım atmanıza olanak tanır.

Ancak unutmamanız gereken bazı noktalar da vardır. Av malzemesi, kamp ve outdoor ürünleri satmak istiyorsanız ürünlerin birtakım yasalara ve mevzuatlara uygun imal edilmesi gerekir. Dolayısıyla bu konuyu ayrıntılı olarak incelemeniz gerekir. Aldığınız ürünlerin yasa ve mevzuatlara uygun olup olmadığını sorup değerlendirmeniz şarttır.

Ürünleri Belirlemek

Av ürünleri satmak ya da kamp ve outdoor malzemeleri pazarlamak istiyorsanız, ilk olarak hangi ürünleri satacağınızı bilmeniz gerekir. Eğer söz konusu malzemeleri siz imal ediyorsanız bu konuda genel bilgiye sahip olunur. Ancak bir girişim olarak bu dünyaya adım atmayı düşünüyorsanız, satılacak malzemeleri bilmemeniz normaldir. Genel hatları ile mevcut siteleri incelerseniz ne pazarladıklarını görmüş olursunuz. Dolayısıyla fikir sahibi olmuş olursunuz.

Şirket Kurmak

Eğer e ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, bir şirketinizin de olması gerekir. Bu nedenle satacağınız ürünleri belirlemişseniz, ardından da şirket kurmaya dair gerekli adımlar atılmalıdır. Bu süreç esnasında mali müşavir ya da muhasebeci ile çalışılmalıdır.

Şirket olarak şahıs, limited ve anonim şirketlerinin kurulması mümkündür. Bunların her biri kendi içinde farklılaşır. Dolayısıyla kesin bir karar vermeden önce detaylı olarak incelemek önerilir. Bu sayede açtığınız şirketin özellikleri de bilinir.

İlgili Rehber: Şirket kuruluşu sırasında girişimcilerin sık yaptığı hatalar

Toptan Olarak Satın Almak

Av ürünleri satmak veya kamp ve outdoor ürünleri pazarlamak isteyen bir girişimciyseniz, ürünleri imal eiyor olmanıza gerek yoktur. Dolayısıyla hangi ürünleri satacağınızı belirledikten, şirket kurduktan sonra toptan olarak alınması gerekir.

Burada ilk olarak sektördeki güncel fiyatları ve toptancıların önerilerini incelerseniz, ne kadar kâr elde edebileceğinizi görmeniz mümkündür. Böylece daha iyi fikir sahibi olunur. Toptancı sektöründe pek çok kişi olduğu için istediğiniz ürünleri satanları kısa sürede bulursunuz. Ancak başarılı bir girişim yapmak istiyorsanız, nasıl bir toptancı ile çalıştığınız da önemlidir. Bu bakımdan genel olarak birtakım başlıklara dikkat edilmelidir.

Fiyatları

Av malzemesi, kamp ve outdoor malzemeleri satan bir e ticaret sitesi açmayı düşünüyorsanız ve kendi imal ettiğiniz ürünler yoksa bu toptancı ile çalışacağınızı gösterir. Bu noktada herkesin fiyatları farklılık gösterir.

Dolayısıyla kesin karar vermeden önce farklı toptancılardan fiyat almanız önerilir. Ardından piyasayı inceleyerek satış fiyatlarını incelerseniz, ne kadar kâr elde edebileceğinizi planlamalısınız. Ancak unutmamanız gereken kalite ve fiyatın doğru orantılı olabildiğidir.

Bu nedenle fiyatı incelerken, ürünlerin ne kadar kaliteli olduğunu da değerlendirmeniz önerilir. Çünkü fiyatlarınız uygun olsa bile ürün kaliteli değilse, insanlar artık sizden alışveriş yapmayacaktır. Eğer tek seferlik kullanım için değilse av malzemelerinin, kamp ve outdoor ürünlerinin uzun süre kullanması amaçlanır.

Ürünleri Nasıl Temin Ettiği veya Ne Kadar Üretim Yaptığı

Eğer e ticaret sitesi kurduktan sonra başarılı bir şekilde yönetirseniz, insanlar arasında tanınırsınız. Böylece satışlarınızı da kısa sürede arttırırsınız. Bu durum stoklarınızın çabuk biteceğini göstereceği için toptancıdan sık sık ya da daha yüksek sayılarda satın alma yapmanızı gerektirir.

Dolayısıyla toptancınız ürünleri kendisi üretmiyorsa, ürünleri nasıl temin ettiği bilinmelidir. Kendisi imal ediyorsa ne kadar ürettiği de öğrenilmelidir. Çünkü bu sizin ne kadar hızlı ürün temini yapabileceğinizi gösterir. Ayrıca yüksek sayılarda sipariş verip veremeyeceğinizi de anlamanızı sağlar.

Unutmamanız gereken stoklarınız biterse, sizi tercih eden sadık bir müşterinin stokun yenilenmesini beklemeden farklı bir yerden alışveriş yapacağıdır.

E-ticaret Platformunu Kurmak

Ürün bulduktan, şirket kurduktan ve toptancı ile anlaştıktan sonra sadece e ticaret sitesi kurmak kalır. Bunun için iki farklı yöntem izlemek mümkün. Bunların ilgi bir web tasarım firması & freelancer ile anlaşarak sıfırdan bir site kurdurmaktır. Ancak sıfırdan bir site kurulurken ihtiyaçlarınız tek tek tespit edilir ve ayrı bir şekilde kurulur. Bu nedenle yüksek fiyatlar gözlemlenir. Ayrıca her yazılımın tek tek kurulması gereken zamanı da arttırır. Freelancer ile çalışmak uygun fiyat sunabilecek olsa da profesyonel sonuç alamamaya neden olur. Bu kişiler farklı müşteriler ile çalıştığı için projeniz daha geç tamamlanır.

E ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, ikinci seçenek hazır paketleri seçmektir. Bunların içinde farklı özellikler bir arada sunulur. E-ticaret yapmak isteyen her girişimcinin gereksinimleri değişebileceği için tüm paketler değişkenlik gösterir. Ancak birçok özellik bir arada olduğu için uygun fiyatlıdır.

Av malzemesi, kamp ve outdoor ürünleri satmak istiyorsanız, IdeaSoft size güçlü bir altyapı sunmaktadır. Tüm e-ticaret paketlerimiz müşterilerin gereksinimleri ön planda tutularak, ihtiyaçlara cevap verecek şekilde hazırlanır. Her birini inceleyerek, aralarından en uygun olanı seçmeniz mümkündür. Satın almadan önce içeriklerini görerek paketi aldığınızda nelere sahip olacağınızı göreceksiniz. Başlangıç seviyesindeki seçenekleri tercih etseniz bile sonrasında yükseltmeniz de mümkündür.

İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi Kurma Rehberi

ideasoft monogram
IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.
Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali

E-ticaret Danışmanı

Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi
E-ticarete başlayın

Popüler Videolar

video1 Cevapsız Sorular
video2 E-ticaretle Büyüyenler - Nilmum.com.tr
video5 Etkileyici Marka İsmi Bulmak
video4 İnternet'te Ne Satılır?
video3 Instagram'da Satış
video3 E-ticaretle Büyüyenler