Toplu Mail Göndermek

Müşteri Menüsü
Mail şablonunuzu hazırladıktan sonra o şablonu müşterilerinize toplu mail atarak göndermek isterseniz o şablonun sağ tarafındaki  simgeli butona tıklayın. Karşınıza o şablonu müşterilerinize göndermek için toplu mail gönderim alanı gelecektir.
 
Bir mail şablonu daha oluşturmadıysanız, konu ile ilgili hazırladığımız yardım sayfası için buraya tıklayınız.

Mail Yönetimi ekranı Ara ve E-Mailler şeklinde iki bölümden oluşmaktadır. Ara butonuna bastığınızda mail listenize filtre vereceğiniz alan açılacaktır.

 
Bu alan ile isterseniz herhangi bir filtre vermeden Herkese Yolla seçeneği ile tüm mail listenize e-mail gönderebilirsiniz. Ancak günlük 1000 mail atma hakkınız bulunduğundan eğer mail listeniz 1000 kişiden fazla ise mail gönderimi sağlanamayacaktır.
 
Mail Listesi alanından isterseniz Email alanına gireceğiniz bir mail adresine yada sadece belirli mail listesine e-mail gönderebilirsiniz. Mail listesi alanına tıkladığınızda karşınıza gelen seçenekler şu şekilde olacaktır;

  • Tümü
  • Üyelerden
  • Mail Listesinden
  • Kampanyadan haberdar olmak isteyenler
 
Tümü: Tüm mail listenize gönderir, bunun içerisine üyeleriniz, mail listenize kayıtlı kişiler veya sizin mail listesine kayıt ettiğiniz kişileri kapsar.
Üyerlerden: Sadece belirli üye gruplarına mail atmak istediğinizde kullanabilirsiniz. Örnek olarak sadece bayilerinize veya özel üye gruplarınıza kampanya mailleri göndermek isteyebilirsiniz.
Mail Lİstesinden: Açmış olduğunuz mail listesi grupları karşınıza gelecektir. Sadece seçeceğiniz bir grup içerisindeki kişilere mail göndermenize imkan sağlar.
Kampanyadan haberdar olmak isteyenler: Müşterileriniz sitenize üye olurken, kampanyalarınızdan haberdar olmak isteyip istemedikleri ile ilgili size onay verirler. Eğer üye olduklarında sizin kampanyalarınızdan haberdar olmak isteyen üyeniz var ise, bu filtre ile o üyelere mail gönderebilirsiniz.
 
İlgili filtre seçeneklerini kullandıktan sonra Ara butonuna basmalısınız. Sadece yaptığınız filtre içerisindeki mailler karşınıza gelecektir, ardından Sonuçlara Yolla butonu ile sadece o kişilere mail gönderebilirsiniz.

 
Sadece seçtiğiniz kişiler mail göndermek için ise ekran görüntüsündeki gibi ilgili maillerin sol tarafındaki seçim kutusundan işaretletin ve ardından Seçililere Yolla butonuna basın. 

Arama alanında Sadece Bugün Gönderilmeyenler seçeneğini seçerek mail gönderimi gerçekleştirdiğiniz gün içinde mail gönderimi yapılmamış olan mail adreslerini görebilirsiniz.
 
Herkese yolla, Sonuçlara Yolla veya Seçililere Yolla butonlarından bir tanesine tıkladığınızda, sistem mail atmaya hazır bir şekilde onayınızı bekleyecektir.

 
Artık Gönderimi Başlat butonuna basarak işlemi başlatabilirsiniz. İşlemler ile ilgili sayfanın alt tarafında Gönderim durumu sekmesinden bilgi alabileceksiniz.
 
Toplu mail gönderme işlemini Sendloop Entegrasyonunu kullanarak da yapabilmektesiniz. İlgili yardım sayfamız için burayı tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Toplu Mail Göndermek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular