NetGSM (Sms) Entegrasyonu

Müşteri Menüsü
SMS hizmetini NetGSM firması üzerinden alarak Üyelerinize SMS göndermek için, başvurularınızı Eticaret Çözüm Merkezimiz aracılığı ile iletebilir yada 0216 326 04 77 numaralı telefonumuzdan bize ulaşarak da sorularınızı iletebilirsiniz.
 
 
NetGSM Firmasından SMS hizmeti aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra sitenize kurulum için  Kampanya Yönetimi >> NetGSM menüsü bölümüne tıklayınız.
NetGSM firması  tarafından size iletilen bilgileri kullanıcı adı,  parola ve SMS gönderdiğinizde görünecek olan isminizi de bu alandan  ekleyebilirsiniz. Mesaj gönderici adı bölümü aktivasyon sırasında NetGSM panelinde  belirlenmektedir. Orada belirlediğiniz isimle bu alana yazacağınız isim aynı olmalıdır.

Mesaj gönderilecek işlemler arasında ise hangi sipariş durumlarında müşterilerinize SMS gitmesini istiyorsanız bu seçenekleri işaretlemelisiniz.
 
Giden sipariş mesajları örnekleri aşağıdaki gibi olacaktır. Siparişler bölümünden sipariş durumunu değiştirdiğinizde belirlediğiniz durumlarda ki SMSler otomatik olarak gönderilecektir.
 Giden  SMSler deki bu metinleri değiştirmek isterseniz Ayarlar >> Dil Ayarları bölümünden değiştirebilirsiniz.
 
 
Dil ayarları bölümünde bu alanlardaki metinleri değiştirirken (arg0) (arg1) (arg2) (arg3) gibi  parantez içinde olan değişkenleri değiştirmeden metinlere müdahale etmelisiniz. Değişkenleri silmeniz durumunda müşterinize özel bilgilerin eklenmemesine neden olacaktır.
 
Toplu kampanya, bilgi SMS gönderim işlemleri ise  NetGSM panelinden yapılmaktadır. Konuyla ilgili olarak NetGSM destek ekibinden yardım alabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • NetGSM (Sms) Entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular