Üye / Bayi Yönetimi

Müşteri Menüsü
Sitenizdeki tüm üyelerini görebileceğiniz ve ayarlarını değiştirerek yönetebileceğiniz alandır.
uyebayiyonetimi1
Üyelere ait, son giriş tarihi, siteye üye olduğu tarih, puan miktarı, üye grubu, mail listesi gibi bilgileri bu ekrandan görebilirsiniz. Her bir üyenin sağ tarafında o üye ile ilgili işlem yapabileceğiniz butonlar bulunmaktadır. Eğer bir üyeyi geçici olarak pasif hale getirmek isterseniz morbutonsimgeli durumu butonuna basabilirsiniz. Bir üyenin aktivasyon onayı yapılmış ise kırmızıbuton simgeli butondan anlayabilirsiniz. Kırmızı butonun seçili olması o üyenin aktivasyon işlemini yapmış olduğunu göstermektedir.
Ayarlar >> Ek ayarlar >> Aktivasyon Sistemi Kullan ayarınız eğer Bireysel Aktivasyon ise müşteri kendi mailine gelecek onay maili ile aktivasyonunu yapmalıdır. Yönetici aktivasyonu seçili ise, her üye pasif gelecektir siz istediğiniz üyeyi yönetici olarak admin panelinizden o üyeyi aktif hale getirmelisiniz. Aktivasyon sistemi kapalı ise tüm üyeleriniz aktivasyon işlemini yapmış gibi gözükür.
Üyenin temel bilgilerini hızlıca düzenlemek isterseniz hizliduzenlebutonu simgeli hızlı düzenleme butonuna, eğer tüm bilgilerini tamamen görmek ve değiştirmek isterseniz duzenlebutonu simgeli detaylı düzenleme butonuna basabilirsiniz. Hızlı düzenleme veya detaylı düzenleme butonları ile üyenin içerisinde bulunduğu grubu değiştirebilirsiniz. O üyeyi sitenizden silmek için ise silbutonu simgeli sil butonuna basabilirsiniz.

Üye Silme

Üyeleri toplu olarak silmek için ID sütununun başındaki kutucuğu işaretleyin bulunduğunuz sayfa üzerindeki tüm üyeler seçilmiş olacaktır, ardından sil butonuna basarak sitenizden ilgili üyeleri silin. Silinen bir üyeyi otomatik geri getirebileceğiniz bir alan bulunmadığından dikkatli işlem yapmanızı öneririz.
uyesilme
Üyeler sayfanızda üye bilgisi ile aynı satırdaki silbutonu sil butonunu kullanarak da tek tek üyeleri silebilirsinz.

Bir üyeyi sildiğinizde o üyenin yapmış olduğu siparişler de silinecektir.

Hızlı Düzenleme

Hızlı düzenleme bölümünde üyenin ad-soyad, email, şire ve bayi grubunu görebilir ve düzenleyebilirsiniz. Üyelerin mevcut şifrelerini göremezsiniz ancak yeni bir şifre belirleyebilirsiniz. Bu bölümde ek olarak üyenin sisteme kayıt tarihi, son giriş tarihi ve son kullandığı ip adresini de görüntülebilirsiniz.

uyeduzenleme
Deteylı düzenleme ekranında yeni üye kaydı sayfasındaki tüm alanlar görülebilir ve düzenlenebilmektedir. Yeni Üye Eklemek sayfamızı inceleyerek detaylı bilgi alabiirsiniz.

Arama Filtesi

uyefiltreleme
Arama filtresini kullanarak mobil yada masaüstünden üye olanları, mail listesi açık / kapalı olan üyeleri, cinsiyet bilgisine göre, doğum tarihine vb. özelliklere göre filtreleyeblir, arama sonuçlarını excel listesi olarak alabilirsiniz. Üyelerin üye gruplarını toplu olarak değiştirmek için Üyeyi farklı bir gruba atamak sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Üye / Bayi Yönetimi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular