Ziyaretçi İstatikleri

Müşteri Menüsü
Bu bölümde sitenize giriş yapan ziyaretçilerinizi ve bu ziyaretçilerin sitenizde yaptıkları ziyaret sayılarını takip edebilirsiniz.
İncelemek istediğiniz aylara ilişkin grafikleri ekranın sol üst kösesinde yer alan tarih seçeneğinden belirtip gönder butonuna bastığınızda ilgili istatistikler ekrana gelecektir.
 

Daha önce Google Analytics Hesabınızla entegrasyon yapmadıysanız buraya tıklayarak ilgili yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Bu bilgileri ayrı grafikler halinde günlük, aylık, yıllık  istatistikler şeklinde görebilirsiniz. Mouse ile noktaların üzerine gelindiğinde oturum sayılarını, ziyaret sayılarını net olarak çıkan kutucuklardan görebilirsiniz. 
 
Grafiklerde mavi ve kırmızı olmak üzere 2 alanın bulunduğunu göreceksiniz.
 
  • Kırmızı Çizgiler: Oturum (Ziyaretçi)
  • Mavi Çizgiler: Ziyaret
 
sayılarını ifade eder.

Oturum ve Ziyaret Nedir? Farkları Nelerdir?

Oturum (Ziyaretçi), sitenize giriş yapan kişiyi ifade eder. Ziyaret ise o kişinin dolaştığı sayfa sayısını gösterir. Örnek olarak sitenize 1 kişi girdiğini ve 13 tane ürününüzü dolaştığını varsayalım. O zaman Oturum 1 iken, ziyaret 13 olacaktır.
 
Ziyaretçi sayılarınızı takip etmeniz sitenize en çok hangi dönemlerde ziyaret olduğu yönünde size önemli bilgiler sağlayacaktır.
 
Bu bilgileri lehinize kullanmanın en güzel yollarından biri, ziyaretçi sayınızın azaldığı dönemlerde promosyon ve kampanyalar düzenleyip bunları duyurmak böylece ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu şekilde ziyaretlerin azaldığı dönemlerde yaşanabilecek olası sipariş kayıplarını telafi edebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Ziyaretçi İstatikleri

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular