Yeni Kategori Eklemek

Yeni bir kategori oluşturmak için Ürünler >> Kategoriler ekranında Ekle butonuna tıklayınız. Açılan ekrandaki bilgileri girdikten sonra Gönder butonuna tıklayarak yeni bir kategori ekleyebilirsiniz.
 
kategoriekleme

Ekle butonuna bastığınızda karşınıza gelen alanların ayrıntılı açıklamasını inceleyelim.

kategoriekleme2

Adı:Kaydetmek istediğiniz kategorinin adını girmelisiniz.
Kategori Url: Kategori url adresleri www.siteadresi.com/kategori/kategori-adi düzeninde gösterilmektedir. Kırmızı ile belirttiğimiz urlnin son kısmı otomatik olarak kategori isminden alınmaktadır. Ancak dilerseniz buraya farklı şekilde görünmesi için değiştirebilirsiniz.
Sıra No: Eklediğiniz kategorinin kaçıncı sırada çıkmasını istiyorsanız o rakamı yazmalısınız. Ürün grupları menüsünde ve temanızda kullanıyorsanız aşağı açılır menüde buradaki verilen sıra numarasına göre listeleme yapılmaktadır.
Fiyat Oranı: Elektronik cihazların satışını yapan bir tedarikçinin entegrasyonunu sistemde kullandığınızı, entegrasyonu çalıştırdığınızda sitenize Bilgisayar, Televizyon, Aksesuar diye 3 kategori geldiğini düşünelim. Entegrasyonda fiyat güncellemesi yaparken tüm fiyatlar üzerine bir oran ekleyerek tedarikçiden gelen fiyatın üzerine bir kar marjı ekleyebiliyorsunuz. Ancak bu tüm ürünlerizi etkiliyor. Bilgisayar kategorisindeki ürünlere %3 , Televizyon kategorisindeki ürünlere ise %1.5 gibi farklı fiyat oranları vermek istiyorsunuz bu esnada o kategoriye vereceğiniz Fiyat Oranı değeri ihtiyacınızı karşılayacaktır. Fiyat oranı kısmına 1.02 yazdığınız zaman, o kategoriye entegrasyondan gelecek ürünlerin fiyatları 1.02 ile çarpılır yani %2 arttırılır. Eğer ürünlere %3 gibi bir rakam ile kar eklemek isterseniz ilgili kategorinin Fiyat oranı kısmına 1.03 yazabilirsiniz. Bu alan sadece entegrasyon kullanıyorsanız ihtiyaç duyacağınız bir sekmedir.
Etiket Başlığı: Sayfa başlığında kategori adından farklı bir metin kullanmak isterseniz bu alanı kullanabilirsiniz.
Anahtar Kelimeler: Kategorinize ait anahtar kelimeleri bu alana yazabilirsiniz. 
Açıklama: Kategorinizle ilgili açıklamaları girebileceğiniz alandır.
Etiket başlığı, anahtar kelimeler ve açıklama alanları S.E.O ayarlarınız ile ilişkilidir, bu alanlar ile ilgili ayrıntılı yardım sayfamıza ulaşmak için Kategori Sayfası SEO Ayarları yardım sayfamızı inceleyebilirsiniz.
 
Daha önce oluşturmuş olduğunuz bir kategoriyi, farklı bir kategori içerisine ürünleri ile birlikte taşımak isterseniz konu ile ilgili ayrıntılı olarak hazırladığımız yardım sayfasını inceleyebilirsiniz. Kategori taşıma ile ilgili hazırlanan yardım sayfası için buraya tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Yeni Kategori Eklemek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular