Kategori Üst İçerik Eklemek

Müşteri Menüsü
Kategoriniz içerisine girildiği zaman, o kategoride vitrinde bulunan ürünlerin üzerinde özel bir resim, video, metin veya slider gibi sistemler kullanmak isterseniz bu alanı kullanabilirsiniz.
Sitenizde Kadın Spor Ayakkabı isimli bir kategoriniz olduğunu varsayalım, bu kategoriye girildiği zaman kadın spor ayakkabıları ile ilgili bir metin ekleyebilirsiniz bu seo içinde faydalı olacaktır. Dikkat etmeniz gereken yazdığınız içeriğin özgün olmasıdır. Hangi kategorinizin vitrininde çıkmasını istediğiniz bir içerik eklemek istiyorsanız o kategorinin sağ tarafında bulunan  simgeli Üst İçerik Düzenle butonuna basın.
Gelen sayfa içerisinde Üst İçeriği Göster şeklinde bulunan alanı Sadece Kendi İçeriğini Göster şeklinde tanımlayıp İçerik kısmına ise bu kategoride gözükmesini istediğiniz içeriği girin. Bu bir resim, video veya slider olabileceği gibi, HTML,javascript kodları da olabilir.

kategoriusticerik
Üst içerik düzenleme ekranında Üst İçerik hakkında 6 seçenek bulunmaktadır.
  • Gösterme : Üst içerik olarak girdiğiniz hiçbir içeriği ekrana getirmez.
  • Mobil ve masaüstü: Bu seçenek seçildiğinde eklediğiniz içerik hem mobil temanızda hemde masaüstü temanızda görünecektir. Mobil ve Masaüstü görünümünü seçerseniz eklediğiniz içerik mobil sitenizde de görünücektir. Bu alanda slider yada banner değişkeni eklediyseniz sadece masaüstü seçimi yapmanız önerilir.
  • Masaüstü: Eklediğiniz içerik sadece masaüstü temada görünücektir.
  • Sadece kendi içeriğini göster: Üst içerik alanına girdiğiniz içeriği ilgili kategoride gösterir.
  • Önce bir üst sekmesinin içeriğini sonra kendi içeriğini göster: Bilgisayar kategorisinin altında Notebook kategorisi olduğunu düşünelim, eğer Bilgisayar kategorisine bir üst içerik girmişseniz ve Notebook kategorisine girildiğinde hem Bilgisayar kategorisinin hem de Notebook katagorisinin üst içeriğinin gösterilmesini istiyorsanız bunu seçmelisiniz.
  • Önce tüm sekmelerinin içeriğini sonra kendi içeriğini göster: Tekstil kategorisinin altında Erkek kategorisi onun altında da Gömlek kategorisi olduğunu düşünelim, Gömlek kategorisine girdiğiniz bir içerik ile birlikte, Tekstil ve Erkek kategorilerinin de üst içeriğinin gözükmesini isterseniz bunu seçmelisiniz.Takı kategorisi için bir üst içerik girdiğimizde bu sadece Takı kategorisine girildiği zaman çıkacaktır.

Eklediğim Üst İçerik Nasıl Gözükecek?

Eklediğiniz üst içerikler, ilgili kategoriye girdiğiniz zaman vitrindeki ürünlerin üzerinde gözükecektir.

kategoriusticerik3

Şu anda okuduğunuz makale

  • Kategori Üst İçerik Eklemek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular