Excel Entegrasyonu İle Ürün Varyantları Eklemek

Müşteri Menüsü
Excel Entegrasyonu Platinium paketimize dahil bir özelliktir. Farklı bir paket kullanıyorsanız paketinize dahil edebilmek için satış temsilciniz ile irtibata geçebilirsiniz.


Sitemizde var olan ürünlere excel entegrasyonu üzerinden varyantlar oluşturabiliriz. Yada excel üzerinden yeni ürün eklerken varyantlı ürünler ekleyebiliriz. Örneğin bir ayakkabı ürünün mutlaka numara seçenekleri olacaktır. Yada tekstil ürünleri satıyorsanız beden seçenekleri olacaktır. Bu varyantları admin paneli üzerinden ekleyebileceğimiz gibi, excel entegrasyonu ile de ekleyebiliriz. Admin  paneli üzerinden nasıl eklenebileceği ile ilgili yardım sayfamıza burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 
 
Sitede daha önce eklenmiş ürünlere varyant eklemek için öncelikle Entegrasyonlar >>  IdeaOutput Çıktı Sistemi bölümünde, STANDART KATALOG ÇIKTISI v3 (EXCEL) üzerinden çıktı almamız gerekir. Belli kategoride ki  yada markadaki ürünleri seçebilmek içinse öncelikle çıktıyı kopyala butonuna tıklayarak bir kopya çıktı oluşturmalı ve bu kopya çıktı üzerinden çıktıyı düzenle butonuna tıklayarak kategorisel yada markasal  filtreleme kullanarak sadece istediğimiz kategorideki yada markadaki ürünlerin excel çıktılarını alabiliriz.
 
 

 
 
Veri alanlarında ise Ürün stok kodu, kategori, marka, fiyat, stok, ve varyant seçenekleri mutlaka işaretli olmalıdır. 
 
 

Excel çıktısı aldıktan  sonra üzerinde düzenlemeler yapabilir ve yeni ürünler de ekleyebiliriz. Aşağıdaki ekran görüntülerinde aynı excel dosyası 2 parça halinde gösterilmiştir.
 
variantName alanları ana varyant, variantValue alanları ise varyant değerleridir. Bir ürün için en fazla 5 ana varyant tanımlanabilir. Yukarıdaki örneğimizde ürün için beden, renk ve kumaş olarak 3 farklı ana varyant tanımladık ve bu varyantlar içinde de varyant değerlerini tanımladık. Bu excel dosyasını kaydettikten sonra admin panelinde Entegrasyonlar >> Entegrasyonlar menüsünden Excel entegrasyonunu seçerek yükleyebiliriz.
 
 
 Seçiniz butonuyla bilgisayarımızdaki excel dosyasını seçip  yükle butonuna tıkladığımızda excel dosyasını sitemiz içersine aktarmış oluyoruz. Ardından da sırasıyla katalog, stok, fiyat detay ve resim güncellemelerini yapabiliriz.
 
Ürünler  sayfasından ürün detaylı düzenle ikonuna tıkladığımızda varyantlar sekmesinde de varyantların  excelde oluşturduğumuz gibi açılmış olduğunu görebiliriz.
 
 
Ürüne birde site önizleme bölümünden nasıl göründüğüne kontrol edelim.


 
 
<

Şu anda okuduğunuz makale

  • Excel Entegrasyonu İle Ürün Varyantları Eklemek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular