Üye / Bayi Grubu Eklemek

Üye Bayi grubu ekleme işlemini dilerseniz Üye Bayi Grubu listenizde yer alan Ekle butonundan , dilerseniz de Üye Grubu Ekle sekmesinden gerçekleştirebilirsiniz.

İlk önce Üye Grubunun adını girin ardından bu üye grubu içerisindeki bir müşteriniz, ürünlere girdiğiniz hangi fiyat üzerinden alışveriş yapmasını isterseniz onu seçin.
 
Fiyat 1 seçeneği,ürün eklerken girmek zorunda olduğunuz fiyattır. Ürünlerinize fiyat 4 alanına hangi rakam girilmişse, şuan oluşturulan VIP Üyeler isimli üye grubuna dahil bir müşteriniz, fiyat 4 alanına yazılı olan rakam üzerinden o ürünü satın alacaktır. Eğer ürüne fiyat 4 yazılmamış ise o müşteri ürünün fiyatını 0 olarak görecektir.
 
Ürünlere girebileceğiniz Fiyat1, 2, 3, 4 ve 5 değerleri ile ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız. 

Ödeme Sistemi

Ödeme sistemi özel bir modüldür ve ek olarak sunulmaktadır. Bu modül alışverişsiz ödeme yapılmasına imkan sağlar. Müşteriniz bu modül ile hiçbir ürün almadan size ödeme yapabilir. Bu modül paket özelliklerinize dahil ise Ayarlar >> Ek Ayarlar >> Ödeme Sistemi ayarını aktif hale getirdikten sonra, hangi üye grubu içerisinde bulunan müşteriler Ödeme Sistemini kullanabileceğini düzenlediğiniz sekmedir.
Ödeme Sistemi seçeneğini Evet olarak tercih ederseniz, VIP Üyeler diye açılan bu grup içerisindeki bir üye herhangi bir ürün satın almaksızın size ödeme yapabilecektir. 

Ödeme Seçeneklerinin Belirlenmesi

Oluşturduğunuz üye grubu içerisindeki bir müşteriniz, hangi ödeme yöntemlerini kullanarak ürünlerin satın alabilmesini istiyorsanız bu yöntemleri seçin.
 
Örnek: Bir bayi grubu oluşturdunuz ve bu grubuna Fiyat 2 atadınız. Çoklu ürün güncelleme alanından da tüm ürünleriniz için Fiyat 2 değerine Fiyat 1 değerinin %10 düşük olacak şekilde düzenlediniz. Bu üye grubu artık ürünlerinizi diğer müşterilere göre %10 düşük fiyattan alacaktır. Eğer zaten %10 düşük bir fiyattan satın alma işlemi gerçekleşticekleri için bu müşterilerin sadece Havale ve Kredi Kartı ile ödeme yapabilmelerini, Kapıda Ödeme sistemi ile Mail Order altyapısını kullanmamasını istiyorsanız, ödeme seçeneklerinden sadece Havale ve Kredi kartı seçeneğini işaretleyin diğer seçeneklerin solundaki seçim kutusunu iptal edin. Böylece o üye grubu içerisindeki bir kişi ödeme esnasında sadece tercih ettiğiniz ödeme yöntemlerini kullanabilir.
 
Kredi kartı ile ödeme sisteminin açık olduğu bir üye grubuna özel vade farkları da belirleyebilirsiniz. Özel bir üye grubuna farklı vade farkları tanımlama ile ilgili hazırladığımız yardım sayfası için buraya tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Üye / Bayi Grubu Eklemek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular