Tanımlamalar

Müşteri Menüsü
Sitenizin en temel özelliklerini ve şirket bilgilerinizi tanımlamalar sekmesi üzerinden sisteme dahil edebilirsiniz.

Şirketinizin adı, internet sitesinin adresi, yetkili kişi, telefon, vergi no gibi alanları doldurmanız gerekir. Özellikle dikkat etmeniz gereken 2 satır bulunur.

  • E-mail
  • Sipariş E-mail
 
İletişim formu veya diğer formlardan iletilecek bir mesaj hangi mail adresinize gelsin istiyorsanız E-mail yazan alana o mail adresinizi yazmalısınız.

Sitenize bir sipariş geldiği zaman hangi mail adresinize bilgi gelmesini istiyorsanız, Sipariş E-maili alanına o adresinizi yazmalısınız. Bu adresler sitenizin uzantısına sahip bir mail olabileceği gibi, gmail, hotmail gibi mailler de olabilir. Müşteriler mail adresinizi göremeyecektir.

Mail adresi dışındaki alanlar iletişim sayfasında müşterilerinizin görebileceği bir şekilde ekranda olacaktır.

 
Bu temel ayarlarınızı yaptıktan sonra Tanımlamalar sekmesindeki diğer alanları inceleyelim. Vergi dairesi alanından sonra karşınıza 5 adet içerik girebileceğiniz alan gelecektir. Bunlar sırasıyla

  • İletişim
  • Üyelik Sözleşmesi
  • Satış Sözleşmesi
  • İade ve İptal Prosedürü
  • Satış Koşulları

İletişim

Bu alana girilen bir içerik, sitenizdeki iletişim sayfasında çıkacaktır. Sitenizin iletişim sayfası, http://www.site.com/index.php?do=static/contactus bağlantı adresi üzerinden görülebilir. Bağlantı adresindeki site.com yazan alana kendi web sitenizin adresini yazmayı unutmayın. Genelde firmanın haritasını koymak için müşterilerimizin kullandığı bir alandır.

Üyelik Sözleşmesi

Sitenize üye olmak isteyen bir müşteri üyelik sözleşmesini onayladıktan sonra üye olabilir.
 
Üye olma esnasında çıkan sözleşme metninin üzerine tıklayan bir müşteri adayı, sizin Tanımlamalar sekmesindeki Üyelik Sözleşmesi alanına girdiğiniz metinleri okuyacaktır. Üye olan bir müşterinin hangi şartları ve sözleşmeleri kabul etmesini istiyorsanız bu alana girmelisiniz.

Satış Sözleşmesi

Ayarlar >> Ek ayarlar >> Satış Sözleşmesi Kullanımı ayarı açık ise ekranda satış sözleşmesini görebilir ve değiştirebilirsiniz. Bu alanda dikkat etmeniz gereken süslü parantezler içerisindeki alanlardır, değiştirmemeniz gerekir. Bu alanlar ödeme esnasında müşterinin bilgileri ile doldurulur.
 
Örnek: {_alicimail_} alanı müşterinizin girdiği mail adresini ekrana getirecektir. {_aliciad_} ürünü satın alan kişinin adını ekrana getirecektir.
Sözleşme içinde kullanabileceğiniz değişken listesi için burayı tıklayınız.
 
Süslü parantez içerisindeki değerleri değiştirmeden sözleşmenizdeki maddelere ekleme veya çıkarma yapabilirsiniz. Bu alan sadece ödeme esnasında müşterinizin karşısına gelecektir.

İade ve İptal Prosedürü

Bu alana girilen bir içerik sadece müşterinize alışverişin ardından gidecek sipariş mailinin içerisinde yer alacaktır. Sitede farklı bir alanda yer almayacaktır. Satın alınan ürünleri iade etmek veya siparişi iptal etmek isteyen müşterilerinizin yapması gereken işlemleri ve uygulayacağı adımları açıklayan maddelerin yazılması doğru olacaktır.

Satış Koşulları

Satış ile ilgili genel kargo,sipariş,güvenlik bilgilerini, tarafların yükümlülüklerini ifade eden alandır. Sadece müşterinize giden sipariş maili içerisinde iletilir. Sitede farklı bir alanda çıkmayacaktır.
 
Eğer İade ve İptal Prosedürleri veya Satış Koşullarının site içinde de gözükmesini isterseniz yeni 2 tane sayfa oluşturup sözleşmenizi tekrar içerisine girebilir ve sitede istediğiniz yerde gösterebilirsiniz.

Sayfa oluşturmak ve yönetimi ile ilgili ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Tanımlamalar

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular