Iyzico Sanal Pos Kurulumu

Iyzico sanal pos sistemi belli komisyon oranları ile sanal posları yıllık ücret ödemeden ve aynı anda birden çok banka sanal pos kullanmanıza olanak vermektedir. Başvurunuzu Eticaret Çözüm Merkezi üzerinden yapabilirsiniz.

Iyzico tarafında başvurunuzu yapıp, sanal pos sisteminiz onaylandıktan sonra kurulum işlemine geçebilirsiniz. Öncelikle iyzico'dan gelen panel giriş bilgileri ile iyzico sayfasına https://merchant.iyzipay.com/login adresinden giriş yapmalıyız.
Giriş yaptıktan sonra Ayarlar menüsü altında API bilgileri görüntülenecektir. API anahtarı ve Güvenlik anahtarı bölümlerine tıkladığımızda görünen bilgileri kopyalayınız.
iyzico-3

Sitenizin admin panelinde Ayarlar >> Ödeme Ayarları Iyzico Ayarları bölümünde yer alan API key ve Secret Key alanlarına kopyaladığınız anahtarları yapıştırıp kaydedin.

iyzico-4
Bilgileri kaydettikten sonra sol tarafta bulunan bankaların her birinin düzenle ikonuna tıklayarak pos oranlarını doldur butonuna tıkladığınızda iyzico tarafında tanımlı olan komisyon oranları sitenize yansıyacaktır ve ardından kaydet butonuna tıklayın.

iyzico-5

iyzico-6

Iyzico ödeme sisteminde sipariş sırasında, TC kimlik numarası zorunluğu olduğundan, Ayarlar >> Ek Ayarlar bölümünden "Tc Kimlik Numarası Gerekliliği" maddesini aktif yapmalısınız.
Iyzico kurulumu tamamlandı sitenize 1 TL değerinde bir ürün ekleyerek sipariş denemesi yaparak kontrol edebilirsiniz.

Iyzico sanal pos sisteminde 3D Secure kullanımı

Iyzico tarafında 3D Secure özelliği sipariş sırasında opsiyonel olarak sunulmaktadır. Siteniz üzerinden 3D Secure kullanılmadan sipariş yapılmasını istemiyorsanız, Iyzico panelinde Ayarlar menüsü altında "Ödeme Bazında 3Dsecure Ayarları" bölümünden limit belirleyebilirsiniz. Örneğin 1 TL olarak belirlerseniz 1TL üzeri tüm siparişlerinizde 3D secure zorunlu olacaktır.

iyzico-2

Komisyon oranlarını değiştirebilir miyim?

Komsiyon oranları Iyzico tarafından tanımlanır. Bu oranları müşterinize yansıtmak istemiyorsanız iyzico panelinde Taksit ve Komisyon Yönetimi menüsünden değiştirebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte Maximum kart için oranlar 0 olarak belirlenmiştir. Sipariş sırasında komsiyon oranları müşteriye yansıltılmayacak ve hesabınıza yatırılacak tutardan düşülmüş olacaktır.

iyzico-1
Komisyon oranlarını düzenledikten sonra, sitenizin yönetim panelinde yine Ayarlar >> Ödeme Ayarları >>Iyzico Ayarları bölümünden bankanın düzenleme ikonuna tıklayarak pos oranlarını doldur butonuna tıklayarak yeni oranların görünmesini sağlayarak kadedebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Iyzico Sanal Pos Kurulumu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular