Banner Yönetimi

Müşteri Menüsü
Banner Yönetimi, genel olarak konsept tasarımlarımızda kullanılan, tasarım ekibimiz tarafından hazırlanmış resimlerin site üzerinden rahat bir şekilde değiştirilmesine imkan sağlar. Bir banner oluşturulduğunda sistemin vereceği değişken kodunu sitenizde kullanarak, banner görsellerinizi o alanda gösterebilirsiniz. Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Banner Yönetimi alanından Ekle butonuna basarak yeni bir banner oluşturma alanını açın.
 
 
Oluşturacağınız banner için ilk önce bir açıklama girin, böylece diğer bannerlar içerisinde ayrımı daha kolay olacaktır. Ardından bilgisayarınızdan bir resim seçin, resime tıklandığı zaman hangi adrese yönlenmesini istiyorsanız onu Link alanına girin, tıklandığı zaman yeni bir sekmede açılmasını isterseniz Yeni Sekme opsiyonunu işaretleyin. Yükleyeceğiniz resim için bir alt etiketi girmek isterseniz de alt etiketi alanını doldurun ve kaydet butonuna basın.

 
Sistemde hazırladığınız banner karşınıza gelecektir. Ancak şuan herhangi bir yerde bu banner gözükmez, sistem size ekran görüntüsündeki gibi Değişken alanında bir kod verecektir. Bu değişken kodunu kopyalayın ve bu banner nerede çıkmasını istiyorsanız oraya yapıştırın. İsterseniz kişisel temanızın içerisinde, isterseniz bloklarınızda veya anasayfanızda kullanabilirsiniz.
 
Herhangi bir banner sistemini geçici olarak pasif hale getirmek isterseniz sağ tarafındaki  simgeli durumu butonuna, banner sisteminin ayarlarını değiştirmek için sağ tarafındaki simgeli düzenleme butonuna, tamamen sistemden silmek için ise  simgeli sil butonuna tıklayabilirsiniz.
 
Banner sisteminde resimler yanyana slayt şeklinde dönmez, sayfanıza eklediğiniz resimler için daha kolay bir yönetim ekranı sunar. Eğer yanyana slayt halinde resimler göstermek isterseniz slider sistemi kullanılmalıdır. Slider sistemi için hazırladığımız ayrıntılı yardım sayfası için buraya tıklayınız.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Banner Yönetimi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular