Menü Yönetimi

Müşteri Menüsü
Kullandığınız tasarıma göre yerleri değişebilen, genel olarak sitenizde sayfanızın üst bölümüne bir bağlantı eklemek için kullandığınız alandır. Eklediğiniz her menü listelenerek isimleriyle beraber görünür. Ekle butonuna basarak yeni bir menü ekleme alanını açabilirsiniz.

 
Karşınıza sırasıyla şu alanlar gelecektir.

  • Nesne Adı
  • Nesne Tipi
  • Nesne Bağlantısı
  • Yeni Sayfa
  • Sıra No
  • Satır Sıra No

Nesne Adı : Oluşturulacak menünün isminin eklendiği alandır. Ekran görüntüsünde Blog yazılmıştır.

Nesne Tipi : Nesne Adı alanına girdiğiniz metin üzerine tıklandığında açılacak sayfayı düzenlediğiniz alandır. 3 şekilde bağlantı ekleyebilirsiniz.

  • Bağlantı:  Gireceğiniz bir URL adresine link vermek istediğinizde bu alanı kullanabilirsiniz.
  • Kategoriler: Menüye tıklandığında sitenizin içerisindeki herhangi bir kategorinin açılmasını isterseniz, bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Bu seçeneği tercih ettiğinizde karşınıza sitenizdeki seçmek istediğiniz kategorilerin listesi açılacaktır.
  • Sayfalar: Menüye tıklandığında sitenizdeki bir sayfanın açılmasını isterseniz bu seçeneği tercih edebilirsiniz. Karşınıza bu opsiyonu tercih ettiğinizde sitenizdeki sayfaların listesi gelecektir.
 
Ekran görüntüsünde Bağlantı seçilerek https://www.eticaret.com yazılmıştır.
 
Yeni Sayfa: Menüye tıklandığında açılacak olan sayfanın, yeni bir sekme içerisinde mi açılması veya var olan sekme içerisinde mi devam etmesini ayarladığınız alandır. Ekranda yazacak Blog metnine tıklandığı zaman yeni bir sayfada https://www.eticaret.com açılması istenildiği için ekran görüntüsünde evet seçeneği tercih edilmiştir.
 
Sıra No: Eklediğiniz menüleri soldan sağa doğru görünmesini istediğiniz sıraya göre numaralandırabilirsiniz. Sıra numarasına göre küçükten büyüğe şekilde listelenecektir.

Satır Sıra No: Eklediğiniz menülerin hangi satırda yer alacağını seçebileceğiniz kısımdır. Kullandığınız tasarıma (tema) göre değişiklik gösterebilir. Bazı temalarımızda sayfa üzerine menü eklemek için satır sıra no 2 olarak eklemeniz gerekebilir. Bazı temalarda da satır sıra no 1 olarak seçmeniz gerekebilir. Ekran görüntüsünde satır 2 seçilmiştir. 
 
 
Eklenen menü örnek bir tasarımda bu şekilde gözükecektir.

Eklenen Menüleri Düzenlemek veya Silmek

Eğer daha önceden eklediğiniz bir menüyü silmek isterseniz sol tarafındaki seçim kutusu ile işaretledikten sonra sil butonuna basabilirsiniz.
 
Eğer silmek yerine eklerken girdiğiniz ayarları tekrar düzenlemek isterseniz menü satırının sağ tarafındaki  simgeli düzenle butonun basabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Menü Yönetimi

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular