Kuveyt Türk Sanal Pos Kurulumu

1- Bankanın size mail ile göndermiş olduğu bilgilerle https://kurumsal.kuveytturk.com.tr/Login/CorporateInitialLogin adresine giriş yapmalısınız. kuveytturk1 Müşteri no, kullanıcı adı ve şifre bilgisini girdikten sonra bankadan anlık olarak gönderilen cep telefonunuza sms ile bir şifre daha gelecektir. Şifre bilgisini de yazarak banka panelinize giriş yapabilirsiniz. 2- Tüm işlemler menüsünden Sanal Pos > Yeni Kullanıcı Ekle bölümünü tıklayınız. kuveytturk3   3- Yeni kullanıcı ekleme sayfasında Türkçe karakter ve boşluk kullanmadan bir kullanıcı adı yazmalısınız. E-mail, Gsm ve TC no alanlarını doldurduktan sonra, kullanıcı rolü Api seçmelisiniz. Durumu aktif olmalıdır.  Şifre alanını da en az 8 karakterli büyük-küçük harf ve rakamlardan oluşan bir şifre belirlemelisiniz. kuveytturk4   4- Yönetim panelinizde Ayarlar >> Ödeme Ayarları >> Pos Yönetimi bölümünde bankanızın yanında yer alan durum butonu(mavi buton) ve yeni pos butonu(sarı buton) işaretlemelisiniz ve düzenleme ikonuna tıklayarak bankanın panelinde oluşturduğunuz api kullanıcı bilgilerini ekleyebilirsiniz. kuveytturk5   kuveytturk6

3D secure özelliğini kullanacaksanız 3d secure kullan seçeneğini seçebilir iş yeri anahtarı kısmını ise boş bırakarak kaydedebilirsiniz.


5- Posunuza ait taksit oranlarını yazın. Oranları bankanız tarafından öğrenebilirsiniz. Bu alanda kaç taksit yapmak istiyorsanız sadece o alanlara oran yazmalısınız. Diğerlerini "-" olarak bırakabilirsiniz. 01. yazan kutucuk tek çekim oranıdır taksit yapılmayacaksa sadece bu bölümü doldurmanız yeterlidir. Oranları müşterilerinize yansıtmak istemiyorsanız 0 olarak doldurabilirsiniz bu durumda banka oranı size yatan tutardan kesecektir.

garantisanalpos-8
 
+ Taksit seçenekleri kullanımıyla ilgili hazırladığımız yardım sayfamızı burayı tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Kuveyt Türk Sanal Pos Kurulumu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular