Kullanıcılar

Müşteri Menüsü
Sitenizin yönetim panelini sizden başka birinin ya da birilerinin de kullanmasını istiyorsanız, sisteme, her kullanacak kişi için bir kullanıcı tanımlamanız gerekir. Söz konusu bu kullanıcıları Kullanıcılar listenizdeki Ekle butonu ile oluşturabilirsiniz. Mevcut kullanıcılarınızın şifrelerini ve diğer bilgilerini de yine bu menü içerisinden düzenlemeniz mümkündür.
 
Kullanıcı eklerken, mail adresi, kullanıcı adı, şifre bilgisi yazılması zorunlu alanlardır. Mail adresi aynı zamanda admin paneli girişlerinde kullanıcı adı yerine de kullanılabilmektedir. Admin giriş ekranında hem kullanıcı adı hemde mail adresi yazılarak giriş kabul edilmektedir. Şifre belirlenkende en az 8 karakterden oluşan hem rakam hemde büyük ve küçük harflerden oluşan bir şifre belirlenmesi zorunludur. Örnek olarak 96AcM85Dd gibi sadece sizin bilebileceğiniz bir şifre belirlemek güvenliğiniz için önemli bir kriterdir.

Eğer bir kullanıcıyı Müşteri Temsilcisi olarak atama yaparsanız, o kullanıcı, seçmiş olduğunuz üye grubunun müşteri temsilcisi olur ve eğer seçtiğini üye grubundan bir kişi sipariş verirse, sipariş maili içerisinde müşteri temsilcisi kendisine bildirilir.
 
Yeni bir kullanıcı eklerken, o kullanıcı sizin yetkilerinize yani en üst seviye yetkilere sahip olsun isterseniz Kullanıcı Grubu olarak Yönetici seçeneği tercih edilmelidir. Eğer bir kullanıcının tüm yetkilere sahip olmasını istemiyorsanız ve bazı sınırlar koymak istiyorsanız özel bir grup oluşturup, kullanıcıyı sisteme tanımlarken o grubu seçmelisiniz.
 
Konu ile ilgili hazırladığımız yardım sayfası için buraya tıklayınız.
 
Bir kullanıcının artık herhangi bir işlem yapmamasını isterseniz sağ tarafındaki  simgeli durumu butonuna basarak o yöneticiyi pasif hale getirebilirsiniz  bu durumda admin paneline giriş sağlayamayacaktır. Şifre değişimi gibi bilgilerini düzenlemek için  simgeli düzenleme butonuna, o kullanıcıyı tamamen silmek için ise  simgeli sil butonuna basabilirsiniz.
 
Sitenizin kurulumu sırasında ilk oluşturulan yonetici kullanıcısı silinemez ve kullanıcı grubu değişitirilememektedir.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Kullanıcılar

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular