Garanti Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Müşteri Menüsü
Garanti Bankasından sanal pos aldığınızda GarantiPay uygulamasınıda sitenize kurmanız gerekmektedir. Kurulum bilgilerine GarantiPay yardım ayfamızdan ulaşabilirsiniz.
Sanal pos kurulumu için aşağıdaki işlem adımlarını izleyebilirsiniz.
1- Banka yönetim ekranına size verilen bilgilerle giriş yapınız. (Bu alanda size sorulan parola cep telefonunuza gelen şifre değildir. Cep telefonunuza gelen şifreyi ikinci aşamada girerek bu şifrenizi kolaylıkla hatırlayabileceğiniz başka bir şifre ile değiştirmeniz istenecektir.)
Giriş yapmanız gereken adres: https://yenisanalposweb.garanti.com.tr/web/login
2- Üst menüde yer alan Yönetim alanına giriş yapınız. Sol tarafta bulunan Şifre Parola Resetleme butonuna tıklayınız.
 
garantisanalpos-2
 
3- Bu alanda PROVAUT kullanıcısını aktifleştirerek yine kolayca hatırlayabileceğiniz bir şifre girişi yapınız. Şifre en az 8 karakterli büyük ve küçük harf ile rakamlardan oluşmalıdır. Güvenlik kodunu da yazdıktan sonra kaydet butonuna tıklayınız.
garantisanalpos-3
 
4- Yine Yönetim menüsü altındaki 3d secure key değiştirme menüsüne giriş yapınız. Burada göreceğiniz terminal numarasını not ediniz.
 
garantisanalpos-4
 
Eğer 3d secure kullanımınız banka tarafından aktif edilmişse bu sayfada 3d şifresi de belirlemeniz gerekiyor. 3d şifresi 24 byte hex olarak girilmelidir.  Hex olarak şifre oluşturmak için burayı tıklayabilirsiniz.
 
24 karakterli bir şifre yazıp Convert butonuna tıkladığımızda alt kısımda hex olarak dönüştürülmüş şifreyi kopyalayın ve üst kısımda görünen Secure Key alanlarına yapıştırın, güvenlik kodunu da girdikten sonra güncelle butonuna tıklayabilirsiniz.
garantisanalpos-5
5- Admin panelinizde Ayarlar / Ödeme Ayarları / Pos Yönetimi alanından giriş yapınız ve Garanti Bankasının yanında bulunan Mavi butona tıklayarak posunuzu aktif hale getiriniz. Eğer ilk posunuz ise kırmızı butonla anapos olarak da işaretlenecektir.
 
garantisanalpos-6
  6-Pos kurulumu için gerekli bilgileri dolduralım;
 garantisanalpos-10
  • Mağaza numarasını yazınız ve ardından api kullanıcı alanına PROVAUT yazınız ve Garanti Pos ekranında PROVAUT için belirlediğiniz şifreyi yazınız.
  • Eğer 3d secure kullanımı aktifse kullan olarak seçin 3d secure modelini işaretleyin (bu bilgiyi bankanızın sanal pos destek hattı olan 444 0 339 / 7 numarasıyla yada eticaret@garanti.com.tr adresiyle iletşime geçerek öğrenebilirsiniz.)
  • 3d secure iş yeri anahtarı bölümüne hex olarak çevrilmiş şifrenizi yazın.
  • Terminal Numaranızı yazınızı ( Terminal numarasını 4. madde deki ekranda not etmiştiniz.)
  • Müşterilerinizin kartlarındaki bonuslarla alışveriş yapmasına olanak tanımak istiyorsanız bonus kullanımını evet olarak seçin.
  • Otorizasyon tipini belirleyin, ön otorizasyonda tutar banka tarafından bloke edilmektedir detay için bankanızla görüşebilirsiniz.
  • Minimum taksit tutarı opsiyonel olarak belirleyebilirsiniz. Belli bir tutar üzerinde taksit yapılmasını bu tutar altındaki siparişlerde tek çekim yapılmasını istiyorsanız istenilen tutarı yazabilirsiniz. Örneğin bu alana 100 yazdığımızda sepet toplamı 100 TL'nin altında olursa taksit seçenekleri görünmeyecek sadece tek çekim işlem yapılabilecektir bu sanal pos üzerinden.
7- Posunuza ait taksit oranlarını yazın. Oranları bankanız tarafından öğrenebilirsiniz. Bu alanda kaç taksit yapmak istiyorsanız sadece o alanlara oran yazmalısınız. Diğerlerini "-" olarak bırakabilirsiniz. 01. yazan kutucuk tek çekim oranıdır taksit yapılmayacaksa sadece bu bölümü doldurmanız yeterlidir. Oranları müşterilerinize yansıtmak istemiyorsanız 0 olarak doldurabilirsiniz bu durumda banka oranı size yatan tutardan kesecektir.
garantisanalpos-8
 
+ Taksit seçenekleri kullanımıyla ilgili hazırladığımız yardım sayfamızı burayı tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Garanti Bankası sanal posu aldığınızda Amerikan Express (AMEX) kartlarla da bu pos üzerinden işlem yapılabilecektir bunun için ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmadan, sipariş sırasında Garanti Bankası sanal posu seçildiğinde Amerikan Express seçimide müşterilerinizin karşısana gelecektir ve ödeme yapabileceklerdir.

garantipos6

Şu anda okuduğunuz makale

  • Garanti Bankası Sanal POS Kurulum Kılavuzu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular