Medikal Sağlık Ürünleri Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

31 Mart 2023
Ferad Osman Sali
Medikal Sağlık Ürünleri Satan E-Ticaret Sitesi Açmak

Sağlık insan hayatında en değerli şeydir. Bu nedenle medikal sağlık ürünleri de büyük bir öneme sahiptir. Çünkü yaşamın farklı zamanlarında bunlara gereksinim duyulabilir. Eğer bu sektörde çalışan bir işletme veya firmaysanız, kendinizi dijital sisteme geçirmeniz mümkündür. Böylece alıcıların size daha kolay ulaşmasını ve sipariş vermesini sağlayabilirsiniz.

Ayrıca e-ticaret kapsamında sağlık sektöründe girişimcilik düşünenler de olabilir. Eğer daha önce bir e-ticaret platformu kurulmamışsa bu süreçte nelerin yapılacağı bilinmeyebilir. Her ne kadar zor gibi dursa da aslında oldukça kolaydır.

Hangi adımları izleyeceğinize gelmeden önce sağlık sektöründe e-ticaret yapmayı, medikal sağlık ürünleri sunmayı düşünüyorsanız güncel yasa ve mevzuatlara uygun hareket etmeniz gerektiği unutulmamalıdır. Dolayısıyla ilk olarak bu konu hakkında bilgilenmeniz şarttır.

Medikal Sağlık Ürünlerine Karar Vermek

Medikal sağlık ürünleri sektöründe olan bir firmaysanız, dijital platformlara geçiş yaparak bunları ürünlerinizi sunabilirsiniz. Ancak bir girişim olarak sağlık sektörünü düşünüyorsanız, büyük olasılıkla ürettiğiniz ürünler olmayacaktır.

Bu nedenle ne satacağınıza karar vermeniz önerilir. Bu kategori oldukça geniş olup şu gibi seçenekler yer alır:

  • 1. Tansiyon aletleri
  • 2. Ateş ölçerler
  • 3. Havalı hasta bakım yatağı
  • 4. İnsülin taşıma çantaları

Bunların dışında farklı opsiyonlar da yer almaktadır. Ayrıntılı olarak bunları değerlendirdikten sonra içlerinden sizin için en uygun olanlarını tercih etmeniz mümkündür.

Şirket Açma

Medikal sağlık ürünleri üzerine e-ticaret yapma düşünceniz varsa, başlamadan önce bir şirketinizin olması gerektiği bilinmelidir. Bu sektörde ne sunacağına karar vermişseniz, bir sonraki adım da şirket kurmadır.

Eğer muhasebeci veya mali müşavir ile görüşme yaparsanız hem bu konuda bilgi alabilir hem de işlemleri kısa sürede gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. Anonim, limited ve şahıs şirketleri yer almakta olup tümüne bakmak, aralarından sizin için en uygun olanını seçmek önerilir.

İlgili Rehber: Şirket kuruluşu sırasında girişimcilerin sık yaptığı hatalar

Toptan Medikal Sağlık Ürünleri Alma

Şirket kurulumunu tamamlamışsanız, sırada medikal sağlık ürünleri üzerine toptan alışveriş yapmak vardır. Özellikle bir girişim olarak sağlık sektörünü düşünüyorsanız, kendinizin imal ettiği ürünler olmayabilir. Bu da toptan olarak alacağınızı gösterir.

Bunun için tercih edebileceğiniz farklı seçenekler yer almaktadır. Ancak hemen karar vermeden önce hepsini incelemek, aralarından en uygun olanlarına karar vermek şarttır. Aksi durumda sonuçlardan memnun kalınmayabilir.

Bu nedenle aşağıdaki başlıklara özen gösterirseniz, toptancı seçerken nelere bakmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Toptan Ürün Fiyatları

Toptan medikal sağlık ürünleri almayı planlıyorsanız, her toptancının farklı fiyat önerileri yapabileceği bilinmelidir. Bu nedenle öncelikle farklı yerlerden fiyatların öğrenilmesi gerekir. Bu sayede genel bir fikir sahibi olunabilir.

Ancak unutmamanız gereken kalite ve fiyatın doğru orantılı olabildiğidir. Sağlık ürünlerinin kullanışlı, kaliteli ve ihtiyaca cevap verir nitelikte olması şarttır. Aksi durum birtakım sorunlar meydana getirebilir.

Fiyatları gördükten sonra sektördeki medikal sağlık ürünleri hakkında inceleme yapabilir, fiyatları görerek sizin ne kadara satabileceğinizi düşünebilirsiniz. Bu sayede genel bir bilgi sahibi olabilirsiniz.

Toptancının Ürünleri Nasıl Aldığı

Medikal sağlık ürünleri sektöründe kaliteli hizmetler verirseniz, satışlarınız da bununla birlikte artabilir. Bu nedenle ürünleri siz üretmiyorsanız, temin ettiğiniz kaynaktan ne sıklıkla ve ne kadar alabileceğinizi düşünmeniz gerekir.

Eğer stoklarınız tükenmişse, müşterileriniz yenilemeniz için sizi beklemeyecek ve farklı bir yerden alışveriş gerçekleştirecektir. Bu nedenle çalışacağınız toptancının ürünleri nasıl temin ettiği önemlidir. Böylece en fazla ne kadar satın alabileceğiniz ne sıklıkla olabileceği öğrenilebilir. Şayet kendisi imal ediliyorsa nasıl üretim yapıldığı ve bir süre zarfında ne kadar üretildiği de sorulmalıdır.

Böylece ne sıklıkla sipariş verebileceğinizi öğrenebilir, stoklarınızı da hızlı bir şekilde yenileyebilirsiniz.

Toptancı ile İrtibatın Nasıl Kurulduğu

Medikal sağlık ürünleri sektörüne girmeyi düşünen bir girişimciyseniz, toptancı seçerken irtibatın nasıl kurulacağı da önemlidir.

Zira iletişimde sorun olursa bu durum siparişlerin teminini yavaşlatabilir. Bu da potansiyel müşterilerin kaybı ile sonuçlanabilir.

E-ticaret Sitesi Açmak

Ürünlerinizi belirlemiş, şirket açmış ve toptancı ile anlaşmışsanız sonraki adımı e ticaret sitesi kurmak oluşturur. Bunu gerçekleştirmek için ilk yol firma veya serbest çalışan kişilerle irtibat kurarak, sıfırdan bir e-ticaret platformu istemektir.

Bu kapsamda sizin istekleriniz ve ihtiyaçlarınız değerlendirilecek, buna yönelik bir site kurulacaktır. Ancak bu kapsamda tüm yazılımlar ve özellikler ayrı ayrı hazırlanır. Bu nedenle fiyat fazla olabilir ve gereken zaman fazla olabilir.

Serbest çalışan kişiler uygun fiyat sunuyor gibi dursa da uzun vadeli olarak düşünüldüğünde masraflar da artar. Ayrıca serbest çalışanlar eş zamanlı olarak farklı projeler gerçekleştirebilir. Bu nedenle gerekli olan zaman da farklılık gösterir.

İkinci yol ise hazır e ticaret paketlerinden yararlanmaktır. Bunların içerisinde farklı özellikler, entegrasyonlar vardır. Bu nedenle uygun fiyata daha iyi çözümler teklif eder. Ayrıca kısa sürede elde edilmesi de mümkündür.

Eğer e ticaret sitesi kurmak istiyorsanız, IdeaSoft ihtiyaçlarınıza uygun çözümler üretmektedir. Paketlerimiz farklı müşterilerin gereksinimlerini karşılamak üzere hazırlanmaktadır. Satın almadan içeriklerini görebilir, içlerinden size en uygununa karar verebilirsiniz. Bu süreç esnasında aklınızda bulunanları sormak ve yardım almak için iletişime geçebilirsiniz.

E-ticaret paketlerimiz arasında başlangıç seçeneklerini seçseniz bile sitenizin ihtiyaçları gelişmişse, daha üst paketlere hızlı bir şekilde geçebilirsiniz. Bu sayede müşterilerinize kısa sürede etkili bir yanıt verebilirsiniz.

İlgili Rehber: E-ticaret Sitesi Kurma Rehberi

IdeaSoft akıllı e-ticaret paketleri ile kendi e-ticaret sitenizi kurabilir, internetten satış yapabileceğiniz online mağazanızı açabilirsiniz. Hemen başvurarak 15 gün boyunca altyapımızı ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

En çok okunan yazılar

Ferad Osman Sali
Ferad Osman Sali, E-ticaret, SEO stratejileri ve dijital pazarlama konularında uzmanlaşmış deneyimli bir profesyoneldir. İstanbul Üniversitesi mezunu olan Sali, 12 yıldır SEO ve dijital pazarlama, 8 yıldır da e-ticaret alanlarında çalışmakta... Yazar hakkında detaylı bilgi

Popüler Videolar

Benzer yazılar

E-İhracat İle Yurtdışına Nasıl Tekstil Ürünü Satabilirsiniz?
E-İhracat İle Yurtdışına Nasıl Tekstil Ürünü Satabilirsiniz?
E-ihracatta en çok satılan ürünler listesinin de üst sıralarında yer alan tekstil sektörü, yurt dışına satış yapmak için doğru bir tercih olarak değerlendirilebilir. Zira bu tip ürünler hem Türkiye’de düşük maliyetlere...
21 Ağustos 2022
Savaş Çetinkaya
E-ticarete Nasıl Başlanır?
E-ticarete Nasıl Başlanır?
Bir ihtiyacımız ortaya çıktığında, bir ürün satın almayı düşündüğümüzde artık baktığımız ilk adres internet siteleri ya da alışveriş uygulamaları. Tabii internet üzerinden aklımızdaki ürünü sadece incelemiyoruz;...
9 Kasım 2021
Savaş Çetinkaya
AdBlock Nedir? Reklam Engelleme Programı Nasıl Kullanılır?
AdBlock Nedir? Reklam Engelleme Programı Nasıl Kullanılır?
Dijital reklamlar, başta e ticaret firmaları olmak üzere pek çok marka ve web sitesinin en önemli pazarlama araçlarından biridir. Reklam çeşidinin çok olması, daha fazla kişiye ulaşması ve hedef kitleye göre özelleştirilebilmesi,...
1 Eylül 2021
Savaş Çetinkaya
Rakip SEO Analizi Nasıl Yapılır?
Rakip SEO Analizi Nasıl Yapılır?
Rakip SEO analizi nasıl yapılır, nelere dikkat edilmelidir ve daha fazlası bu yazımızda. Dünkü yazımızda SEO’da rakip analizinin önemi üzerinde durmuştuk. Bugünkü yazımızda da SEO’da rakip analizi yaparken nelere dikkat...
18 Temmuz 2016
Ferad Osman Sali
Görsellerinizde kullanabileceğiniz 10 ücretsiz stok fotoğraf sitesi
Görsellerinizde kullanabileceğiniz 10 ücretsiz stok fotoğraf sitesi
Pazarlama çalışmalarınızda ya da e-ticaret siteniz üzerinde stok fotoğraf kullanımından yararlanarak, çalışmalarınızın görsel kalitesini artırabilirsiniz. Reklam ve pazarlama çalışmalarınızda kullanıcıların dikkatini ve...
7 Mart 2020
Ferad Osman Sali
ETGB Nedir? Nasıl Yapılır?
ETGB Nedir? Nasıl Yapılır?
İhracat yapmak, başta döviz bazında gelir elde etmek olmak üzere pek çok açıdan son derece avantajlı bir ticari faaliyettir. Geleneksel metotlara göre bu işlem daha çok, işlem hacmi ve sermayesi yüksek şirketler tarafından...
29 Mart 2022
Savaş Çetinkaya