Geri Sayım Özelliği

Müşteri Menüsü
Geri sayım özelliği tanımlandığında ürün detayında ve vitrinlerde ürün için kampanya süresi belirtebilirsiniz belirlediğiniz süre içinde üründe geri sayım sayacı görünecektir. Kampanya süresi bittiğinde ürün satın alma işlemi yapılmayacaktır, bu süre içinde kaçan fırsatlar sayfasında görünecektir. Ürünü tekrar sepete atma süresi geldiğinde ise ürün tekrar satın alınabilecektir.

Geri sayım özelliği standart temalarda kullanılmamaktadır. Konsept tasarım hizmeti alıyorsanız tasarım ekibimizden eklenmesini isteyebilirsiniz. Kişisel bir tema oluşturarak bir tema hazırlıyorsanız aşağıdaki anlatımlarımızı uygulayarak tema içinde kullanabilirsiniz. Bu sayfada anlatılanlar örnek olması için eklenmiştir. Kişisel temalarla ilgili desteğimiz bulunmamaktadır. Temel css html bilginiz varsa kişisel tema düzenleyebilirsiniz.

gerisayim1

Örnekte kampanyada olan ürün ve kampanya süresi dolmuş ürünler gösterilmektedir. Yaptığımız örnekte v6t10 teması kişisel tema olarak yüklenerek hazırlanmıştır. Karşılaştır butonunun altına kodlar eklendiği için bu alanda görünmektedir. Farklı alanlarda da örneğin ürün adının üzerinde de bu sayacın çalışmasını sağlamak tamamen size bağlıdır.

Ürüne geri sayım sayacı eklenmesi

Ürünler sayfasında bir ürünün detaylı düzenleme bölümüne giriş yaparak geri sayım özelliği sekmesinden, geri sayımı aktif edebilir ve süresini belirleyebilirsinz.
gerisayim-2

 • Geri sayım başlangıç tarihi: Ürünün geri sayım sayacanın başlayacağı tarihtir.
 • Geri sayım bitiş tarihi: Kampanyanın sonlanacağı tarihtir. Bu tarihten sonra ürün, tekrar sepete atılma süresi dolana kadar kaçan fırsatlar sayfasında görünecektir.
 • Ürünün sepete atılma tarihi: Tekrar sepete atılma tarihi geldiğinde ürün kaçan fırsatlar sayfasından kaldırılır ve tekrar satın alınabilir olacaktır.

 • Ürünün tekrar sepete atılma tarihi bitiş tarihinden en az 1 dk sonrası olarak seçilmelidir. Bitiş tarihi ile tekrar sepete atılma tarihi arasındaki sürede ürünler https://www.site.com/index.php?do=catalog/missedChances adresinde kaçan fırsatlar sayfasında görüntülenecektir. Bağlantı adresindeki site.com yerine kendi adresinizi yazmayı unutmayınız.

  Geri sayım modülünü kişisel temaya entegre etmek

  Bu sistemin çalışması için hazırladığımız ideatimer dosyasını temanız içerisinde kullanmalısınız.

  Ayarlar >> Tasarım Ayarları >> Kişisel Temalar bölümünde tema düzenleme bölümüne tıklayarak indirdiğiniz dosyayı assents > js klasörü içine yükleyebilirsiniz.
  gerisayim-3

  Aşağıdaki kodu geri sayım sayacının görünmesini itediğiniz layout sayfalarına eklemelisiniz. Örnekte default.twig ve entry.twig şablonları ile Product > view.twig şablonlarıan head etiketleir arasına eklenmiştir.
    
    <script type="text/javascript" src="{{ themeAsset('js/ideatimer.js') }}"></script>
    
  

  gerisayim-4

  Aşağıdaki kodu ise product sayfalarına eklemelisiniz, örnek temada snippets > showcase_item.twig, showcase_item_spacial.twig ve products klasörü altında view.twig şablonlarına eklenmiştir.
    
  [UseCountDown] 
  <div class="countDownWrapper_{urun_id}"> 
  <span class="countdown_{urun_id}"></span> 
  <script type="text/javascript">jQuery(document).ready(function(){ TimeControl('{urun_id}',"{geri_sayim_durum}","{baslangic_tarihi}","{bitis_tarihi}","{sepete_atilma_tarihi}"); });</script> 
  </div> 
  [/UseCountDown]
  
  
  gerisayim-5

  Eklenen alan örnek olarak gösterilmiştir. Ürün detayda geri sayım sayacının nerede görünmesini istiyorsanız o alana ekleyebilirsiniz. Yukarıda ki örnekteki gibi eklerseniz aşağıdaki ekran görüntüsünde ki alanda görünecektir.
  gerisayim-6

  Şu anda okuduğunuz makale

  • Geri Sayım Özelliği

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular