Ek Bilgi Alanı Eklemek

Müşteri Menüsü

Ek bilgi alanı özelliği, ürünlerinizin detay sayfasında, o ürün için özellikle belirtmek istediğiniz bilgiler için kullanılmaktadır. Örneğin bir kitap ekliyorsanız o kitabın sayfa sayısını yazmak isteyebilirsiniz yada bir yüzük eklemek istiyorsanız, ürünün inceleme sayfasında müşterinize o yüzüğün Metal Ağırlığını ve Metal Tipini kimi zaman Kargo Bilgisini görebileceği bir alan eklemek isteyebilirsiniz. 
 
Ek bilgi alanı eklemek için öncelikle Ürünler > Ek Bilgiler bölümünden Ekle butonuna tıklayarak başlıklarını oluşturmamız gerekmektedir.
 
 
Ekle butonuna tıkladığımızda açılan pencerede ek bilgi olarak eklemek istediğimiz başlığı yazıyoruz. Sıra numarası alanına özel bir sıra numarası verilmezse eklenen sırayla çıkacaktır. Sıra numarası verdiğimizde ise belirlediğimiz sırada gözükecektir ürünlerimizde.
 
 
Ek bilgi alanı başlığını ekledikten sonra Ürünler menüsünde eklemek istediğimiz ürünün detaylı düzenleme bölümüne giriş yaptığımızda ürün  detayları sekmesinde görünecektir.
 
 
Oluşturduğumuz  Metal Tipi ek bilgi alanı seçtikten sonra karşılığı  olarak da karşılığı olarak da istediğimiz bilgiyi yazabiliriz.
 
 
Ürünü  kaydettiğimizde eklediğimiz ek bilgi alanı site önizlemsinde ürün detaylarında aşağıdaki  gibi görünecektir.
 
 

Şu anda okuduğunuz makale

  • Ek Bilgi Alanı Eklemek

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular