Bloglar

Müşteri Menüsü
Blog yazıları belli zamanlarda sitenize eklemek sitenizde güncel ve özgün içerik girişi olacağından SEO açısından oldukça faydalı bir yöntemdir. Dikkat etmeniz gereken doğru katagorilere ayırmak, ara başlıklar kullanıp çok uzun paragraflar halinde yazmamak olabilir. Bunların yanı sıra yazınız içinde görseller kullanmak da dikkat çekici olabilir. İyi bir blog yazısı için önerilerimizin yer aldığı www.eticaret.com/blog sayfamız da yer alan örnek olarak İyi bir blog yazısında bulunması gereken 9 öğe başlıklı içeriği okumanızı tavsiye ederiz.
bloglar-1

Bloglar bölümünden Ekle butonuna tıklayarak yeni blog yazınızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.
bloglar-2-1

 • Blog Adı: Blog yazınızın konusuyla ilgili ekleyeceğiniz başlığı bu alana yazabilirsiniz.
 • Blog Url: Blog URL adresi www.siteadresi.com/blog/icerik/blog-adi olarak oluşur. Url sonunda yer alan blog-adi kısmı otomatik olarak blog adından alınır ve bu alana müdahale ederek değişiklik yapabilirisniz. Url oluştururken Türkçe karakter ve boşluk kullanmamalısınız. URLnin www.siteadresi.com/blog/icerik/ kısmı ise değiştirilemez.
 • Blog Kategorisi: Daha önc oluşturduğunuz blog kategorilerinizden uygun olanı bu yazınız için seçebilirsiniz.
 • Blog Etiketi: Oluşturduğunuz etiketlerden uygun olanları yazınız için ekleyebilirsiniz.
 • Blog Özeti: Yazdığınız yazıyla ilgili 200 karakteri geçmeyecek bir ön yazı ekleyebilirsiniz. Özet bölümü blog kategorisine girildiğinde görünecektir.
 • Blog İçeriği: Blog yazınızın tamamını içerik bölümüne ekleyebilirsiniz. İçerik bölümünde ki editör diğer tüm içerik alanlarında kullanıldığı gibi kullanılabilmektedir. Görsel video vb. içerikler ekleyebilirsiniz. Yazı Editörü ile İçerik Düzenlemek yardım sayfasını inceleyerek editör kullanımı ile ilgili detayları inceleyebilirsiniz.
 • Blog SEO Alanı

  Eklediğiniz bloglar için SEO çalışması yapabilir, başlık ve açıklama alanları ekleyebilirsiniz.
  bloglar-3

 • Başlık: Başlık bölümü blog yazısı açıldığında tarayıcı başlığında görünür ve arama motoru sonuçlarında listelendiğinde başlık olarak görünecektir.
 • Anahtar Kelimeler: Anahtar kelime kullanımı Google için artık önem teşkil etmediğinden yazmayabilirsiniz.
 • Açıklama: Blog yazınızla ilgili uygun kelimeleri kullanarak bir cümle yazabilirsiniz. Arama motoru sonuçlarında buraya yazacağınız açıklama da görüneceği için buraya yazacağınız cümle SEO açısından önemlidir. Yukarıdaki örnekte blog yazımız sosyal medyanın etkilerini anlattığından, açıklama bölümünde de yazının içeriğini tanımlayabilecek bir cümle eklenmiştir.
 • Şu anda okuduğunuz makale

  • Bloglar

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular