Paratika

Paratika Hakkında


Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faaliyet onaylı bir ödeme kuruluşu olan Paratika, Avrupa’nın yazılım devi ASEE Group çatısı altında faaliyet gösteren ve sanal POS altyapılarını sağladığı 27 banka ve 50 binden fazla üye iş yeri ile Türkiye’nin en büyük online ödeme altyapısını yöneten Payten Teknoloji’nin 25 yılı aşan Ar-Ge deneyiminin bir ürünüdür. KOBİ’den Fortune 500’e kadar, tüm işletmelerin ödeme ve tahsilat ihtiyaçlarını tek merkezden karşılayan Paratika, üye iş yerlerinin büyük yatırımlara gerek kalmadan pürüzsüz bir ödeme sürecini deneyimlemelerini sağlıyor. Paratika ile işletmeler, bankalarla tek tek finansal anlaşma yapma ve farklı ödeme platformlarının kompleks yönetimi zorlukları ile karşılaşmadan, sadece tek entegrasyonla ve uygun komisyon oranlarıyla, tüm bankaların kartları, mobil cüzdanlar ve alternatif ödeme yöntemleri ile ödeme alabiliyor ve 9 kart markasıyla taksit sunabiliyorlar. Her sektör ve ölçekten işletme ve yenilikçi girişimlere yönelik ödeme çözümleri sunan, ulusal ve uluslararası arenada Stevie, Altın PSM, MPE ve BAI ödüllerinin sahibi Paratika, %99,9 başarılı işlem oranıyla üye işyerlerine yüksek dönüşüm oranı sağlıyor. Paratika ile uzaktan ödeme alan firmaları banka kalitesinde sanal POS, tek tıkla ödeme, tekrarlayan ödeme, linkle ödeme, SMS ile ödeme, bayi tahsilatları, dövizle ödeme alma, manuel POS ve mobil cüzdanlar gibi pek çok özellikten tek bir entegrasyon, 7/24 canlı destek ve 360 derece dijital sahtekârlık koruması ile faydalanabiliyorlar.


Fayda ve AvantajlarTek Bir Entegrasyon ile Tüm Banka Kartlarından Hemen Ödeme Alma

Online başvuru ve hızlı aktivasyon ile ücretsiz sanal POS’a sahip olun. Tüm banka kartlarından ödeme almaya başlayın. Paratika Sanal POS ile tek entegrasyonla Axess, Bonus, Cardfinans, Advantage, Maximum, Paraf, World, Kuveyt Türk Sağlam Kart ve Bankkart Combo kart programlarından ödeme alabilir ve taksit sunabilirsiniz.


7/24 Canlı Teknik Destek

Paratika’nın alanında uzman operasyonel ve teknik destek ekibiyle dilediğiniz anda sorularınıza cevaplar bulabilir, Sanal POS ve e-Ödeme uzmanlarımızdan süreçlerinize ilişkin danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.


Güvenli Kart Saklama Çözümü Sayesinde, Tek Tıkla ve Tekrarlı Ödeme

Müşterilerinizin kart bilgilerini PCI DSS Level 1 uyumlu ortamda saklamalarına imkan tanıyabilir, tokenizasyon teknolojisi ile sunduğumuz Kart Saklama çözümü ile kişisel, bilgi kart bilgisi vb. hassas verilerin sızması riskine geçit vermeden, müşterilerinize tek tıkla ve güvenle alışveriş yapma imkanı sunabilirsiniz. Kart Saklama çözümü ile, müşterilerinize bir sonraki alışverişlerinde tek tıkla ödeme kolaylığı sağlarken; aidat, abonelik, fatura, kira vb. gibi tekrarlayan ödemelerini tek dokunuşla hızlı, kolay ve güvenle yapmalarına imkan tanıyabilir, pürüzsüz ödeme tecrübesi ile müşteri memnuniyetini ve sadakatini en üst seviyeye çıkartabilirsiniz.


Link/SMS İle Ödeme Alma

Paratika üye işyeri panelinden kendi oluşturacağınız tahsilat linkini veya QR kod’u; SMS ve e-mail ile gönder seçeneklerini tıklayarak, müşteri ve bayilerinize gönderir PCI DSS Level 1 güvenliğinde açılan ödeme sayfasından ödemelerinizi kolayca ve güvenli bir şekilde alabilirsiniz.


Alışveriş Kredisi

Bankalarla tek tek finansal anlaşma yapmanıza gerek kalmadan, Paratika’nın tek sözleşme ve tek entegrasyonu ile anlaşmalı olduğumuz bankaların kredi seçeneklerini müşterilerinize kolayca sunabilirsiniz. Yenilikçi alışveriş kredisi çözümü ile, müşterileriniz şimdi al sonra öde deneyimini keşfederken, siz de satışlarınızı artırır, yüksek müşteri memnuniyeti ile markanızı kolayca büyütürsünüz.


Yapay Zeka Destekli Anti-Fraud ve 360 Derece Güvenlik

Paratika’nın güvenli altyapısı sizlere global kara listelerden anlık işlem kontrolü, PCI-DSS Level 1 uyumlu altyapı, en güncel 3D versiyonu (3D Secure 2.2), AI ve ML destekli ASEE InACT 360 derece Antifraud Hub gibi teknik donanımların yanı sıra 7/24 canlı işlem takibi yapan uzman fraud ekipleri ve yüzde 99,9 başarılı işlem oranı da sunuyor.


Döviz ile Tahsilat

Yurt dışı kredi kartı sahiplerine ilgili para birimi üzerinden online ödeme imkanı sunabilirsiniz. Dolar, Euro, Sterlin olarak tahsilat yapabilir; aynı döviz cinsi üzerinden tahsilatlarınızı hesabınıza aktarabilirsiniz.


Bayi Tahsilat Altyapısı

Paratika Sanal POS ile ana firmanın bayilerden tahsilat yapmasını, bayilerin kolaylıkla ana firmaya ödeme yapmasını ve bayilerin son kullanıcılardan online ödeme almasını sağlayabilirsiniz.


Manuel POS

Fiziki POS ihtiyacını ortadan kaldıran, geleneksel mail order yöntemine son veren ve herhangi bir yazılım ve entegrasyon gerektirmeyen Paratika Manuel POS ile müşterilerinizden anında ödeme alabilirsiniz. İş yeriniz için aktif edeceğiniz “Paratika Manuel POS” fonksiyonuyla müşteri ve bayilerinizden 3D Secure güvenliğinde ödeme alabilirsiniz.


Pazaryeri Entegrasyonu

Tüketicilerin online pazaryeri platformlarından yaptıkları kartlı alışverişlerde ödemeler Paratika Sanal POS altyapısı ile işlenir. Paratika Pazaryeri Çözümü ile satıcılarınızla ödeme işlemlerinizi kolayca yönetin.


Nasıl Başvururum?

Hemen Başvur butonuna tıklayarak online başvurunuzu gerçekleştirebilir ve hizmet başlangıcı için gereken evrakları sisteme yükleyerek, kolay bir entegrasyonun ardından Sanal POS’unuzu hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Yüzde 99.9 oranında başarılı işlem oranı, 7/24 canlı teknik destek ve ertesi gün ödeme gibi benzersiz avantajlarımızla işletmenizi güçlendirmeniz için Paratika müşteri temsilcileri en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçecektir.

Firma bilgileri
  • Geliştirici: Payten Group
  • Web Sitesi: paratika.com.tr
  • Şehir: İstanbul
  • Kullanıcı: 50.000+