Nebim

Nebim Entegrasyonu Hakkında

IdeaSoft altyapısını kullanan e-ticaret firmaları özellikle tekstil sektöründe çok kullanılan Nebim Erp yazılımı ile entegre olabilir, sipariş, ürün, fotoğraf, stok ve fiyat güncellemelerini sağlayabilirler. Nebim Erp'nin Winner ve V3 versiyonlarına cevap verebilen entegrasyon sayesinde IdeaSoft müşterileri E-ticaret sitelerinden aldıkları siparişleri Nebim veri tabanına aktarabilir, fatura ve diğer cari işlemlerini kolaylıkla yönetebilirler.

Kimler Kullanmalı?

IdeaSoft-Nebim Entegrasyonunu, aktif e-ticaret faaliyetlerini sürdüren, çok şubeli ya da geniş bayi ağına sahip firmalarla, aynı zamanda hızlı bir şekilde fiyat ve stok güncellemesine ihtiyaç duyan, bu değişiklikleri Nebim üzerinden anında farklı veri tabanlarına yansıtmak isteyen firmaların bu entegrasyonu kullanmaları tavsiye edilir.

Bu entegrasyon sayesinde, Nebim'de yapmış olduğunuz değişiklikler ya da yeni girişi yapılan ürünlerin E-ticaret sitenize aktarılması ve online platformalardan aldığınız sipariş ve ödemelerin Nebim'e aktarılması sağlanmaktadır. Bu sayede Nebim Erp kullanan firmalar; iş yükü, hatalı sipariş, zaman kaybı ve karmaşadan kurtularak basit bir şekilde tüm işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Nasıl Çalışır?

Firmanızın verimini arttıracak, IdeaSoft-Nebim entegrasyonlarının kapsamını 4 başlıkta anlatmaya çalışalım:

Katalog Entegrasyonu

Nebim'de bulunan Ürün Kartları'nın tek bir tuşla E-ticaret sitenize aktarılmasıdır. Ürün entegrasyonunda e-ticaret sitenize iletebileceğiniz veriler;

Ürün Stok Kodu, Barcode Kodu, Fiyat, İndirimli Fiyat, Ürün Fotoğrafları, Stok Miktarı, Ürün Adı, Ürün Kategori ve Alt Kategorileri, Ürün Varyant-Seçenek'leri.

Nebim'de mevcut ürünlerinizi e-ticaret sitenize anında gönderebilir ve sonradan eklediğiniz ürünleri de entegrasyonu tekrar çalıştırarak yine online alışveriş platformunda hızlıca yayınlayabilirsiniz.

Sipariş Entegrasyonu

E-ticaret sitenizden aldığınız siparişler 15 dakikalık aralıklarla otomatik olarak Nebim Erp yazılımınıza düşer. Şayet var olan bir cari sipariş vermiş ise o cari kartın altına sipariş işlenir. Var olmayan bir cari içinse otomatik olarak yeni bir cari hesap açılarak sipariş işlenmektedir.

Stok-Fiyat Güncellemeleri

Herhangi bir ürüne ait sipariş Nebim'e düştüğünde değişen stok miktarı anında e-ticaret platformunuza gönderilir ve siparişin düşmesiyle birlikte Nebim'de değişen stok miktarınızda E-ticaret sitenize yansır. Bunun dışında stok sayımı yapıldığında ya da ürün fiyatlarıyla ilgili toplu değişiklikler gerektiğinde bu değişiklikler Nebim'de yapılır yapılmaz aynı değişiklikler e-ticaret platformunuzada yansıyacaktır. Stok ve Fiyat güncellemeleri anlıktır.

Tahsilat ve B2B Ödemeleri

Özellikle bayi ya da yetkili satıcılarınızın her hangi bir ürün sipariş etmeden ya da e-ticaret sitenizde sepete ürün atmadan, istediği tutarda ödemeyi Havale veya kredi kartı ile yapabilir ve bu hareketleri Nebim'de takip edebilirsiniz.

Birikmiş ödemelerinizi ya da bayi siparişlerinizi IdeaSoft'un alışverişsiz ödeme modülü ile alabilir ve bayileriniz ödemelerini Nebim'de görüntüleyerek Borç/Alacak bilgisini takip edebilirsiniz.

Nasıl Başvururum?

Nebim ürünlerinden birini kullanıyor ve e-ticaret sitenizle entegre ederek karışıklıktan kurtulmak istiyorsanız öncelikle IdeaSoft'un Resmi İş Ortakları tarafından gerçekleştirilen Nebim-IdeaSoft Entegrasyonu’nu kullanabilirsiniz. Konu ve ücretlerle ilgili daha detaylı bilgi almak için satış temsilcinizle görüşebilir veya "Hemen Başvur" butonundan başvurunuzu yaparak satış temsilcinizin sizinle irtibata geçmesini isteyebilirsiniz.

Firma bilgileri
  • Geliştirici: 3. Parti Entegratör
  • Ürün: Nebim API Entegrasyonu
  • Referans: 50+
Ekran görüntüleri