Mikro

Mikro Entegrasyonu Hakkında

IdeaSoft altyapısını kullanan e-ticaret firmaları özellikle tekstil sektöründe çok kullanılan Mikro Erp yazılımı ile entegre olabilir, sipariş, ürün, fotoğraf, stok ve fiyat güncellemelerini sağlayabilirler. Mikro Erp'nin bazı versiyonlarına cevap verebilen entegrasyon sayesinde IdeaSoft müşterileri, E-ticaret sitelerinden aldıkları siparişleri Mikro veri tabanına aktarabilir, fatura ve diğer cari işlemlerini kolaylıkla yönetebilirler.

Kimler Kullanmalı?

IdeaSoft-Mikro Entegrasyonunu, aktif e-ticaret faaliyetlerini sürdüren, çok şubeli ya da geniş bayi ağına sahip firmalarla, aynı zamanda hızlı bir şekilde fiyat ve stok güncellemesine ihtiyaç duyan ve bu değişiklikleri Mikro üzerinden anında farklı veri tabanlarına yansıtmak isteyen firmaların kullanmaları tavsiye edilir.

Bu entegrasyon sayesinde, Mikro’da yapmış olduğunuz değişiklikler ya da yeni girişi yapılan ürünlerin E-ticaret sitenize aktarılması ve online platformlardan aldığınız sipariş ve ödemelerin Mikro’ya aktarılması sağlanmaktadır. Bu sayede Mikro Erp kullanan firmalar; iş yükü, hatalı sipariş, zaman kaybı ve karmaşadan kurtularak basit bir şekilde tüm işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Nasıl Çalışır?

Firmanızın verimini arttıracak, IdeaSoft-Mikro entegrasyonlarının kapsamını 4 başlıkta anlatmaya çalışalım:

Katalog Entegrasyonu

Mikro’da bulunan Ürün Kartları'nın tek bir tuşla E-ticaret sitenize aktarılmasıdır. Ürün entegrasyonunda e-ticaret sitenize iletebileceğiniz veriler;

Ürün Stok Kodu, Barcode Kodu, Fiyat, İndirimli Fiyat, Ürün Fotoğrafları, Stok Miktarı, Ürün Adı, Ürün Kategori ve Alt Kategorileri, Ürün Varyant-Seçenek'leri.

Mikro’da mevcut ürünlerinizi e-ticaret sitenize anında gönderebilir ve sonradan eklediğiniz ürünleri de entegrasyonu tekrar çalıştırarak yine online alışveriş platformunda hızlıca yayınlayabilirsiniz.

Sipariş Entegrasyonu

E-ticaret sitenizden aldığınız siparişler 15 dakikalık aralıklarla otomatik olarak Mikro Erp yazılımınıza düşer. Şayet var olan bir cari sipariş vermiş ise o cari kartın altına sipariş işlenir. Var olmayan bir cari içinse otomatik olarak yeni bir cari hesap açılarak sipariş işlenmektedir.

Stok-Fiyat Güncellemeleri

Herhangi bir ürüne ait sipariş Mikro'ya düştüğünde değişen stok miktarı anında e-ticaret platformunuza gönderilir ve siparişin düşmesiyle birlikte Mikro’da değişen stok miktarınız da e-ticaret sitenize yansır. Bunun dışında stok sayımı yapıldığında ya da ürün fiyatlarıyla ilgili toplu değişiklikler gerektiğinde bu değişiklikler Mikro’da yapılır yapılmaz aynı değişiklikler e-ticaret platformunuza da yansıyacaktır. Stok ve Fiyat güncellemeleri anlıktır.

Tahsilat ve B2B Ödemeleri

Özellikle bayi ya da yetkili satıcılarınızın herhangi bir ürün sipariş etmeden ya da e-ticaret sitenizde sepete ürün atmadan, istediği tutarda ödemeyi Havale veya kredi kartı ile yapabilir ve bu hareketleri Mikro’da takip edebilirsiniz.

Birikmiş ödemelerinizi ya da bayi siparişlerinizi IdeaSoft'un alışverişsiz ödeme modülü ile alabilir ve bayileriniz ödemelerini Mikro’da görüntüleyerek Borç/Alacak bilgisini takip edebilirsiniz.

Nasıl Başvururum?

Mikro ürünlerinden birini kullanıyor ve e-ticaret sitenizle entegre ederek karışıklıktan kurtulmak istiyorsanız öncelikle IdeaSoft'un Resmi İş Ortakları tarafından gerçekleştirilen Mikro-IdeaSoft Entegrasyonu’nu kullanabilirsiniz. Konu ve ücretlerle ilgili daha detaylı bilgi almak için satış temsilcinizle görüşebilir veya "Hemen Başvur" butonundan başvurunuzu yaparak satış temsilcinizin sizinle irtibata geçmesini isteyebilirsiniz.

Firma bilgileri
  • Geliştirici: 3.Parti Entegratör
  • Ürün: Mikro API Entegrasyonu
  • Referans Sayısı: 150+
Ekran görüntüleri