n11

N11 Hakkında

N11,Doğuş Grup ve Güney Kore’li SK Grup tarafından Online alışveriş firmalarının alternatif satış kanallarından biri olarak 2013 yılında açıldı.Bu zamandan beri büyük gelişme gösteren n11’de yaklaşık olarak 56.000 firma çok çeşitli kategorilerde ürünlerini listeliyor. Mağaza açmanın ücretsiz olduğu platformun gelir modeli ise diğer platformlarda oluduğu gibi satış başına komisyon.

N11'de Mağaza Açmak

E-ticaret yapan KOBİ’ler satışa sunduğu ürünlerin listelendiği Marketplace’ler,alternatif satış merkezleri olarak değerlendirilebilir ve bu platformların marka bilinirliliğinden aynı zamanda yüksek trafiğinden yararlanılarak son kullanıcının karşısına farklı platformlarda çıkıp satış şansını arttırabilirler.

 • N11’de satış yapabilmek için öncelikle N11’de bir mağaza açmalısınız. N11’de mağaza açabilmek için ise Şahıs, Limited veya Anonim Şirketi olmanız gerekmekte ve bunun dışında bir ön şart bulunmamakta. N11’de mağaza açmak ücretsizdir. Satış komisyon oranları ise bulunduğunuz kategoriye göre %5 ila %25 arasında değişkenlik gösterir. Mağaza başvurunuzu yaptıktan sonra bu oranlar hakkında detaylı bilgiyi N11’den alabilirsiniz.
 • N11’de mağaza açmak için yukarıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak yönlendirileceğiniz N11 Mağaza Başvurusu alanından başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkacak mağaza başvuru formunu doldurduğunuzda aslında mağazanız oluşturulmuş oluyor. Ancak satış yapmaya başlamak için şirketiniz ile ilgili tüm evrakları n11’e posta yoluyla göndermeniz gerekiyor. Şirket evraklarınızı hangi adrese göndereceğinizi formu doldururken karşınıza çıkan Satıcı İlan ve İşbirliği Sözleşmesi’nde bulabilirsiniz. Gönderilecek evrakları titizlikle ve doğru bir şekilde hazırlamanız başvuru sürecinizin hızlanması anlamına geldiğini unutmayın. Hangi evrakların gerekli olduğu hakkında detaylı bilgiye burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.
 • Gerekli evraklar gönderildikten sonra başvurunuz N11 ekibine iletilmiş olacak ve N11 Risk Ekipleri'nce başvurunuz incelemeye alınacak.
 • İncelediğimizde N11'nın mağaza onay süresi ortalama 15-20 gün sürmekte olduğunu gördük. Bu nedenle ürünlerle ilgili hazırlıklarınıza başladığınızda hemen başvuru yapmanız zaman kaybetmemeniz açısından faydalı olacaktır.
 • Mağaza Onayı'nız size iletildikten sonra ürünlerinizi yükleyerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi yüklemek ile ilgili iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. N11'in size vermiş olduğu Mağaza Paneli aracılığıyla Manuel olarak ürün girişlerini ve tüm güncelleme işlemlerini de tek tek gerçekleştirebilir veya IdeaSoft-N11 arasında entegrasyon kurulmasını sağlayan N11 Entegrasyon Modülü ile ürün aktarımları, kategori eşleştirmeleri ve komisyon oranlarının otomatik olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz. N11 Entegrasyon Modülü ile detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 • Nasıl Başvururum?

  E-ticaret sitenizin yanı sıra N11’de bir mağaza açmak ve daha fazla kullanıcıya ulaşarak ürünlerinizi sunmak istiyorsanız yukarıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak N11'ya başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yazı sadece bilgilendire nitelikli olup IdeaSoft'un her hangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. N11'de mağaza açmakla ilgili daha fazla bilgi için Yeni Mağaza Rehberi'ni inceleyebilirsiniz.

  Firma bilgileri
  • Kategori: Pazaryeri
  • Firma: N11
  • Kampanya: Yok
  Ekran görüntüleri
  E-ticareti Ücretsiz Deneyin