Amazon Entegrasyonu

Amazon Hakkında

İnternetin henüz emekleme döneminde olduğu 1994 yılında Jeff Bezos tarafından Seattle’da kurulan Amazon, e-ticaret, e-perakende gibi kavramlarla insanları tanıştıran dünyanın ilk ve en büyük online alışveriş sitesidir. Faaliyet gösterdiği her ülke ve pazarda e-ticaret hacmini artıran ve tüketicinin e-ticarete daha da yakınlışmasını sağlayan bir marketplace olan Amazon, Türkiye'deki faaliyetlerine de hız kesmeden devam ediyor. Yurt dışındaki tüm servisleri Türkiye'de kullanılamıyor olsada yakın zamanda bu servislerinde kullanama açılacağını umuyoruz.

Kullanım Alanları

E-ticaret yapan KOBİ’ler için pazarlama farklı platformalardan kullanıcılara ulaşabilmek ve ürünlerini sunabilmek çok önemlidir. Kobiler bu sayede platformların marka bilinilirliğinden ve oluşturdukları hacimlerden yararlanarak son kullanıcılara ürünlerini sergileyebilir, yüksek trafikten faydalanarak da satış şansını arttırabilir.

IdeaSoft olarak alt yapımızı kullanan e-ticaret firmalarının Amazon'da rahatlıkla satış yapabilmeleri için geliştirdiğimiz Amazon Türkiye Entegrasyonu sayesinde ürünlerinizi hızlı bir şekilde Amazon'a gönderebilir ve hemen satışa çıkarabilirsiniz.

Amazon'da Hangi Ürünler Satışa Sunulabilir ?

Öncelikle variant diye adlandırılan çok seçenekli ürünlerin satışına Amazon şu anda cevap vermemekte. Örnek olarak çok seçenekli tekstil ürünlerini gösterebiliriz(Renk-Beden). Bunun dışında Bebek Ürünleri, Kişisel Bakım Aletleri ve Oyuncak & Çocuk Oyunları kategorilerinde kalite standartlarının sağlanması, müşteri memnuniyetinin artması ve müşteri güvenliği için bazı ürünlerin satışına başlamadan önce onay alınması gerekmektedir.

Amazon Türkiye'de satış yapabileceğiniz kategorileri ve komisyon oranlarını daha net anlayabilmek için aşağıdaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

Amazon Komisyon Oranları
Kategori Komisyon Oranları
Elektronik Ürünler, %6
Bilgisayar, Fotoğraf Makinesi, Cep Telefonu %6
Elektronik Aksesuarlar %10
Kişisel Bakım Aletleri %10
Ev ve Mutfak Ürünleri %10
Ev Gereçleri ve Dekorasyon %10
Oyuncak ve Oyunlar %10
Ofis Ürünleri %10
Kitap %10
Bebek Ürünleri (Kıyafet hariç) %10
Spor %10

Amazon Entegrasyonunun Faydaları ve Avantajları

Amazon - IdeaSoft Api entegrasyonu ile ürünlerinizi otomatik olarak Amazon'a aktarabilir, ilgili kategoriler ile eşleştirme yapabilir ve ürünleriniz satışa sunulabilir. Stok ve ürün güncelleme işlemleri otomatik olarak entegrasyon sayesinde gerçekleşmektedir.

 • Ürünlerinizi, Amazon mağazanıza sorunsuzca aktarır ve zamandan tasarruf edersiniz.
 • Tek bir panelden tüm işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Ürünlerle ilgili değişiklikler için Amazon panelinde vakit harcamak zorunda kalmazsınız.
 • Sürekli güncel stok bilgisi ile sorunlu siparişlerden kurtulursunuz.
 • Nasıl Başvururum?

  E-ticaret siteniz dışında Amazon ile ürün satmak, marka bilinilirliğinizi arttırmak ve yeni müşteriler kazanmak istiyorsanız yukarıdaki hemen oluştur butonuna tıklayarak talebinizi bizlere iletebilirsiniz, kısa süre içerisinde sizlere İdeaSoft CRM 'de kayıtlı olan mail adresiniz üzerinden ulaşılacaktır, eğer farklı bir mail adresinden ulaşmamızı istiyorsanız başvuru esnasında belirtmeniz gerekmektedir.

  Firma bilgileri
  • Kategori: Pazaryeri
  • Firma: Amazon
  • Kampanya: Yok
  Ekran görüntüleri
  E-ticareti Ücretsiz Deneyin