Hepsiburada

Hepsiburada Hakkında

Türkiye’nin en köklü e-ticaret firmalarından biri olan Hepsiburada 1998 yılından buyana sürekli gelişen yapısı ile gerek son kullanıcılar gerekse e-ticaret firmaları için önemli bir konumda bulunuyor.2011-2012 ve 2013 yılındaki yüksek performansı ve geçtiğimiz dönemde Abraaj Group yatırımlarıyla daha da güçlenen Hepsiburada,10 Milyon üyesi ile e-ticaret firmalarının ürün satmak için başvurabileceği en önemli mecralardan biri.

Hepsiburada'da Mağaza Açmak

Hepsiburada ve diğer Marketplace’ler hem bilinirlikleri hem de pazarlama-reklam kabiliyetleri açısından e-ticaret firmaları için birer kanal satış ekibi gibi çalışmaktadır. E-ticaret sitenizden ürün satışı yaparaken bir yandan da Hepsiburada’daki mağazanız aracılığı ile ürünlerinizi farklı tüketicilere sunabilir markanızın işlem hacmini ve bilinirliğini artırabilirsiniz. Bu nedenlerden dolayı e-ticaret yapan tüm firmaların Hepsiburada'da bir mağazalarının olmasını tavsiye edebilriz.

 • Hepsiburada'da satış yapabilmek için öncelikle Hepsiburada'da bir mağaza açmalısınız. Hepsiburada'da mağaza açabilmek için ise Şahıs, Limited veya Anonim Şirketi olmalnız gerekmekte ve bunun dışında bir ön şart bulunmamakta. Hepsiburada'da mağaza açmak ücretsizdir. Satış komisyon oranları ise bulunduğunuz kategoriye göre değişkenlik gösterir. Mağaza başvurunuzu yaptıktan sonra bu oranlar hakkında detaylı bilgiyi Hepsiburada'dan alabilirsiniz.
 • Hepsiburada'da mağaza açmak için yukarıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak yönlendirileceğiniz Hepsiburada Mağaza Başvurusu alanından başvurunuzu yapabilirsiniz.
 • Karşınıza çıkacak mağaza başvuru formu siz formu doldurdukça yeni formlar üreterek karşınıza çıkacak. Öncenden belirtelim oldukça uzun ve şirketiniz ile ilgili tüm ticari bilgileri doldurmanız gereken bir alan. O nedenle formu doldurmadan önce tüm hazırlıklarınızı yapmanızı tavsiye ederiz. Formu titizlikle ve doğru bir şekilde doldurmanız başvuru sürecinizin hızlanması anlamına gelmekte.
 • Formu tamamladıktan sonra, imza sirküleriniz, vergi levhanız gibi şirketin varlığını ispat edecek dosyaların panele yüklenmesi gerekecek. Tüm formu tamamladıktan ve gereken evrakları yükledikten sonra başvurunuz Hepsiburada ekibine iletilmiş olacak ve Hepsiburada Risk Ekipleri'nce başvurunuz incelemeye alınacak.
 • İncelediğimizde Hepsiburada'nın mağaza onay süresi ortalama 25-30 gün sürmekte olduğunu gördük. Bu nedenle ürünlerle ilgli hazırlıklarınıza başladığınızda hemen başvuru yapmanız zaman kaybetmemeniz açısından faydalı olacaktır.
 • Mağaza Onayı'nız size iletildikten sonra ürünlerinizi yükleyerek satış yapmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi yüklemek ile ilgili iki farklı yöntem kullanabilirsiniz. Hepsiburada'nı size vermiş olduğu Mağaza Paneli aracılığıyla Manuel olarak ürün girişlerini ve tüm güncelleme işlemlerini de tek tek gerçekleştirebilir veya IdeaSoft-Hepsiburada arasında entegrasyon kurulmasını sağlayan Hepsiburada Entegrasyon Modülü ile ürün aktarımları, kategori eşleştirmeleri ve komisyon oranlarının otomatik olarak aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Hepsiburada Entegrasyon Modülü ile detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.
 • Nasıl Başvururum?

  E-ticaret sitenizin yanı sıra Hepsiburada’da bir mağaza açmak ve daha fazla kullanıcıya ulaşarak ürünlerinizi sunmak istiyorsanız yukarıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak Hepsiburada'ya başvuruda bulunabilirsiniz. Bu yazı sadece bilgilendire nitelikli olup IdeaSoft'un her hangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Hepsiburada'da mağaza açmakla ilgili daha fazla bilgi için Hepsiburada'da Ürünlerimi Nasıl Satabilirim isimli sayfayı inceleyebilirsiniz.

  Firma bilgileri
  • Kategori: Pazaryeri
  • Firma: Hepsiburada
  • Kampanya: Yok
  Ekran görüntüleri