PTT Kargo App Entegrasyonu

PTT Kargo Uygulaması Kurulum Aşamaları

Siparişinize ait kargo bilgilerinin PTT Kargo’ya aktarılarak kargo barkodu ile takip kodlarının otomatik oluşmasını, kargo takip bilgilerinin mağazanıza ve müşterinize bilgilendirmesini sağlar.
IdeaSoft AppStore sayfasını ziyaret ederek uygulamaya erişebilirsiniz. Daha sonra “Giriş Yap" butonuna tıklayarak App Store mağazasına domain adresi ile giriş yapın.
“Uygulama Ara” bölümüne “PTT Kargo” yazarak uygulama detay sayfasına ulaşın.
App Store’a giriş yaptıktan sonra uygulamayı "Satın Al" butonuna tıkladığınızda ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz.
Kart bilgilerini girerek ödeme adımını tamamlayın ve IdeaSoft App Store admin panele giriş sağlayın. Giriş yaptıktan sonra uygulamaya ait gerekli izinleri "Kabul Et" butonuna tıklayarak verin.
Kabul Et butonuna tıkladıktan sonra uygulama adresine yönlenir, gerekli bilgileri girerek uygulama dashboarduna giriş sağlar. Entegrasyon otomatik olarak sağlanacaktır.
Mağazanıza gelen siparişlerin otomatik olarak PTT Kargo Entegrasyonu'na iletilmesini istiyorsanız dashboardda sol menüde yer alan “Entegrasyonlar>IdeaSoft Entegrasyonu” işaretli alandan “Entegrasyon Ayarları” sekmesine gidilir.
Entegrasyon Ayarları sekmesine tıklandıktan sonra “Özellik Ayarları” sekmesinden “Sipariş Durumu” seçeneklerinde yer alan herhangi bir statüyü seçtiğinizde, mağazanızda bu statüye ait olan bütün siparişler otomatik olarak PTT Kargo Entegrasyonu'na aktarılacaktır ve siparişlerin mevcut statüsü “Aktarma Sonrası” alanında belirleyeceğiniz statü ile değiştirilecektir.
Statü seçmemeniz durumunda siparişleriniz otomatik olarak PTT Kargo Entegrasyonu'na aktarılmayacaktır.
Otomatik kargo durum ayarlarını sonradan “Entegrasyon Ayarları > Özellik Ayarları” menüsünden güncelleyebilirsiniz.
Sipariş kargo detaylarını görmek için dashboard sol menüde yer alan Entegrasyonlar sekmesinden sipariş kargo durumunu görmek istediğiniz mağazanızı seçin.
Sipariş kargo durumunu görüntülemek istediğiniz mağazanızı seçtikten sonra işaretli bölgede yer alan “Siparişleri Listele” butonuna tıklayın.
Siparişleri Listele menüsünü kullanarak kargoya aktardığınız siparişler için tek tek veya toplu şekilde kargo etiketi çıktısı alabilirsiniz.
Ayrıca filtreleme alanını kullanarak sanal mağazanızda bulunan siparişlerinizi uygulama üzerinden kolayca filtreleyip listeleyebilirsiniz.
Bu işlemler ile beraber uygulama kurulumu tamamlanmış olur.
Uygulama ile alakalı tüm detaylar ve destek için destek@yengec.co mail adresi üzerinden destek ekibi ile iletişime geçebilirsiniz.
Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

Şu anda okuduğunuz makale

  • PTT Kargo App Entegrasyonu

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular