JivoChat

Sitenize JivoChat uygulamasını ekleyebilmek için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

Erişim

Panelinizden Uygulamalar alanına tıklayarak açılan sayfanın arama alanına JivoChat yazarak düzenleyebilirsiniz.

Uygulama Hakkında

JivoChat, online işletmelerin tüm iletişim kanallarını ve canlı destek sistemlerini tek bir uygulama üzerinden yönetebilmelerini sağlayan, 360 derecelik bir iletişim sistemidir. “Sitenize gelen ziyaretçileri, mutlu müşterilere dönüştürün!” sloganı ile dünyada en çok kullanılan ikinci canlı destek aracı olan JivoChat, Türk ekibi ile, Türkiye’de 4 binin, dünyada 250 binin üzerinde siteye altyapı sunuyor. Satış dönüşümü, temsilci üretkenliği ve iletişim kanalı entegrasyonları konusunda getirdiği çözümlerle, her e-ticaret sitesinin mutlaka edinmesi gereken bir araç haline geliyor.
JivoChat kullanıcıları, 14 gün profesyonel sürüm denemesi ile başlıyor ve 14 günün ardından temel özelliklerle ücretsiz devam edebiliyor ya da IdeaSoft müşterilerine özel indirimlerle profesyonel sürümde kalabiliyor.

 • JivoChat Kurulum
 • Uygulamalar alanında JivoChat yazıp aratarak karşınıza çıkan uygulama için Yükle butonuna tıklamalısınız. Daha sonra karşısınıza İzin Ver ekranı çıkmaktadır. Bu ekrandan izinlerinizi vererek Kabul Et ile devam edebilirsiniz. Bu ekranı tamamladıktan sonra karşınıza Üyeliğim Yok ve JivoChat Üyesiyim bölümleri çıkmaktadır. Bu ekran durumunuza göre seçim yaparak devam edebilirsiniz.
  Bu adımdan sonra Sohbet Kutusunun Konumunu seçerek kaydet butonuna tıklamalı ve bir sonraki adım olan Web Uygulamasına Git ile JivoChat sayfasına erişim sağlanmaktadır.
  JivoChat ekranında karşınıza Kurulum bilgileri çıkmaktadır. Buradan IdeaSoftu seçerek kurulum hakkında detay alabilirsiniz. Bu sayfada önemli olan durum görsel ile işaretli olan kodu kopyalarayak IdeaSoft yönetim paneline eklemeniz gerektiğidir.
  Kurulum sayfasında IdeaSoftu seçtikten sonra bu kurulum hakkında detay dökümanı bulunmaktadır. Bir önceki ekranda aldığımız script kodunun Ayarlar>Genel Ayarlar>Seo Ayarları alanından Arama Motoru Servisleri>Site İzleme & Remarketing Kodu bölümüne yapıştırarak JivoChat uygulamasını kullanmaya başlayabilirsiniz.

 • Sitede Nasıl Görünür?
 • Önemli Bilgi: Uygulamayı kullanabilmeniz için responsive bir temaya sahip olmanız gerekmektedir.
  Destek talebi oluşturmak için tıklayın. IdeaSoft Destek Sistemi
  IdeaSoft e-ticaret çözümlerini incelemek için tıklayın. IdeaSoftE-ticaret Paketleri

  Şu anda okuduğunuz makale

  • JivoChat

  Destek talebi oluştur

  Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

  Müşteri Merkezi

  IdeaAkademi eğitimleri

  Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

  Eğitim Programı

  Sık sorulan sorular

  E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

  Sık Sorulan Sorular