Aras Kargo Entegrasyonu

Aras Kargo Entegrasyonu

Firma Bilgileri
IdeaSoft
Modül
Aras Kargo Modülü
350$
Harici Kullanım
Screenshots

Aras Kargo-Otomatik Kargo Modülü Nedir?

Otomatik Kargo Modülü,online siparişlerinizin her hangi bir manuel işlem yapmadan çalışmış olduğunuz Aras Kargo şubesine iletilmesi ve sipariş adımlarının otomatik olarak panelinize yansımasını sağlar. Bir modül olarak geliştirilen Otomatik Kargo servisi, paket içeriğinden bağımsız bir şekilde, ayrıca satın alınarak IdeaSoft'un her paketinde tam entegre bir şekilde kullanılabilir.

Kullanım Alanları Ve Faydaları

Kargo gönderimleri tüm e-ticaret firmalarının operasyonları için en önemli noktalardan biridir.Tüketiceler online olarak satın aldıkları ürünü çok hızlı bir şekilde tecrübe etmek isterler.Ancak e-ticaret firmaları için hızlı gönderim o kadar da kolay yönetilebilen bir operasyon değildir.

IdeaSoft'un Aras Kargo kullanıcıları için üretmiş olduğu Otomatik Kargo Modülü sayesinde, e-ticaret sitenize gelen siparişlerin gönderim süreçlerini otomatize ederek, kargo sürelerini kısaltır ve memnun müşteriler yaratabilirsiniz. Memnun müşteriler, e-ticaret siteleri için sadık müşterilerdir ve bir kere değil çok defa ürün alma eğilimine sahip oldukları için gelecekte yapacağınız satışların alıcılarıdır.

IdeaSoft'tan satın almış olduğunuz her paketin içerisinde Kargo firmaları oluşturabilir, hatta özel gönderim firmaları da ekleyebilirsiniz, ancak; Bir sipariş geldiğinde, bu siparişin ilgili tedarik ve gönderim adımlarını kullanıcı panellerinizden manuel olarak yürütmek, tedarik süreci tamamlanmış ürünlerin çıktısını alarak kargo firması ile görüşmek ,kargo firmasının bu ürünleri sizden teslim almasını beklemek, aldıktan sonra şubeye götürüp barkodlamasını ve size bildirimesini beklemek, yani zaman harcamak durumundasınız.

Bu tedarik ve kargolama süreci yeni sipariş almaya başlayan bir firmalar için can sıkıcı olmasada özellikle yüksek sipariş adetleri olana e-ticaret firmaları için büyük bir operasyon yükü, operasyon maliyeti, karışıklık ve zaman maliyeti oluştururken bir yandan da zamanında teslim edilemeyen siparişlerin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor.

IdeaSoft'un geliştirmiş olduğu Otomatik Aras Kargo Modülü sayesinde tüm bu karışıklıktan kurtulur, sipariş adımlarının otomatik olarak ilerlemesini sağlar ve ürün gönderimlerindeki operasyon maliyetlerinizi ortadan kaldırırsınız. Sonuç, gönderilen yere zamanında giden siparişler ve memnun müşteriler..

Kargo Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

Entegrasyon Aras Kargo Web Service'lerine bağlanarak, şu şekilde çalışır;

 • Sipariş kullanıcı panelinize düşer
 • Sipariş durumunu onaylarsınız
 • Sistem siparişi anında çalıştığınız Aras Kargo şubesine iletir
 • Şube sipariş adedinizi kendi panelinde görüntüler ve anlaştığınız kargo alım zamanında, sipariş adedine uygun araçla kapınıza gelir
 • Bu sürede siz barkod çıktılarını alarak ürünlere yapıştırırsınız
 • Kurye firmanıza gelerek el terminali ile barkodları okutur
 • Nasıl Satın Alırım?

  Sizde IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri'nden birini kullanıyor, sipariş ve gönderim operasyonlarını düzenlemek, karışıklıktan kurtulmak, kargolarınızı daha hızlı ve doğru bir şekil müşterilerinizle buluşturmak istiyorsanız Aras Kargo Modülü'nü yukarıdaki satın al butonuna tıklayarak, ödeme sayfasındaki alanları doldurarak sisteminize entegre edebilirsiniz.Kısa süre içerisinde sistem bu ürünü satın aldığınızı anlayacak ve otomatik olarak Aras Kargo Modülü'nüzü aktif edecektir.

  Not:

 • Tüm IdeaSoft paketleri ile kullanılabilir
 • Herhangi bir paket içerisinde yer almaz ayrıca satın alma gerektirir
 • Yıllık yenilem modeline sahip bir modüldür ve kullanmadığınız zaman yenileme yapmak zorunda kalmazsınız