Aras Kargo Entegrasyonu

Aras Kargo - Otomatik Kargo Modülü Nedir?

Otomatik Kargo Modülü, online siparişlerinizin herhangi bir manuel işlem yapmadan çalışmış olduğunuz Aras Kargo şubesine iletilmesi ve sipariş adımlarının otomatik olarak panelinize yansımasını sağlar. Bir modül olarak geliştirilen Otomatik Kargo Modülü, paket içeriğinden bağımsız bir şekilde ayrıca satın alınarak IdeaSoft'un her paketinde tam entegre bir şekilde kullanılabilir.

Kullanım Alanları Ve Faydaları

IdeaSoft'un Aras Kargo kullanıcıları için üretmiş olduğu Otomatik Kargo Modülü sayesinde, e-ticaret sitenize gelen siparişlerin gönderim süreçlerini otomatize ederek, kargo sürelerini kısaltır ve memnun müşteriler yaratabilirsiniz.

IdeaSoft'tan satın almış olduğunuz her paketin içerisinde kargo firmaları oluşturabilir, hatta özel gönderim firmaları da ekleyebilirsiniz, ancak; Bir sipariş geldiğinde, bu siparişin ilgili tedarik ve gönderim adımlarını kullanıcı panellerinizden manuel olarak yürütmek, tedarik süreci tamamlanmış ürünlerin çıktısını alarak kargo firması ile görüşmek, kargo firmasının bu ürünleri sizden teslim almasını beklemek, aldıktan sonra şubeye götürüp barkodlamasını ve size bildirmesini beklemek, yani zaman harcamak durumundasınız.

Bu tedarik ve kargolama süreci yeni sipariş almaya başlayan bir firmalar için can sıkıcı olmasa da özellikle yüksek sipariş adetleri olan e-ticaret firmaları için büyük bir operasyon yükü, operasyon maliyeti, karışıklık ve zaman maliyeti oluştururken bir yandan da zamanında teslim edilemeyen siparişlerin ortaya çıkmasına sebep olabiliyor.

IdeaSoft'un geliştirmiş olduğu Otomatik Aras Kargo Modülü sayesinde tüm bu karışıklıktan kurtulur, sipariş adımlarının otomatik olarak ilerlemesini sağlar ve ürün gönderimlerindeki operasyon maliyetlerinizi ortadan kaldırırsınız. Sonuç, gönderilen yere zamanında giden siparişler ve memnun müşteriler.

Kargo Entegrasyonu Nasıl Çalışır?

Entegrasyon Aras Kargo Web Servislerine bağlanarak, şu şekilde çalışır;

 • Sipariş kullanıcı panelinize düşer.
 • Sipariş durumunu onaylarsınız.
 • Sistem siparişi anında çalıştığınız Aras Kargo şubesine iletir.
 • Şube sipariş adedinizi kendi panelinde görüntüler ve anlaştığınız kargo alım zamanında sipariş adedine uygun araçla kapınıza gelir.
 • Bu sürede siz barkod çıktılarını alarak ürünlere yapıştırırsınız.
 • Kurye, firmanıza gelerek el terminali ile barkodları okutur.

Nasıl Satın Alırım?

IdeaSoft Akıllı E-ticaret Paketleri'nden birini kullanıyor, sipariş ve gönderim operasyonlarını düzenlemek, karışıklıktan kurtulmak, kargolarınızı daha hızlı ve doğru bir şekil müşterilerinizle buluşturmak istiyorsanız Aras Kargo Modülünü "Hemen Satın Al" butonuna tıklayarak, ödeme sayfasındaki alanları doldurarak sisteminize entegre edebilirsiniz. Kısa süre içerisinde sistem bu ürünü satın aldığınızı anlayacak ve otomatik olarak Aras Kargo Entegrasyonunuzu aktif edecektir.

Not:

 • Tüm IdeaSoft paketleri ile kullanılabilir.
 • Herhangi bir paket içerisinde yer almaz ayrıca satın alma gerektirir.
Firma bilgileri
 • Geliştirici: IdeaSoft
 • Tür: Modül
 • Fiyat: 4.000 TL
 • Bulunduğu Paket: Harici Kullanım