Distribütör Modülü

Müşteri Menüsü

Distribütör Modülü ile sistemdeki ürünlerini istediğiniz bir XML deseni içerisinde çıktı almanıza, dilerseniz farklı bayileriniz ile paylaşmanıza imkan sağlar. Bu modül Platinium pakete dahil olan bir özelliktir. Diğer paketler içinde ek modül olarak sitenize eklenmesi için 0216 326 04 77 numaralı telefonumuzdan eticaret uzmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

 
Eğer bu modülü satın almışsanız, Entegrasyonlar >> İdeaOutput Çıktı sistemi içerisine ekran görüntüsündeki gibi Yeni Çıktı Oluştur alanından Katalog çıktısı değerini işaretleyin. Sistem sizi çıktı almak için ayar yapacağınız alana yönlendirecektir.

 
Eğer sadece belirli bir kategorideki veya markadaki ürünlerin çıktısını almak isterseniz en üst taraftaki kategorisel veya markasal filtrelemeyi kullan seçeneği üzerinden filtre verebilirsiniz. Ekran görüntüsünde herhangi bir filtre verilmemiştir.

Sadece aktif ve stokda olan ürünleri kullan seçenekleri işaretlenerek, stoğu olmayan veya pasif olan ürünlerin xml içerisinde bulunmamasını sağlayabilirsiniz.

Resimi olmayan Ürünleri Kullan, Açıklaması olmayan ürünleri kullan seçenekleri kullanılırken dikkat edilmelidir. Bu seçenekler, eğer ürünün resmi yok ise xml içerisinde olmasına izin ver, ürünün detayı yok ise xml içerisinde olmasına izin ver anlamına gelir. Bu seçenekler işaretlenirse, resmi ve ürün detayı olan ürünler xml içerisinde bulunmaz, sadece resmi olmayan ve detayı olmayan ürünler xml içerisinde yayınlanır.
 
Ardından xml dosyasının desenini belirleyeceğiniz alan karşınıza gelecektir. XML içerisinde ürünün hangi bilgileri olmasını istiyorsanız o alanların solundaki kutucukları işaretlemelisiniz. Dilerseniz sağ tarafındaki xml etiketinin adını değiştirebilirsiniz. Örnek olarak Ürün Adı için orjinal default etiket label etiketidir. Galaxy s4 isimli bir ürün xml içerisinde
 
 
şeklinde bulunacaktır.Ancak ekran görüntüsündeki gibi label yazan yere urunadi yazılmıştır. Böylece xml içerisinde
 
Galaxy s4
 
haline gelecektir.
Eğer etiketlerin adını değiştirecekseniz Türkçe karakter (ş,ı,ğ,ç) ve boşluk kullanmamalısınız.
XML içerisinde bulunmasını istediğiniz etiketleri seçtikten sonra bu çıktıyı kaydetmelisiniz.

 
İlk önce ekran görüntüsündeki gibi ilk adım olarak çıktıya bir isim verip açıklama yazın. Ardından 2. adım olarak da Sadece kaydet seçeneği ile çıktıyı sisteme kayıt edin. Sisteme hazırladığınız çıktı kayıt edilecektir. Eğer oluşturulan çıktıyı bilgisayarınıza indirmek isterseniz sağ tarafındaki  simgeli butona basabilirsiniz. Ekran görüntüsündeki ayarların çıktısı şöyle olacaktır.

XML çıktısını URL adresi olarak yapılandırmak

Oluşturduğunuz çıktı için sağ tarafındaki  simgeli izin tanımla butonuna basın. Karşınıza gelen ekranda Ekle butonuna basın, karşınıza bir izin tanımlama ekranı açılacaktır.

 
Eğer bu oluşturacağınız verilere sadece belirli bir IP adresine sahip bilgisayarlar ulaşabilsin istiyorsanız IP Adresi alanına izin verdiğiniz ip adresini yazabilirsiniz. Bu alanı boş bırakarak Gönder butonuna basarsanız, herhangi bir ip adresi üzerinden de XML verilerine ulaşılabilecektir. Ardından gönder butonuna bastığınızda karşınıza bir url adresi gelecektir.

 
Artık bu URL adresini bayileriniz veya kullanacağınız diğer altyapılar ile paylaşabilirsiniz.

Şu anda okuduğunuz makale

  • Distribütör Modülü

Destek talebi oluştur

Kullanıcı girişi yaparak destek talebi oluşturabilir, sorularınızı e-ticaret uzmanlarımıza sorabilirsiniz.

Müşteri Merkezi

IdeaAkademi eğitimleri

Her hafta ücretsiz olarak gerçekleşen eğitimlerimiz ile e-ticaret hakkında cevaplanmayan soru bırakmıyoruz.

Eğitim Programı

Sık sorulan sorular

E-ticaret panelinin kullanımı ile alakalı en çok merak edilip, sık sorulan soruları ve cevaplarını okuyabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular