Mükellef

Mükellef Hakkında

2019 yılında kurulan Mükellef, bireylerin evden çıkmadan, vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeye ihtiyaç duymadan sadece 10 dakikada şahıs şirketlerini kurabildikleri ve şirket kuruluşu sonrasında ihtiyaç duyabilecekleri ön muhasebe, e-Fatura, e-Arşiv, e-SMM, e-İmza, sanal ofis, marka tescil gibi tüm finansal süreçleri yönetebildikleri uçtan uca çözüm sunan bir online platform.

Online şahıs şirketi kurma ihtiyacından yola çıkan Mükellef daha önce var olmayan bir pazarı oluştururken özellikle işini e-ticarete taşıyıp, online pazarda büyümek isteyenlerin çok hızlı bir şekilde pazarda oyuncu olmalarını kolaylaştırıyor.

2020 Ekim ayı itibarıyla 11 binden fazla kayıtlı üyeye hizmet veren Mükellef ile binlerce kullanıcı online olarak şirketini kurdu. Kurulan şirketlerin büyük çoğunluğunu ise şahıs şirketleri oluşturuyor.

Mükellef & IdeaSoft Anlaşması

İlk 3 Ay Boyunca Mükellef Bireysel Şirket Kurulum paketi kullanan IdeaSoft müşterilerine 1 aylık paket kullanımı hediye!

Mükellef üzerinden şirket kurmak isteyen IdeaSoft müşterileri, ayda 350 TL + KDV fiyatıyla 3 ay boyunca Bireysel Şirket Kurulumu paketi kullanmaları durumunda 1 aylık paket ücreti kendilerine geri iade ediliyor. Bireysel şirket kurulumu paketi içerisinde e-Fatura, e-Arşiv, e-Serbest meslek makbuzu ve ön muhasebe hizmetleri yer alıyor.

Kurumsal Şirket Kurulum paketiyle birlikte IdeaSoft müşterileri; e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter ve ön muhasebe hizmetlerinden aylık 1200 TL + KDV'den başlayan fiyatlarla faydalanabilir.
Stopaj vergisi ödemeden resmi şirket adresi olarak gösterebilecekleri, posta ve kargoların sizin adınıza teslim alındığı Sanal Ofis Kurulum hizmetini ise aylık 180 TL + KDV’ye satın alabilirler.

Fayda ve Avantajları

 • Mükellef, şahıs şirketi kurmak isteyen girişimcilerin internet üzerinden 10 dakika gibi kısa bir sürede şirket kurmasını sağlar.
 • Mükellef ile şirket kurmak için vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeye gerek kalmaz. Mükellef sizin için tüm yasal süreçleri takip eder.
 • Mükellef üzerinden şirket kurmak isteyen IdeaSoft müşterileri, şirket kuruluşundan mali mühür ve e-İmzaya, ön muhasebeden e-Fatura ve e-Arşiv işlemlerine, sanal ofisten kolay muhasebe yönetimine, marka tescilinden vergi ödemelerine ve şirket sahibi olmak isteyen kişilerin ihtiyaç duyduğu her an yanlarında olan müşteri hizmetine kolaylıkla ulaşır.
 • Şirket Kuruluşu: IdeaSoft kullanıcılarının Mükellef platformunda kayıt oluşturması sonrasında, paylaşılan bilgiler öncelikle ilgili ekipler tarafından kontrol edilir ve şirket kuruluşunuzu birlikte gerçekleştirmek üzere aranırsınız. Birkaç gün içerisinde vergi memuru ziyareti ile faaliyet adresiniz doğrulanır ve işlemleriniz tamamlanır.
 • Mali Mühür & E-imza: E-fatura ve e-arşiv başvurusu yapmak için mali mühür veya e-imzanızın olması gerekmektedir. Mükellef, kullanıcılarına ek masraflar çıkarmadan bu ödemeleri sizin yerinize yapıyor.
 • Ön Muhasebe: Mükellef kullanıcıları; cari hesap ve gelir-gider takibi, raporlama, banka entegrasyonu, online tahsilat ve e-fatura entegrasyonu gibi tüm özellikleri içeren ön muhasebe yazılımını platform ile entegre bir şekilde veya mobil uygulamadan ücretsiz olarak kullanabiliyor.
 • E-fatura & E-arşiv İşlemleri: E-fatura ve E-arşiv başvurularınız ekibimiz tarafından sizin için ücretsiz olarak yapılır. IdeaSoft fatura üzerinden, her ay yenilenen 100 adet e-fatura gönderim veya alım avantajı Mükellef kullanıcılarına hediye ediliyor. Daha fazla E-fatura kullanımı ihtiyacınız olduğunda ise ön muhasebe programı üzerinden satın alım yapabiliyorsunuz.
 • Sanal Ofis: Mükellef ile anlaşmalı olan sanal ofislerden birini faaliyet adresi olarak gösterebilirsiniz. Adınıza gelen tüm kargolar sizin için karşılanır ve saklanır. Dilerseniz paketinizi yükselterek toplantı odalarını da kullanabilirsiniz.
 • Finans Süreçleri: Şirket kuruluşu, gelir gider takibi ve vergi beyanı gibi tüm finans süreçlerinizi Mükellef platformu üzerinden yönetirsiniz. Gelir-giderleriniz incelendikten sonra oluşan taslak beyannameniz sisteme yüklenir, herhangi bir itirazınız olmaması durumunda, GİB sistemi üzerinden beyan edilerek ödemeniz gereken tahakkuk fişleri Mükellef uygulamanıza yüklenir.
 • Marka Tescil: Markalarını yasal güvence altına almak isteyen kullanıcıların da hayatı kolaylaşıyor. Mükellef’in anlaşmalı olduğu marka patent ofisi aracılığıyla, Mükellef üyelerine özel indirimlerden yararlanarak marka tescil hizmeti alabiliyorsunuz.
 • KOSGEB Girişimcilik Desteği: Mükellef ile KOSGEB Geleneksel Girişimcilik ve ileri Girişimcilik Destekleri hakkında detaylı bilgilere sahip olabilir, başvurunuzu yapabilir ve herhangi bir revizyon talebinde danışmanlık ve servis hizmetini online olarak alabilirsiniz.
 • Müşteri Desteği: Müşteri hizmetleri ekipleri, Mükellef’i kullandığınız süre boyunca sınırsız ve ücretsiz destekle her zaman yanınızda. [email protected] adresine e-posta gönderebilir veya hafta içi saat 09.00-18.00 aralığında chat alanından Mükellef yetkililerine ulaşabilirsiniz.
 • Nasıl Başvururum?

  IdeaSoft müşterilerine özel fiyatlarla Mükellef’te şahıs şirketinizi kurmak isterseniz yukarıda bulunan "Hemen Başvur" butonuna tıklamanız yeterli. Mükellef yetkilileri sizinle en kısa zamanda iletişime geçerek indirimli fiyatlar hakkında bilgilendirme yapacak.

  Firma bilgileri
  • Hizmet: Şirket Kurulumu
  • Kullanıcı Sayısı: 17.000
  • Web Sitesi: mukellef.co
  • Fiyat: Kampanyalı
  Ekran görüntüleri
  E-ticareti Ücretsiz Deneyin