Masterpass

Masterpass Hakkında

Yaklaşık 50 yıldır ödeme yöntemleri konusunda teknolojiler,kurallar ve alt yapılar geliştiren MasterCard dünyanın en büyük Fintech kuruluşudur.Dünya üzerinde üretilen her kredi kartı MasterCard’ın alt yapısını,teknolojisini kullanmakta ve her banka MasterCard’ın VISA ile birlikte oluşturduğu PCI DSS diye bilinen global güvenlik kurallarına uymak ile yükümlüdür.

Masterpass,MasterCard’ın online alışverişi kolaylaştırmak için oluşturduğu bir elektronik ödeme yöntemi ve bir kart saklama uygulamasıdır.Türkiye’de N11, Morhipo, Yemeksepeti, Gittigidiyor, Hepsiburada, LCV gibi büyük e-ticaret sitelerinde kullanılan Masterpass,Sanal Pos’larınıza otomatik bir şekilde bağlanarak Ödeme adımlarını kısaltır ve ödeme sayfasındaki müşteri kayıplarını engeller.

MasterCard ve IdeaSoft

Mobil cihazlarda da etkili bir ödeme yöntemi olarak sunulan Masterpass’in e-ticaret firmalarında,ödeme sayfalarından çıkışları %7 ile %19 oranında azaldığını tespit ettik ve bu avantajı IdeaSoft’un belirli müşterilerine ücretsiz bir şekilde sunmak için MasterCard ile bir İş Birliği gerçekleştirdik.

Türkiye’de kullanıcı sayısı 3 Milyon’a ulaşan Masterpass’i kullanarak müşterilerine fayda sağlayabilecek IdeaSoft müşterilerine sunmak ve hem bu ürünün entegrasyonunu hem de ürünü ücretsiz bir şekilde kullanmalarını sağlamak amacı ile MasterCard ile bir iş birliği gerçekleştirdik.

Standart bir e-ticaret firması Masterpass entegrasyonunu kullanabilmesi için bu ürünü MasterCard’tan satın almak,MasterCard’ın PCI DSS uyumluluklarına uymak zorundadır. Piyasa değeri 30.000 Euro olan Masterpass ürününü IdeaSoft alt yapısına entegre ederek,bu ödeme yöntemini bazı özel müşterilerimizin her hangi bir entegrasyon ücreti olmadan kullanmaları konusunda MasterCard ile anlaştık. Hali azırda MasterCard’ın tüm dünyada kullanılan güvenlik prosedürleri kapsamında çalışan IdeaSoft alt yapısı ile müşterilerimiz her hangi bir sorun olmadan Masterpass ürününü tüketicilerine sunabilecek ve ödeme sayfalarındaki sayfa çıkışlarını azaltabilecekler.

Kimler Kullanmalı

Pazarlama:MasterCard,Masterpass entegrasyonu kullanan mağazalarla birlikte 2,6 Milyon Aktif Masterpass kullanıcısına yönelik kampanyalar düzenleyerek online ticaret yapan firmalara pazarlama anlamında katkı sağlayacaktır.

Güvenlik:MasterCard dünyanın en çok bilinen markalarından biri olması ve e-ticaret firmaları ile iş birliği içerisinde olması başarılı olmak isteyen KOBİ’lerin güvenilirlik anlamındaki algılarını arttırarak son kullanıcının sipariş sırasındaki kararsızlıklarında pozitif etki yaratacaktır.

Ödeme:Masterpass ile kullanıcılarınız her hangi bir kredi kartı bilgisi girmeden alışverişlerini tamamladığı için bu alandaki sepetten çıkış oranlarını düşürecek ve sipariş sayılarınızı arttıracaktır.

Ücretlendirme: Masterpass işlem ücretleri firmanın risk kriterlerine göre değişiklik gösterdiği için bu bilgi başvurunuzdan sonra Masterpass tarafından sizinle paylaşılacaktır.

İlk 6 aylık ücretsiz kullanım sonrasında Masterpass entegrasyonunu kullanan müşterilerimiz, dilerlerse panellerinden bu uygulamayı iptal edebilirler ve kullanmayabilirler.

IdeaSoft olarak ödeme sistemlerinin e-ticaret’te tercih edilme kriterleri arasında önemli bir yer tuttuğunu ve bu alandaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.Mastercard ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde sizleri de Masterpass’in avantajlarından ücretsiz bir şekilde yararlandırmak ve firmanızın gelişimine katkıda bulunabilmek istiyoruz.

Masterpass Kullanılabilen Sanal POS Sistemleri

 • PayU Sanal POS
 • İpara Sanal POS
 • Akbank Sanal POS
 • Garanti Bankası Sanal POS
 • İş Bankası Sanal POS
 • Ziraat Bankası Sanal POS
 • QNB Finansbank Sanal POS
 • Halk Bankası Sanal POS
 • TEB Sanal POS
 • Yapı Kredi Sanal POS
 • Vakıfbank Sanal POS
 • ING Sanal POS
 • Nasıl Başvururum?

  Siz de sitenizde Masterpass ürününü eklemek ve site ziyaretçilerinize bu ödeme yöntemini sunmak istiyorsanız, yukarıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak talebinizi MasterCard'a iletebilirsiniz. Talebiniz 24 saat içerisinde değerlendirilerek en hızlı şekilde sizlere dönüş sağlanacaktır.

  Firma bilgileri
  • Ödeme Sistemleri: Kart Saklama
  • Firma: MasterCard
  • İndirim: İlk 6 Ay Ücretsiz
  • Geçerlilik: 2020
  Ekran görüntüleri
  E-ticareti Ücretsiz Deneyin