Masterpass

Firma Bilgileri
Kart Saklama
MasterCard
İlk 6 Ay Ücretsiz
2017
Screenshots

Masterpass Hakkında

Yaklaşık 50 yıldır ödeme yöntemleri konusunda teknolojiler,kurallar ve alt yapılar geliştiren MasterCard dünyanın en büyük Fintech kuruluşudur.Dünya üzerinde üretilen her kredi kartı MasterCard’ın alt yapısını,teknolojisini kullanmakta ve her banka MasterCard’ın VİSA ile birlikte oluşturduğu PCI DSS diye bilinen global güvenlik kurallarına uymak ile yükümlüdür.

Masterpass,MasterCard’ın online alışverişi kolaylaştırmak için oluşturduğu bir elektronik ödeme yöntemi ve bir kart saklama uygulamasıdır.Türkiye’de N11, Morhipo, Yemeksepeti, Gittigidiyor, Hepsiburada, LCV gibi büyük e-ticaret sitelerinde kullanılan Masterpass,Sanal Pos’larınıza otomatik bir şekilde bağlanarak Ödeme adımlarını kısaltır ve ödeme sayfasındaki müşteri kayıplarını engeller.

MasterCard ve IdeaSoft

Mobil cihazlarda da etkili bir ödeme yöntemi olarak sunulan Masterpass’in e-ticaret firmalarında,ödeme sayfalarından çıkışları %7 ile %19 oranında azaldığını tespit ettik ve bu avantajı IdeaSoft’un belirli müşterilerine ücretsiz bir şekilde sunmak için MasterCard ile bir İş Birliği gerçekleştirdik.

Türkiye’de kullanıcı sayısı 3 Milyon’a ulaşan Masterpass’i kullanarak müşterilerine fayda sağlayabilecek IdeaSoft müşterilerine sunmak ve hem bu ürünün entegrasyonunu hem de ürünü ücretsiz bir şekilde kullanmalarını sağlamak amacı ile MasterCard ile bir iş birliği gerçekleştirdik.

Standart bir e-ticaret firması Masterpass entegrasyonunu kullanabilmesi için bu ürünü MasterCard’tan satın almak,MasterCard’ın PCI DSS uyumluluklarına uymak zorundadır.Piyasa değeri 30.000 Euro olan Masterpass ürününü IdeaSoft alt yapısına entegre ederek,bu ödeme yöntemini bazı özel müşterilerimizin her hangi bir entegrasyon ücreti olmadan kullanmaları konusunda MasterCard ile anlaştık.Hali hazırda MasterCard’ın tüm dünyada kullanılan güvenlik prosedürleri kapsamında çalışan IdeaSoft alt yapısı ile müşterilerimiz her hangi bir sorun olmadan Masterpass ürününü tüketicilerine sunabilecek ve ödeme sayfalarındaki sayfa çıkışlarını azaltabilecekler.

Kimler Kullanmalı

Pazarlama:MasterCard,Masterpass entegrasyonu kullanan mağazalarla birlikte 2,6 Milyon Aktif Masterpass kullanıcısına yönelik kampanyalar düzenleyerek online ticaret yapan firmalara pazarlama anlamında katkı sağlayacaktır.

Güvenlik:MasterCard dünyanın en çok bilinen markalarından biri olması ve e-ticaret firmaları ile iş birliği içerisinde olması başarılı olmak isteyen KOBİ’lerin güvenilirlik anlamındaki algılarını arttırarak son kullanıcının sipariş sırasındaki kararsızlıklarında pozitif etki yaratacaktır.

Ödeme:Masterpass ile kullanıcılarınız her hangi bir kredi kartı bilgisi girmeden alışverişlerini tamamladığı için bu alandaki sepetten çıkış oranlarını düşürecek ve sipariş sayılarınızı arttıracaktır.

Ücretlendirme: MasterCard normalde,Masterpass üzerinden geçen her siparişte 0,40 TL’lik sabit bir ücret almaktadır.IdeaSoft müşterileri ise Masterpass üzerinden geçen siparişlerde ilk 6 ay her hangi bir ücret ödemezler ve sonrasında ise 0,10 TL yani işlem başına sadece 10 Kuruş öderler.

İlk 6 aylık ücretsiz kullanım sonrasında Masterpass entegrasyonunu kullanan müşterilerimiz,dilerlerse panellerinden bu uygulamayı iptal edebilirler ve kullanmayabilirler.

IdeaSoft olarak ödeme sistemlerinin e-ticaret’te tercih edilme kriterleri arasında önemli bir yer tuttuğunu ve bu alandaki gelişmeleri yakından takip ediyoruz.Mastercard ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde sizleri de Masterpass’in avantajlarından ücretsiz bir şekilde yararlandırmak ve firmanızın gelişimine katkıda bulunabilmek istiyoruz.

Nasıl Başvururum?

Siz de sitenizde Masterpass ürününü eklemek ve site ziyaretçilerinize bu ödeme yöntemini sunmak istiyorsanız;Yukarıdaki Hemen Başvur butonuna tıklayarak talebinizi MasterCard'a iletebilirsiniz.Talebiniz 24 saat içerisinde değerlendirilerek en hızlı şekilde sizlere dönüş sağlanacaktır.